تاثیرات جنسی صوت بر ذهنیت انسان‌ها

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
تاثیرات جنسی صوت بر ذهنیت انسان‌ها
 
مجله علمی ایلیاد - در ابتدا کامپیوترها به دنبال دزدیدن شغل شما بودند، ولی اکنون آن‌ها در حال به تسخیر درآوردن قلب شما هستند. گزارشی جدید توسط شرکت بازاریابی Mindshare بررسی کرده است که چگونه مردم تکنولوژی‌های صوتی مانند سیری شرکت اپل، آلکسا از شرکت آمازون، کورتانا و هوم گوگل را درک می‌کنند. مشخص شده است که برخی از مردم خیلی به آن‌ها علاقه‌منداند. از هر چهار نفر که از این تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند، یک نفر اذعان کرده است که درباره‌ی این صداها تخیلات جنسی داشته است. همچنین ۳۷ درصد از کاربران گفته‌اند که آن‌قدر این صداهای مجازی را دوست دارند که آرزو می‌کنند کاش این صداها واقعی بودند. متعجب کننده نیست؟

گزارش یاد شده ذکر کرده است که کاربران این دستیارهای صوتی، معمولاً مردان جوان و پولدار هستند. لازم به ذکر است که این دستیارهای صوتی معمولاً صدای گرم زنانه‌ای دارند. تحقیق جدیدی توسط مدرسه‌ی محاسبات و انفورماتیک دانشگاه ایندیانا نشان داده است که زنان و مردان اعتقاد دارند صدای زنانه برای این سیستم‌ها گرم‌تر و دوستانه‌تر است. با استفاده از تصویربرداری مکانی یکنواخت، شرکت Mindshare عمق ذهن ۱۰۰ نفر از طرفداران دستیارهای صوتی را بررسی کرده است تا پاسخ‌های احساسی و فعالیت‌های مغزی آن‌ها را هنگام کار با این دستیارها بررسی کند و آن‌را با کار کردن با صفحه نمایش لمسی و نوشتن پیام مقایسه کند. آن‌ها دریافتند که تکنولوژی‌های صدایی به نسبت تایپ کردن دستورات باعث فعالیت مغزی کمتری می‌شوند و به اعتقاد آن‌ها نشان دهنده‌ی طبیعی و ساده بودن برقراری ارتباط کلامی است.
 
«نیک رایان»، متخصص صدا و از همکاران این پژوهش گفته است: «اکثر پیشرفت‌های فرهنگی ما به‌عنوان گونه‌ای روی زمین به این صورت است که انسان‌ها دانش و ایده‌های خود را از طریق شفاهی از نسلی به نسل دیگر انتقال داده‌اند. بنابراین احتمالاً ذاتی‌ترین و طبیعی‌ترین روش برقراری ارتباط برای ما صدا است.» تصویربرداری از مغز نشان داده است که پاسخ‌های احساسی به دستیارهای صوتی به نسبت روابط انسانی رودررو و نوشتن پیام، به طرز قابل توجهی پایین‌تر است. با این حال، محققین اذعان کرده‌اند که مبدل‌های جدید مورد استفاده در این دستیارهای صوتی در طول زمان دارای پیوند‌های احساسی عمیق‌تری شده‌اند.  محققین انتظار دارند که وقتی تکنولوژی پیشرفته‌تر شد و شخصیت انسان‌ها بیشتر از حالت سنت‌گرایی خارج شد، مردم بیشتری با این تکنولوژی‌ها پیوندهای احساسی برقرار می‌کنند.
 
نوشته: تام هال
ترجمه: امید محمدی - مجله علمی ایلیاد
منبع: iflscience.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.