نرم‌افزاری برای پیدا کردن پروفایل‌های جعلی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
نرم‌افزاری برای پیدا کردن پروفایل‌های جعلی
 
مجله علمی ایلیاد - دانشمندان کامپیوتر در دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند، الگوریتم جدیدی برای شناسایی پروفایل‌های جعلی یا تقلبی آنلاین ساختند. این نرم‌افزار جدید به‌منظور شناسایی متقلبان، کاربرانی که با اطلاعات غلط در مورد سن، جنسیت، محل و ظاهر خود طراحی شده است. محقق «ولید مجدی» گفت: «امیدواریم که توسعه‌ی ما منجر به ابزار مفیدی برای از پا انداختن کاربران متقلب و ایمن نگه‌داشتن تمام انواع شبکه‌های اجتماعی شود.» محققان، نرم‌افزار جدید خود را روی وب‌سایت مربوط به بزرگسالان، که به ویژه پروفایل‌های جعلی و تقلبی در آن رایج است، آزمایش کردند.
 
این الگوریتم، ۵،۰۰۰ پروفایل عمومی تاییدشده را تجزیه و تحلیل کرد تا به خود آموزش دهد و با استفاده از فعالیت اجتماعی و سبک نگارش، سن و جنسیت هر کاربر را به‌دقت برآورد کند. این مدل از اتصالات بین رفتار کاربر و اطلاعات شخصی ایجادشده در مرحله‌ی یادگیری استفاده می‌کند، تا داده‌های ارائه‌شده توسط حساب‌های تاییدنشده را بررسی کند و تناقضات را پیدا کند؛ یعنی آن‌هایی که به احتمال زیاد در مورد اطلاعات شخصی خود دروغ می‌گویند. این نرم‌افزار تقریباً 40 درصد از پروفایل‌های مبتنی بر اطلاعات جعلی مشخصات را به اثبات رساند. تجزیه و تحلیل‌ها نشان داد که زنان در مقایسه با مردان، به احتمال بیشتری در پروفایل‌های خود دروغ گفته‌اند.

ولید مجدی، محقق دانشکده‌ی انفورماتیک ادینبورگ، در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت: «جمعیت وب‌‌سایت‌های جنسی بزرگسالان را کسانی تشکیل می‌دهند که ادعا می‌کنند خودشان نیستند؛ بنابراین این‌ها، بستر آزمایشی مناسب برای تکنیک‌هایی که متقلبان را شناسایی می‌کنند، هستند. امیدواریم که توسعه‌ی ما منجر به ابزار مفیدی برای از پا انداختن کاربران متقلب و ایمن نگهداشتن تمام انواع شبکه‌های اجتماعی شود.» محققان در حال آماده شدن برای ارائه‌ی جدیدترین نرم‌افزار به دام انداختن متقلبان، در کنفرانس بین‌المللی پیشرفت در تجزیه و تحلیل و استخراج شبکه‌های اجتماعی هستند که در اواخر تابستان ۲۰۱۷ در سیدنی استرالیا، برگزار می‌شود.
 
نوشته: بروکس های
ترجمه: زهرا جهانبانی - مجله علمی ایلیاد
منبع: upi.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.