تاثیرات جنسی صوت بر ذهنیت انسان‌ها

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • کار شیفت شب می‌تواند مانع بهبود آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌شود.
  گامی به سمت تولید سوخت هیدروژنی با بازده‌ی کوانتومی بیش از ۱۰۰ درصد
  کمین سیاهچاله‌های هیولا در لبه‌ی کهکشان‌های مارپیچی
  دانشمندان موفق به یافتن راهی برای خودکشی سلول‌های سرطانی شدند.
  میگوی مانتیس از هواپیما قوی‌تر است.
  اخترشناسان دور‌ترین کهکشان مارپیچی را کشف کردند.
  تردید در تاثیر مولتی‌ویتامین‌ها بر بهبود سلامت قلب در مردها
  بررسی تشعشعات محیطی؛ وای‌فای، موبایل و موز!
  تعیین قدمت آثار هنری غارهای کارائیب، با روشی پیشرفته
  رابطه‌ی سفید شدن موی سر آقایان با انسداد رگ‌ها
  نگاه رصدخانه‌‌ی هرشل به منطقه‌‌ی بی‌‌نظم ستاره‌زایی‌‌
  یازده چیزی که از نظر مردم برای سلامتی خیلی مضر هستند.
  ماموت‌های پشمالوی مذکر بیشتر در دام‌های طبیعی گیر افتاده‌اند!
  زمان آغاز تغییرات عظیم انسانی بر روی زمین
  نکات ضروری در پیشگیری از سرطان روده‌ی بزرگ
  رصد خوشه‌ی عظیم کهکشانی Abel1300
  ابزاری برای مطالعه‌ی آب‌فشان‌های انسلادوس

  تاثیرات جنسی صوت بر ذهنیت انسان‌ها

   
  مجله علمی ایلیاد - در ابتدا کامپیوترها به دنبال دزدیدن شغل شما بودند، ولی اکنون آن‌ها در حال به تسخیر درآوردن قلب شما هستند. گزارشی جدید توسط شرکت بازاریابی Mindshare بررسی کرده است که چگونه مردم تکنولوژی‌های صوتی مانند سیری شرکت اپل، آلکسا از شرکت آمازون، کورتانا و هوم گوگل را درک می‌کنند. مشخص شده است که برخی از مردم خیلی به آن‌ها علاقه‌منداند. از هر چهار نفر که از این تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند، یک نفر اذعان کرده است که درباره‌ی این صداها تخیلات جنسی داشته است. همچنین ۳۷ درصد از کاربران گفته‌اند که آن‌قدر این صداهای مجازی را دوست دارند که آرزو می‌کنند کاش این صداها واقعی بودند. متعجب کننده نیست؟

  گزارش یاد شده ذکر کرده است که کاربران این دستیارهای صوتی، معمولاً مردان جوان و پولدار هستند. لازم به ذکر است که این دستیارهای صوتی معمولاً صدای گرم زنانه‌ای دارند. تحقیق جدیدی توسط مدرسه‌ی محاسبات و انفورماتیک دانشگاه ایندیانا نشان داده است که زنان و مردان اعتقاد دارند صدای زنانه برای این سیستم‌ها گرم‌تر و دوستانه‌تر است. با استفاده از تصویربرداری مکانی یکنواخت، شرکت Mindshare عمق ذهن ۱۰۰ نفر از طرفداران دستیارهای صوتی را بررسی کرده است تا پاسخ‌های احساسی و فعالیت‌های مغزی آن‌ها را هنگام کار با این دستیارها بررسی کند و آن‌را با کار کردن با صفحه نمایش لمسی و نوشتن پیام مقایسه کند. آن‌ها دریافتند که تکنولوژی‌های صدایی به نسبت تایپ کردن دستورات باعث فعالیت مغزی کمتری می‌شوند و به اعتقاد آن‌ها نشان دهنده‌ی طبیعی و ساده بودن برقراری ارتباط کلامی است.
   
  «نیک رایان»، متخصص صدا و از همکاران این پژوهش گفته است: «اکثر پیشرفت‌های فرهنگی ما به‌عنوان گونه‌ای روی زمین به این صورت است که انسان‌ها دانش و ایده‌های خود را از طریق شفاهی از نسلی به نسل دیگر انتقال داده‌اند. بنابراین احتمالاً ذاتی‌ترین و طبیعی‌ترین روش برقراری ارتباط برای ما صدا است.» تصویربرداری از مغز نشان داده است که پاسخ‌های احساسی به دستیارهای صوتی به نسبت روابط انسانی رودررو و نوشتن پیام، به طرز قابل توجهی پایین‌تر است. با این حال، محققین اذعان کرده‌اند که مبدل‌های جدید مورد استفاده در این دستیارهای صوتی در طول زمان دارای پیوند‌های احساسی عمیق‌تری شده‌اند.  محققین انتظار دارند که وقتی تکنولوژی پیشرفته‌تر شد و شخصیت انسان‌ها بیشتر از حالت سنت‌گرایی خارج شد، مردم بیشتری با این تکنولوژی‌ها پیوندهای احساسی برقرار می‌کنند.
   
  نوشته: تام هال
  ترجمه: امید محمدی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: iflscience.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.