بازگشت انسان به ماه

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
بازگشت انسان به ماه
 
مجله علمی ایلیاد – مرحله‌ی بعدی تقریبأ اینجاست. به‌تازگی «ایلان ماسک» در توئیت گفت که پرتاب ویژه‌ی فالکون ظرف چند ماه آینده صورت می‌گیرد. این راکت اولین گردشگران فضایی را حمل می‌کند و می‌تواند بشریت را در فضا بیش از پیش فراتر ببرد. ایلان ماسک هفته‌ی نسبتأ خوبی داشته است. او در جلسه‌ی سالیانه سهامداران تسلا شرکت کرده و امروز این خبر پخش شد که قیمت سهام تسلا افزایش یافته است. این شرکت برای اولین بار در میان ۵۰۰ شرکت برتر فهرست‌شده قرار گرفته است.

البته نمی‌توانیم تجهیزات انقلابی دیگرِ ماسک به‌نام «SpaceX» را فراموش کنیم. شرکت فضایی ماسک رویدادهای برجسته‌ی زیادی را برای ماه‌های آتی برنامه‌ریزی کرده است. مثلأ چند ماه گذشته، سوال کاربری توئیتری باعث شد ماسک برنامه‌های شرکت در مورد پرتاب ویژه‌ی فالکون، راکت پرجرم SpaceX که روزی انسان‌ها را به ماه می‌برد، را بروز کند.

در این توئیت، ماسک تأیید کرد که ظرف چهار ماه آتی یعنی در پایان تابستان، راکت را پرتاب خواهد کرد. تمام هسته‌های فالکون باید ظرف دو تا سه ماه در دماغه جمع شود، بنابراین پرتاب یک ماه پس از آن انجام خواهد شد. فالکون قدرتمندترین راکت در دنیا خواهد بود که قادر است ۵۴ تن بار و خدمه را به فضا حمل کند. این راکت در سال ۲۰۱۸ برای حمل اولین گردشگران فضایی به ماه به‌کار می‌رود. کل سفر حدودأ شش تا هفت روز به طول می‌انجامد.  فالکون همچنین در آماده‌سازی SpaceX که اولین ماموریت بشر در مریخ است و در سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی شده به‌کار می‌رود. منتظر پرتاب آتی هستیم و همگی قول می‌دهیم که موفقیت‌آمیز خواهد بود.

نوشته: پاتریک کاوگیل
ترجمه: سحر الله‌وردی - مجله علمی ایلیاد
منبع: sciencealert.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.