کشف اثر هنری ۳۸هزار ساله در فرانسه

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
کشف اثر هنری ۳۸هزار ساله در فرانسه
 
مجله علمی ایلیاد - دانشمندان از تصویری حکاکی شده رونمایی کردید که مربوط به قبل از دوران پارینه سنگی است. متعلق به تمدنی به‌نام اورینیاکی. روی این تخته‌سنگ آهکی، تصویر یک گاو وحشی منقرض شده از اجداد گاوهای امروزی، حک شده است. این اثر در یک پناهگاه سنگی، در سال ۲۰۱۲ در دره وزره فرانسه پیدا شد.

جزییات این اکتشاف در مجله بین‌المللی Quaternary توسط واندال وایت، استاد انسان‌شناسی دانشگاه نیویورک و همکارانش از دانشگاه آکسفورد انگلستان به چاپ رسیده است. آقای وایت می‌گوید: «این کشف، الگوهای هنر انسان‌ها، در زمانی‌که اولین اجداد امروزی ما به اروپا وارد شده و در غرب و شمال این قاره پخش شدند را به ما نشان می‌دهد.»

تمدن اوریناکی مربوط به ۳۳.۰۰۰ تا ۴۳.۰۰۰ سال پیش‌ می‌باشد. پژوهشگران معتقدند هنر مردم اورانیکی، نوع زندگی و تفکر  جوامع آن‌ها را به ما  می‌شناساند.
 
نوشته: ر. بوریلیون
ترجمه: مجله علمی ایلیاد
منبع: sci-news.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.