خودکشی انسان‌ها با سلاحی نخی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • کار شیفت شب می‌تواند مانع بهبود آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌شود.
  گامی به سمت تولید سوخت هیدروژنی با بازده‌ی کوانتومی بیش از ۱۰۰ درصد
  کمین سیاهچاله‌های هیولا در لبه‌ی کهکشان‌های مارپیچی
  دانشمندان موفق به یافتن راهی برای خودکشی سلول‌های سرطانی شدند.
  میگوی مانتیس از هواپیما قوی‌تر است.
  اخترشناسان دور‌ترین کهکشان مارپیچی را کشف کردند.
  تردید در تاثیر مولتی‌ویتامین‌ها بر بهبود سلامت قلب در مردها
  بررسی تشعشعات محیطی؛ وای‌فای، موبایل و موز!
  تعیین قدمت آثار هنری غارهای کارائیب، با روشی پیشرفته
  رابطه‌ی سفید شدن موی سر آقایان با انسداد رگ‌ها
  نگاه رصدخانه‌‌ی هرشل به منطقه‌‌ی بی‌‌نظم ستاره‌زایی‌‌
  یازده چیزی که از نظر مردم برای سلامتی خیلی مضر هستند.
  ماموت‌های پشمالوی مذکر بیشتر در دام‌های طبیعی گیر افتاده‌اند!
  زمان آغاز تغییرات عظیم انسانی بر روی زمین
  نکات ضروری در پیشگیری از سرطان روده‌ی بزرگ
  رصد خوشه‌ی عظیم کهکشانی Abel1300
  ابزاری برای مطالعه‌ی آب‌فشان‌های انسلادوس

  خودکشی انسان‌ها با سلاحی نخی

   
  مجله علمی ایلیاد - علی‌رغم اثرات منفی سیگار کشیدن بر سلامتی، نقش آن در بروز سرطان و کمپين‌های ضد سیگار که در سطح جهانی به فعالیت می‌پردازند، تحقیقات از افزایش خیره‌کننده‌ی تعداد افراد سیگاری حکایت دارد. براساس تحقیقات جدید، از هر ۱۰ نفر یک نفر بر اثر سیگار کشیدن جان خود را از دست می‌دهد و نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سیگار در کشورهای آمریکا، روسیه، چین و هند اتفاق می‌افتد. بر اساس مطالعات میزان جهانی بیماری‌ها، صدمات و عوامل خطر مبتنی بر اطلاعات مربوط به مصرف سیگار در ۱۹۵ کشور از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ میلادی، یک میلیارد نفر در سال ۲۰۱۵ به استعمال دخانیات پرداختند؛ این مطالعات می‌گوید از هر چهار مرد یک نفر و از هر بیست زن یک نفر سیگاری هستند.

  براساس یافته‌های حاصل از این مطالعات، از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ و ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ کاهش چشمگیری در مصرف سیگار در ۱۳ کشور اعم از آمریکا، استرالیا و برزیل روی داده است. تعداد کسانی هم که روزانه سیگار می‌کشیدند، در هجده کشور با کاهش قابل توجهی روبرو شد. بنا بر گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، ۱۵ نفر از هر صد بزرگسال آمریکایی با سن هجده سال و بیشتر سیگار می‌کشند. ۱۱.۵ درصد از مرگ و میرهای جهانی در سال ۲۰۱۵ به استعمال سیگار مربوط می‌شود و ۵۲.۲ درصد از این مرگ و میرها به کشورهای آمریکا، روسیه، چین و هند اختصاص دارد. از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ میزان مصرف سیگار در سطح جهانی تا ۲۹.۴ درصد کاهش یافت و در سال ۲۰۱۵ به ۱۵.۳ درصد رسید. ۶.۴ میلیون نفر بر اثر بیماری‌های ناشی از سیگار در سال ۲۰۱۵ فوت کردند که از افزایش ۴.۷ درصدی خبر می‌دهد. 

  مصرف سیگار در میان پنج عامل خطر اصلی در ۱۰۹ کشور در سال ۲۰۱۵ رتبه بندی شد که ناتوانی‌های جسمی را در پی دارد؛ این در حالی است که در سال ۱۹۹۰ این خطر ۸۸ کشور را تهدید می‌کرد. تعداد سیگاری‌ها از ۸۷۰.۴ میلیون نفر در سال ۱۹۹۰ به ۹۳۳.۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته که طبیعتاً رشد جمعیت باعث افزایش این تعداد شده است. دکتر «امانوئلا گاکيدو»، محقق ارشد در طی گزارشی بیان کرد: «علی‌رغم شواهد مربوط به اثرات مخرب تنباکو بر سلامتی که به مدت بیش از یک دهه بر همگان اعلام شده، امروزه یک نفر از هر چهار نفر به استعمال سیگار می‌پردازند. سیگار به دومین خطر بزرگ برای مرگ زودرس، نارسایی‌ها و ناتوانی‌ها تبدیل شده است. ما باید برای کاهش این اثر، بر شدت کنترل تنباکو بیفزائیم تا بلکه از شیوع آن کاسته شود.»
   
  نوشته: امی والاس
  ترجمه: مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.