سوپراسپرت جدید امریکایی با سرعتی نزدیک به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
سوپراسپرت جدید امریکایی با سرعتی نزدیک به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت
 
مجله علمی ایلیاد - طرح نهایی فورد جی‌تی بالاخره منتشر شد و جدیدترین اتومبیل سوپراسپرت آمریکایی به لطف قدرت ۶۴۷ اسب بخار و گشتاور نیروی ۷۴۶ نیوتن متر، در دور موتور ۵.۹۰۰ دور بر دقیقه، سرعتی حدود ۳۴۸ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. سرعتی که به شکل غیرقابل باوری بالا است. شرکت سازنده اعلام کرده که  فورد جی‌تی مسیر مسابقه‌ای پارک اتومبیل‌رانی و موتورسواری کانادا را تنها در ۲ دقیقه و ۹/۸ ثانیه پیموده است. در حالی که MCLAREN 675LT در زمان ۲ دقیقه و ۱۰/۸ ثانیه و Ferrari458 در زمان ۲ دقیقه و ۲۱/۹ ثانیه توانسته‌اند این مسیر را به اتمام برسانند.

اتومبیل فورد جی‌تی سریع‌ترین خودرویی‌ست که نام فورد را یدک می‌کشد. دو «توربوشارژر» خودروی فورد جی‌تی به آن کمک می‌کند در جایگاه بالاتری نسبت به مک‌لارن و فراری قرار بگیرد.

دیو پریکاک سرپرست مهندسان فورد می‌گوید: «همیشه انتظار داشته‌ایم که موتور Eco Boost V6 از نظر قدرت و همچنین راندمان در Ford GT خوب عمل کند. ما این موتور را قبلاً در ماشین مسابقه‌ای Daytona Prototype امتحان و آزمایش کردیم که برای دو فصل در مسابقات اتومبیل‌رانی ISMA، مسابقه ‌داد. از عملکرد این خودرو در پیست مسابقه و جاده واقعا راضی هستیم.»

وزن فورد جی‌تی حدود ۱.۳۸۱ کیلوگرم است، نسبت قدرت به وزن آن ۲/۱۴ کیلوگرم بر اسب‌بخار است. نسبتی که به گفته‌ی شرکت فورد، مابین نسبت‌های دو رقیب اصلی‌اش یعنی 675LT و Ferrari488 است. قیمت این اتومبیل هنوز اعلام نشده است، ولی براساس حدسیات چیزی حدود ۴۰۰ هزار دلار خواهد بود. مسئولان فورد قصد دارند نخستین آزمایش روی این خودرو را در ماه‌های ماه مارس یا آوریل ۲۰۱۷ انجام دهند.
 
نوشته: autoweek
ترجمه: مجله علمی ایلیاد
منبع: autoweek.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.