مشکلات دریچه‌ی مکانیکی قلب در خواب

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
  • تکنولوژی
  • نجوم و فضا
  • فیزیک
  • فن‌آوری اطلاعات
  • سلامت
  • زمین
  • جانوران و گیاهان
  • انسان
  • زندگی
  • تاریخ
  • خودرو
  • آموزش
  • منابع و مراکز علمی
  • کار شیفت شب می‌تواند مانع بهبود آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌شود.
    گامی به سمت تولید سوخت هیدروژنی با بازده‌ی کوانتومی بیش از ۱۰۰ درصد
    کمین سیاهچاله‌های هیولا در لبه‌ی کهکشان‌های مارپیچی
    دانشمندان موفق به یافتن راهی برای خودکشی سلول‌های سرطانی شدند.
    میگوی مانتیس از هواپیما قوی‌تر است.
    اخترشناسان دور‌ترین کهکشان مارپیچی را کشف کردند.
    تردید در تاثیر مولتی‌ویتامین‌ها بر بهبود سلامت قلب در مردها
    بررسی تشعشعات محیطی؛ وای‌فای، موبایل و موز!
    تعیین قدمت آثار هنری غارهای کارائیب، با روشی پیشرفته
    رابطه‌ی سفید شدن موی سر آقایان با انسداد رگ‌ها
    نگاه رصدخانه‌‌ی هرشل به منطقه‌‌ی بی‌‌نظم ستاره‌زایی‌‌
    یازده چیزی که از نظر مردم برای سلامتی خیلی مضر هستند.
    ماموت‌های پشمالوی مذکر بیشتر در دام‌های طبیعی گیر افتاده‌اند!
    زمان آغاز تغییرات عظیم انسانی بر روی زمین
    نکات ضروری در پیشگیری از سرطان روده‌ی بزرگ
    رصد خوشه‌ی عظیم کهکشانی Abel1300
    ابزاری برای مطالعه‌ی آب‌فشان‌های انسلادوس

    مشکلات دریچه‌ی مکانیکی قلب در خواب

     
    مجله علمی ایلیاد - مطالعه‌ای جدید که توسط دانشگاه هاکلند در نروژ انجام شده است نشان می‌دهد حدود یک چهارم بیماران دارای دریچه‌ی مکانیکی قلب از به‌هم ریختن خواب به‌دلیل صدای دریچه‌های مکانیکی شکایت دارند. این تحقیق که در گردهمایی سالانه‌ی EuroHeartCare در سال ۲۰۱۷ ارائه شد به بررسی تاثیر صدای حاصل از دریچه‌ی مکانیکی قلب بر روی زندگی و خواب بیماران پرداخته است. 

    دکتر «کیستی اترهولس» پرستاری محقق در دانشگاه هاکلند در گزارشی که منتشر شده اظهار داشت: «برای برخی بیماران صدای بسته شدن دریچه‌ی مکانیکی قلب باعث کاهش کیفیت زندگی، به‌هم ریختن خواب، دوری از موقعیت‌های اجتماعی و در نهایت موجب افسردگی و اضطراب شده است.» این مطالعه شامل ۹۰۸ بیمار است که در بیمارستان هاکلند بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ تحت عمل تعویض دریچه‌ی آئورت قرار گرفته بودند.

    شرکت کنندگان میانگین سنی ۶۰ سال داشته و ۷۶ درصد از شرکت‌کنندگان مرد بودند. محققان از شرکت‌کنندگان سوالاتی در مورد قابل شنیده شدن صدای دریچه برای خود یا دیگران، احساس ناخوشایند داشتن در مورد صدا، مزاحم بودن صدا در طول روز یا خواب شبانه و تمایل به عوض کردن دریچه‌ی مکانیکی با دریچه‌ی مصنوعی بی‌صدا در صورت امکان پرسیدند. حدود ۸۷ درصد مردان و ۷۵ درصد زنان در پاسخ اظهار داشتند که قادر به شنیدن صدای بسته شدن دریچه‌ی مکانیکی هستند. ۵۳ درصد بی‌خوابی، ۳۱ درصد بی‌خوابی تحت بالینی و ۱۷ درصد بی‌خوابی متوسط تا بی‌خوابی شدید را گزارش کردند. 

    حدود ۲۳ درصد از بیماران گزارش دادند که صدای دریچه‌ی مکانیکی آن‌ها را در طول خواب اذیت کرده و ۹ درصد اذیت شدن در طول روز را گزارش دادند. مطالعات نشان دادند که بیش از ۵۱ درصد بیماران گفته‌اند که صدا برای دیگران قابل شنیدن بوده و ۱۶ درصد گفتند از شنیده شدن صدا توسط دیگران اذیت می‌شوند. اترهولس می‌گوید: «حدود یک چهارم بیماران گفتند صدای دریچه‌ی مکانیکی قلب، خوابیدن را برای آن‌ها دشوار می‌کند. بیشتر ما نیاز به محیطی آرام برای خواب داریم و برای این بیماران خوابیدن با این صدا دشوار است.» نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که خوابیدن به سمت راست صدای دریچه را اندکی کاهش می‌دهد.
     
    نوشته: امی والاس
    ترجمه: معصومه رحیمی - مجله علمی ایلیاد
    منبع: upi.com
    مطالب پیشنهادی
    مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
    در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.