با پوشیدن این لباس، قهرمان شنای المپیک شوید!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
با پوشیدن این لباس، قهرمان شنای المپیک شوید!
‌مجله علمی ایلیاد - اگرچه ساده به نظر می‌رسند، اما لباس‌های شنا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شناگر کمک کنند، درون آب سُر بخورد. مهم‌ترین ویژگی، شکل هیدرودینامیکی آن است. طراحی مواد اولیه جدید، با هدف کاهش کشیده و فشرده شدن بدن در هنگام شنا، به ساده‌ترین شکل ممکن است. این امر باعث کاهش اسیدلاکتیک به وجود آمده در ماهیچه‌ها می‌شود. این پارچه‌ها از نایلون یا اسپندکس ساخته شده و طراحی آن به نحوی است که سبک باشد و نسبت به وزن لباس تراکم بالایی داشته باشد. برای مثال؛ درز پیوسته در مقایسه با درز دوخته‌شده تا شش درصد کشیدگی کمتری ایجاد می‌کند.
 
 در لباس‌های از جنس ماده ضد آب هیدروپونیک،  تار و پود پارچه‌ها می‌تواند تا هشت درصد کشیدگی را کاهش دهد. تاثیر آن به گونه‌ای است که آب را از بدن شناگر دور می‌کند.
 
همه این اقدامات به شناگر کمک می‌کند، که سریع‌تر باشد. در واقع خیلی سریع، به حدی که در سال ۲۰۱۰ لباس‌های جنس پلی‌ورتان در رقابت‌های شنا ممنوع شدند، چرا که در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۰۹ این لباس‌ها به نحو ناعادلانه‌ای باعث جابه‌جایی رکوردها شدند.
 
راحتی ورزشکار در لباسش یک مزیت است. بخش‌های خاصی از لباس از ایجاد درد در اندام‌ها جلوگیری می‌کنند، درعین حال عینک‌های که میدان دید گسترده‌ای دارند به دید شناگر کمک می‌کنند. حتی لباس‌های جدید از ورود مواد شیمیایی موجود در آب به داخل لباس جلوگیری می‌کند و تا ۱۰ برابر بیشتر از لباس‌های قدیمی خاصیت ضد کلر دارد.
 
نوشته: جیمز هورتون
ترجمه: مجله علمی ایلیاد
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.