جهان‌گردی با واقعیت مجازی گوگل ارث

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
جهان‌گردی با واقعیت مجازی گوگل ارث
 
مجله علمی ایلیاد - یک مشخصه‌ی واقعیت مجازی از گوگل ارث، به کاربران اجازه می‌دهد به هر آدرسی بدون توجه به اینکه این آدرس خانه‌ی مادربزرگ‌شان باشد یا قلعه‌ای قدیمی قرن نوزدهمی درآلمان، وارد شوند. کاربر می‌تواند با استفاده از هدست به صورت سه بعدی بالای این آدرس پرواز کند. وقتی که واقعیت مجازی گوگل ارث راه‌اندازی شد، مردم توانستند تعدادی از مقاصد گردشگری معروف شامل «سد هوور» در نوادا و «مترهورن» در سوئیس را مشاهده کنند. کاربران حتی می‌توانند شکاف‌ها و برآمدگی‌های آمفی تئاتر رم را نیز به‌عنوان پدیده‌ای باستان‌شناسی مشاهده کنند. اکنون مردم می‌توانند مقاصد خود را با داشتن نام و آدرس مکان مورد نظر انتخاب کنند.

«جوانا کیم»، مدیر تولید واقعیت مجازی گوگل ارث در پستی در شبکه‌های اجتماعی نوشته است: «مردم می‌خواهند مکان‌های مهم از نظر خود را به سرعت پیدا کرده و از آن‌ها مجدداً بازدید به عمل آورند. این مکان‌ها می‌توانند خانه‌ی دوران بچگی یا مکانی تفریحی مورد علاقه‌ی فرد باشند. اکنون کاربران می‌توانند با استفاده از سیستمی سه بعدی با نوشتن نام مکان مورد نظر و یا آدرس آن، به صورت سه بعدی آنجا را ببینند.» در حال حاضر کاربران می‌توانند ۲۷ مکان را که بر روی واقعیت مجازی گوگل ارث موجود است، مشاهده کنند که از آن جمله می‌توان به قلعه‌ی «نوشوانشتین»، الهام گرفته از قلعه‌ی زیبای خفته در پارک دیزنی، «کوه تیبل» در آفریقای جنوبی و «یخچال طبیعی پریتو مورنو» در آرژانتین اشاره کرد.

واقعیت مجازی گوگل ارث اکنون برای کاربران دارای هدست اوکولوس ریفت با کنترل کننده‌ی اوکولوس تاچ، در دسترس است. این اپلیکیشن در فروشگاه‌های اوکولوس به صورت رایگان موجود است. نقشه‌های سه بعدی ساخته شده توسط گوگل ارث، شامل جنگل‌های بارانی آمازون، کمپ کوه اورست در ارتفاع ۵،۵۴۵ متری و شهر ریودژانیرو میزبان المپیک سال ۲۰۱۶ میلادی است.
 
نوشته: لاورا گچل
ترجمه: امید محمدی - مجله علمی ایلیاد
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.