بهبود عملکرد ایمپلنت‌ها با ابداع جدید

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • کار شیفت شب می‌تواند مانع بهبود آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌شود.
  گامی به سمت تولید سوخت هیدروژنی با بازده‌ی کوانتومی بیش از ۱۰۰ درصد
  کمین سیاهچاله‌های هیولا در لبه‌ی کهکشان‌های مارپیچی
  دانشمندان موفق به یافتن راهی برای خودکشی سلول‌های سرطانی شدند.
  میگوی مانتیس از هواپیما قوی‌تر است.
  اخترشناسان دور‌ترین کهکشان مارپیچی را کشف کردند.
  تردید در تاثیر مولتی‌ویتامین‌ها بر بهبود سلامت قلب در مردها
  بررسی تشعشعات محیطی؛ وای‌فای، موبایل و موز!
  تعیین قدمت آثار هنری غارهای کارائیب، با روشی پیشرفته
  رابطه‌ی سفید شدن موی سر آقایان با انسداد رگ‌ها
  نگاه رصدخانه‌‌ی هرشل به منطقه‌‌ی بی‌‌نظم ستاره‌زایی‌‌
  یازده چیزی که از نظر مردم برای سلامتی خیلی مضر هستند.
  ماموت‌های پشمالوی مذکر بیشتر در دام‌های طبیعی گیر افتاده‌اند!
  زمان آغاز تغییرات عظیم انسانی بر روی زمین
  نکات ضروری در پیشگیری از سرطان روده‌ی بزرگ
  رصد خوشه‌ی عظیم کهکشانی Abel1300
  ابزاری برای مطالعه‌ی آب‌فشان‌های انسلادوس

  بهبود عملکرد ایمپلنت‌ها با ابداع جدید

   
  مجله علمی ایلیاد - دانشمندان به روشی دست پیدا کرده‌اند که از شکل‌گیری بافت زخم اطراف دستگاه‌های ایمپلنت پزشکی جلوگیری می‌کند. «فیبروسیس» شکل‌گیری بافت همبند لیفی در یک عضو و پاسخ واکنشی است که با اهداف بهبودی صورت می‌گیرد و می‌تواند در پاسخ به یک شی خارجی نیز رخ دهد. زمانی که بافت زخم در اطراف ایمپلنت پدید می‌آید، باعث می‌شود دستگاه به سختی کار کند یا کاملاً از کار بیفتد. دانشمندان دانشگاه MIT ملکولی علامت‌دهنده‌ از سیستم ایمنی بدن را شناسایی کرده‌اند که در بیومکانیک فیبروسیس نقش مهمی دارد. 

  «دانیل اندرسون» دانشیار دانشکده‌ی مهندسی شیمی در دانشگاه MIT می‌گوید: «شناسایی این ملکول به درک بهتر زیست شناسی فیبروسیس کمک می‌کند و روشی بالقوه برای جلوگیری از تشکیل بافت زخم، اطراف ایمپلنت در اختیار می‌گذارد.» اندرسون و همکارانش برای درک فرآیند فیبروسیس، مولفه‌های مختلفی از سیستم ایمنی را در موش‌ها ایزوله کردند. آن‌ها متوجه شدند، گلبول‌های سفید خون برای شکل‌گیری بافت زخم ضروری هستند. این گلبول‌ها به گیرنده‌ای در سطح سلول به نام «CSF1» متصل می‌شوند. وقتی دانشمندان گیرنده‌ها را مسدود کردند، احاطه شدن ایمپلنت توسط بافت زخم متوقف شد. اقدامات آزمایشگاهی نشان می‌دهند، گلبول‌های سفید همچنان قادر بودند قابلیت‌های مهم دیگر سیستم ایمنی را انجام دهند. 
   
  «جان دولوف»، محقق پست دکترای موسسه‌‌ی تحقیقات یکپارچه‌ی سرطان کُخ در دانشگاه MIT می‌گوید: «ما نشان دادیم در این روش، انسان همچنان عملکردهای مهم سیستم ایمنی از جمله بهبود زخم و بیگانه‌خواری را حفظ می‌کند؛ اما توان فیبروتیک خود را از دست می‌دهد. ما از فعال شدن گلبول‌های سفید خون هنگام دریافت علامت هشدار سیستم ایمنی برای این واکنش بزرگ، جلوگیری می‌کنیم.» محققان آزمایشهای ابتدایی خود را با ایمپلنت‌های ساخته شده از آلژینات، که ماده‌ای برگرفته از جلبک است اجرا کرده‌اند و سپس با استفاده از ایمپلنت‌هایی ساخته شده از سرامیک و پلاستیکی به نام «پلی استایرن» آن‌را تکرار کرده‌اند. 

  دولوف می‌گوید: «این کار قابل تعمیم به انواع مختلفی از مواد زیستی است و امیدواریم قابل تعمیم به پلتفرم‌های بسیاری برای اهداف مختلف نیز باشد.» پزشکان اخیراً با استفاده از داروهایی که تمام سیستم ایمنی را سرکوب می‌کند، توانسته‌اند فیبروسیس ایمپلنت را کاهش دهند. دانشمندان امیدوارند یافته‌های آنان که در مجله‌ی Nature Materials منتشر شده است به روش‌هایی امن‌تر و موثرتر ختم شود. دولوف افزود: «اگر از داروهایی با اثرات گسترده استفاده کنید، ممکن است سلول‌هایی که در کاهش فیبروسیس موثر‌ هستند  غیر فعال شوند یا حتی عملکردهای حیاتی دیگر سیستم ایمنی در بدن از جمله بهبود زخم یا مبارزه با انگل‌ها، باکتری‌ها و یا عفونت‌ها را از بین ببرید.»
   
  نوشته: بروکس های
  ترجمه: مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.