نسل جدید فولاد یک گام تا واقعیت

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
نسل جدید فولاد یک گام تا واقعیت
 
مجله علمی ایلیاد - این پروژه می‌تواند مشکل شکنندگی آلیاژ هیدروژن که سبب شکست بسیاری از پروژه‌های عظیم مهندسی و ساختمان‌سازی شده است را حل کند. پروفسور «راجر»، مدیرعامل مرکز میکروسکوپی و میکروآنالیز UQ گفت: «این مشکل ۱۴۰ سال است که تشخیص داده شده است. نسل کنونی این فلزات دچار شکنندگی هیدروژنی می‌شوند. شکنندگی هیدروژنی زمانی رخ می‌دهد که فلز به دلیل قرارگیری تصادفی در معرض هیدوژن در طول ساخت و پردازش دچار شکنندگی می‌شوند.»

مثال مهمی از شکنندگی آلیاژ در سال ۲۰۱۳ زمانی که پیچ و مهره‌های دهانه شرقی پل سان فرانسیسکو - اوکلند در آزمایش‌های زمان ساخت رد شدند، رخ داد.»
پروفسور راجر می‌گوید: «هیدروژن به شدت فرار شده و به سرعت بخار می‌شود. همکاری تحقیقاتی ما برای اولین بار موفق به مکان‌یابی و قابل مشاهده کردن هیدروژن در فلزها و آلیاژها شده است. این برای توسعه‌ی آلیاژهای جدید با تحمل بیشتر ضروری است. ما نشان دادیم که امکان مکان‌یابی هیدروژن در مقیاس اتمی یا نانومتر با استفاده از ترکیب تکنولوژی‌های مختلف در جریان کاری بسته و محافظت شده وجود دارد.»

وی اضافه کرد: «این‌ها شامل تکنیک انجماد میکروسکوپی، انجماد الکترون، آماده‌سازی نمونه‌ی دمای پایین در میکروسکوپ پرتو یون متمرکز ابر رسانا و انتقال انجماد ساکن بودند.»
 
نوشته: University of Queensland
ترجمه: مجله علمی ایلیاد
منبع: sciencedaily.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.