اطلاعات اضافی مشکلی بزرگ در دنیای امروز

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • اطلاعات اضافی مشکلی بزرگ در دنیای امروز

   
  مجله علمی ایلیاد - تا حدودی با وجود اینترنت و در دسترس بودن تبلت‌ها و گوشی‌های تلفنی که به طور مداوم به اینترنت متصل هستند در مقایسه با گذشته، جوامع دسترسی آسانتری به حجم بیشتری از اطلاعات پیدا کرده‌اند؛ اما چیزی که نویسندگان مطالعه‌ای جدید کشف کرده‌اند، این است که این اطلاعات همیشه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

  بر طبق مقاله‌ی نوشته‌ شده توسط «جورج لونستین»، «راسل گولمن»، «دیوید هاگمن» که در مجله‌ی Economic Literature منتشر شد، توضیح داده شده که مردم اساساً اصالتشان را با اجتناب عمدی از اطلاعاتی می‌سازند که گمان می‌شود تهدیدی برای خوشبختی و رفاهشان باشد، پدیده‌ای که آن‌ها از آن با عنوان «اطلاعات اضافی» یاد می‌کنند.
   
  برای مثال، ممکن است مردم مایل به تمرکز روی منابع خبری باشند که هم‌راستا با ایدئولوژی‌های سیاسی هستند و از دادن هر گزارشی که کاندیداها یا بخشی که آن‌ها انتخاب می‌کنند، اجتناب می‌کنند یا شخصی ممکن است به منظور اجتناب از دریافت «خبر بد»، آزمایش غربال‌گری مهمی را نادیده بگیرد. با این حال، عملاً شکست خوردن در به دست آوردن دانش تنها راهی نیست که مردم اطلاعات اضافی را به‌کار می‌برند. محققان CMU گفتند مردم برای دریافت نکردن مطالب ناخوشایند، چندین استراتژی استفاده می‌کنند؛ همچون توجه کردن گزینشی تنها به چیزهایی که آنچه را که آنان باور دارند، تایید می‌کنند و فراموش کردن هر اطلاعاتی که آن‌ها ترجیح می‌دهند، صحت نداشته باشد. این‌گونه ضایع کردن گزینشی اطلاعات، می‌تواند برای جامعه مضر باشد.

  لونستین، استاد روانشناسی و اقتصاد در اظهار نظری گفت که: «اعتبار متداول اطلاعات در اقتصاد این است که مردم می‌بایست در جستجوی اطلاعاتی باشند که به آن‌ها در گرفتن تصمیمات بهتر کمک کند. آنها هرگز نباید عملاً از اطلاعاتی روی برگردانند و هنگامی که با اطلاعات معتبر جدیدی مواجه می‌شوند، بی‌طرفانه می‌بایست اطلاعاتشان را به‌روز کنند.» او افزود: « با این حال، اغلب اگر مردم گمان کنند دریافت اطلاعاتی ممکن است دردناک باشد، هرچند آن اطلاعات در گرفتن تصمیمات بهتر بتواند به آن‌ها کمک کند، از آن اطلاعات دوری می‌کنند. برای مثال؛ معلمانِ تازه‌کار ممکن است از بازخورد دانش‌آموزان سود ببرند؛ اما نسبت به معلمان باتجربه‌تر خیلی کمتر احتمال دارد که ارزشیابی‌های نحوه تدریس را مورد بررسی قرار دهند.»

  این نویسندگان توضیح می‌دهند هنگامی که مردم نمی‌توانند کاملاً اطلاعاتی که در معرض آن هستند را نادیده بگیرند، با در نظر گرفتن شواهد قابل تردید، به‌عنوان حقیقتی داده شده، شواهدی که آن چیزی را تایید می‌کند که آنها انتخاب می‌کنند که باور داشته باشند. آن‌ها غالباً اطلاعات را به صورت گزینشی برای تفسیر کردن انتخاب می‌کنند. به طور مشابه، حقایق آزمایش شده و ثابت شده در شرایطی که بر خلاف چیزی است، شخصی راجع به موضوعی مایل است باور کند، اغلب نادیده گرفته می‌شود. مثلاً چیزی که اغلب در مورد انکار گرمایش جهانی است. نویسندگان اظهار کردند، چنین اطلاعات اضافی زمانی که شخصی فرصتی را برای معالجه‌ی اولیه یک بیماری جدی نادیده می‌گیرد یا فرصت سرمایه‌گذاری مناسبی را از دست می‌دهد، می‌تواند مضر باشد.

  هانگمن دانشجوی دکتری دپارتمان CMU دانشگاه کارنگی ملون، افزود: «مفهوم اطلاعات اضافی این است که ما آن‌ها را با کسانی که مخالف ما هستند به‌طور موثری درگیر نمی‌کنیم. اگر ما بخواهیم تضاد و دودستگی سیاسی را کاهش دهیم، می‌بایست روش‌هایی بیابیم که نه تنها مردم را در معرض اطلاعات متضاد و مخالف قرار دهیم، بلکه می‌بایست قوه‌ی درک مردم در مورد اطلاعاتی که آن‌ها به آن معتقدند یا مایلند تا باور داشته باشند و زیر سوال می‌برد را افزایش دهیم.»
   
  نوشته: چاک بادنار
  ترجمه: مینا آذری - مجله علمی ایلیاد
  منبع: redorbit.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.