پانصدمین لافراری با قیمتی نجومی!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
پانصدمین لافراری با قیمتی نجومی!
 
مجله علمی ایلیاد - همه گمان می‌کردند بعد از تولید ۴۹۹ عدد خودروی لافراری، تولید آن به پایان خواهد رسید. ولی مدیر عامل شرکت فراری از تولید تنها یک خودروی لافراری دیگر خبر داد تا تعداد این خودرو به ۵۰۰ عدد در جهان برسد. این تصمیم برای درآمد و سود بیشتر شرکت نبوده و فراری تصمیم گرفته که این اتومبیل را به زادگاه خود یعنی کشور ایتالیا تقدیم کند. آن هم نه برای یک استفاده و نمایش معمولی. پانصدمین فراری در یک مزایده به فروش گذاشته شد تا عواید حاصل از فروش آن به بازسازی خسارت‌هایی که در زلزله‌ی سال ۲۰۱۶ پدید آمد، اختصاص داده شود.
 
وجوه حاصل از مزایده که توسط متخصصان شرکت RM Sotheby’s انجام شد، برای دو منظور بازسازی ایتالیا و کمک به قربانیان زلزله استفاده شد. راب مییرز، رئیس بخش مزایده‌ی شرکت گفت: «زمین‌ لرزه‌ای که امسال در بخش مرکزی ایتالیا رخ داد، زندگی هزاران نفر را نابود کرد و پول حاصل از فروش این لافراری نمی‌تواند در راهی بهتر از این استفاده شود. این مزایده، واقعه‌ای تاریخی بود و سخاوت فراری، زندگی در بخش‌هایی که بیشتر تحت تاثیر این بلای طبیعی قرار گرفته‌اند را تغییر داد.»

فراری با بخشیدن ماشین‌هایش برای اهداف خیریه، غریبه نیست. آنها قبلا یک فراری 599xx و یک فراری F430 را برای جبران خسارات حاصل از زلزله و همچنین چهارصدمین و آخرین فراریِ Enzo را وقف یک موسسه‌ی خیریه کرده‌ بودند.
 
پانصدمین لافراری، هدیه‌ای معمولی نبود. این خودرو دارای بدنه و طراحی داخلی سفارشی و نشان خاصی است که ادای احترامی به ایتالیا است. اخیراً، خودروهای لافراری در مزایده‌ای با قیمت ۵ میلیون دلار به فروش رسیده‌اند و امید می‌رفت پانصدمین لافراری با قیمت بسیار بالاتری فروخته شود. مزایده لافراری در سوم دسامبر ۲۰۱۶، در برنامه آخر هفته The Ferrari Finali Mondiali در فلوریدا انجام شد و پانصدمین و آخرین لافراری با قیمت بسیار بالای ۷ میلیون دلار به فروش رسید.
 
نوشته: لویس کینگ‌استون
ترجمه: مجله علمی ایلیاد
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.