دانشگاه سیدنی، بالاتر از آکسفورد و کمبریج در رتبه‌بندی جدید جهانی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • کار شیفت شب می‌تواند مانع بهبود آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌شود.
  گامی به سمت تولید سوخت هیدروژنی با بازده‌ی کوانتومی بیش از ۱۰۰ درصد
  کمین سیاهچاله‌های هیولا در لبه‌ی کهکشان‌های مارپیچی
  دانشمندان موفق به یافتن راهی برای خودکشی سلول‌های سرطانی شدند.
  میگوی مانتیس از هواپیما قوی‌تر است.
  اخترشناسان دور‌ترین کهکشان مارپیچی را کشف کردند.
  تردید در تاثیر مولتی‌ویتامین‌ها بر بهبود سلامت قلب در مردها
  بررسی تشعشعات محیطی؛ وای‌فای، موبایل و موز!
  تعیین قدمت آثار هنری غارهای کارائیب، با روشی پیشرفته
  رابطه‌ی سفید شدن موی سر آقایان با انسداد رگ‌ها
  نگاه رصدخانه‌‌ی هرشل به منطقه‌‌ی بی‌‌نظم ستاره‌زایی‌‌
  یازده چیزی که از نظر مردم برای سلامتی خیلی مضر هستند.
  ماموت‌های پشمالوی مذکر بیشتر در دام‌های طبیعی گیر افتاده‌اند!
  زمان آغاز تغییرات عظیم انسانی بر روی زمین
  نکات ضروری در پیشگیری از سرطان روده‌ی بزرگ
  رصد خوشه‌ی عظیم کهکشانی Abel1300
  ابزاری برای مطالعه‌ی آب‌فشان‌های انسلادوس

  دانشگاه سیدنی، بالاتر از آکسفورد و کمبریج در رتبه‌بندی جدید جهانی

   
  مجله‌ی علمی ایلیاد – بر اساس معیارهای جدید رتبه‌بندی جهانی، فارغ‌التحصیلان دانشگاه سیدنی بیشتر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج برای استخدام شدن واجد شرایط هستند!

  نظام رتبه بندی کیو اس، ۳۰۰ دانشگاه را در سراسر جهان بر اساس پنج معیار در زمینه‌ی استخدام فارغ‌التحصیلان بررسی کرده است: اعتبار کارفرما، نتایج فارغ‌التحصیلان، مشارکت با کارفرمایان، ارتباطات کارفرما - دانشجو و نرخ استخدام فارغ‌التحصیلان. به منظور انجام این رتبه‌بندی، ۳۷ هزار کارفرما مورد مطالعه قرار گرفتند و مسیر شغلی ۲۱ هزار نفر در سراسر دنیا بررسی شد. بر این اساس، دانشگاه سیدنی، پس از دانشگاه‌های استنفورد و MIT در ایالات متحده و دانشگاه چینهوای چین، رتبه‌ی چهارم جهان را به خود اختصاص داد.

  دانشگاه ملبورن در رده‌ی یازدهم قرار گرفت و این در حالی است که دانشگاه‌های ملی استرالیایی و موناش جزو ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرارگرفتند. دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا در این لیست مشاهده نمی‌شود زیرا در این ارزیابی شرکت نکرده است.

  بن ساوتر رئیس تحقیقات QS اظهار می‌دارد که موفقیت‌های دانشگاه‌های استرالیایی در رتبه‌بندی جدید استخدام فارغ‌التحصیلان تا حد زیادی مرهون برنامه‌های مشارکتی‌شان است. وی می‌گوید: «رتبه بندی سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که دانشگاه‌هایی که در زمینه‌های علوم،‌ فناوری،‌ مهندسی و ریاضیات (STEM) تمرکز بالایی داشته‌اند به طور کلی در زمره‌ی موفق‌ترین دانشگاه‌ها در زمینه‌ی تربیت فارغ‌التحصیلان واجد شرایط بازار کار هستند.»

  وی اضافه کرد: «این رتبه‌بندی نشان می‌دهد که تلاش‌های انجام شده توسط دانشگاه‌های استرالیایی برای اثبات خود به عنوان مراکز علمی دوست‌دار صنعت، برای دانشجویان‌شان پر منفعت بوده است.» QS برای اولین بار سال گذشته مراکز آموزشی را از نظر اشتغال فارغ‌التحصیلان بررسی کرد. برخلاف دیگر سیستم‌های رتبه‌بندی، در این نظام به دانشگاه‌ها اجازه داده شد در صورت تمایل از شرکت در این بررسی انصراف دهند.

  تریسی مک نیکول از بخش مدیریت اجرایی و برنامه‌ریزی دانشگاه ملی استرالیا می‌گوید: «برای این‌که عملکرد مناسبی برای یک دانشگاه در این رتبه‌بندی وجود داشته باشد، نه تنها لازم است آن‌ها در سطح وسیع کارفرمایان را جذب کنند، بلکه می‌بایست تضمین کنند که فارغ‌التحصیلان با مهارت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز کارفرمایان، پژوهشگاه‌شان را ترک می‌کنند.»

  این خبر برای دانشگاه سیدنی که در نظام‌های رتبه‌بندی عمومی، همچون رتبه بندی تایمز و رتبه‌بندی تحصیلی دانشگاه‌های جهان  (یا رتبه‌بندی شانگهای)، پس از دانشگاه ملبورن و دانشگاه بین‌المللی استرالیایی قرار گرفته است، نوعی ترقی به حساب می‌آید. به طور مشابه، در رتبه‌بندی‌های جهانی QS سال گذشته، دانشگاه سیدنی در رتبه ۴۶ام جهان و پس از دانشگاه ملبورن (۴۲ام) و دانشگاه ملی استرالیا (۲۲ام) قرار گرفت.

  دکتر مایکل اسپنس از دانشگاه سیدنی می‌گوید که آن‌ها به منظور تربیت دانشجویان با مهارت‌ها و فرصت‌هایی که برای پیشرفت و موفقیت در محیط کار نیاز دارند، متعهد شده‌اند. وی گفت: «از سال ۱۸۵۰ که دانشگاه تاسیس شد، مسلح کردن دانشجویان به علم، مهارت، ارزش‌ها و هدف حفظ جامعه در هر سطحی و ارائه‌ی راهبردی برای بهبود زندگی مردم، مأموریت ما بوده است.»
   
  نوشته:  کِلسی مونرو
  ترجمه: مجله‌ی علمی ایلیاد
  منبع: smh.com.au
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.