فضاپیمای ناسا، تکه‌ای از یک سیارک را به زمین می‌آورد

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
فضاپیمای ناسا، تکه‌ای از یک سیارک را به زمین می‌آورد
 
مجله علمی ایلیاد - ناسا از موفقیت‌آمیز بودن اولین مانور فضای دوردست فضاپیمای «اُسیریس رِکس» در آخرین روزهای سال ۲۰۱۶ خبر داد. به گزارش ناسا،  طبق برنامه‌ی از پیش تعیین شده، این فضاپیما سفری دو ساله را به سیارک Bennu خواهد داشت.
 
«اُسیریس رِکس» در ۸ سپتامبر ۲۰۱۶ زمین را به مقصد سیارک 101955 Bennu ترک کرده است و قرار است تا نمونه‌ی کوچکی از این سیارک را به همراه خود به زمین بیاورد. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، فضاپیما در سال ۲۰۱۸ به سیارک می‌رسد و در سال ۲۰۲۳  نمونه را به زمین می‌آورد تا تحقیقات روی نمونه شروع شود.

اطلاعات دریافتی  از فضاپیما، نشان می‌دهد که تمامی زیرسامانه‌های فضاپیما طبق انتظار کار می‌کنند. هم اکنون فضاپیما برای قرارگیری در مسیر گذر از کنار زمین در سپتامبر ۲۰۱۷ آماده شده است. زمانی که گرانش زمین مسیر «اُسیریس رِکس» را خم می‌کند، آن‌را به طرف سیارک Bennu پرتاب خواهد کرد تا در پاییز ۲۰۱۸ به آن برسد.
 
نوشته:  Zee Media Bureau
ترجمه: مجله علمی ایلیاد
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.