دیدن فرازمینی‌های روسی در خارج از ایستگاه فضایی!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
دیدن فرازمینی‌های روسی در خارج از ایستگاه فضایی!
 
مجله علمی ایلیاد - مقامات روسی مدعی شده‌اند که دانشمندان آژانس فضایی این کشور موفق به کشف نمونه‌های زیستی در گرد و غبار جمع‌آوری شده توسط فضانوردان شده‌اند. این نمونه از بیرون پنجره‌ی ایستگاه فضایی به‌دست آمده است. به گزارش مقامات آژانس فضایی روسیه، دانشمندان یک سری پلانکتون و سایر موجودات ریز ذره‌بینی را در نمونه‌ی گرد و غبار جمع آوری شده در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی شناسایی کرده‌اند.

این مقامات روسی طی گزارشی خبری اعلام کردند: «گرد و غبار شهاب سنگ‌های کوچکی که بر سطح ایستگاه فضایی بین المللی می‌نشینند، شاید حاوی مواد بيوژنى با منشأ فرازمینی باشند و حالت طبیعی خود را حفظ کرده باشند. سطح ایستگاه فضایی بین المللی می‌تواند نگهدارنده‌ی مواد شهاب سنگی و مواد زیستی با منشأ فرازمینی باشد؛ اما مقامات سازمان ناسا چنین خبری را تایید نکرده‌اند.

وقتی خبرهای مربوط به کشف پلانکتون‌ها در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی به‌سرعت در همه جا پیچید، «دن هوت» سخنگوی ناسا در سال ۲۰۱۴ میلادی به خبرگزاری‌ها گفت: «تا آنجا که به ما مربوط می‌شود، هیچ گزارش رسمی از همکاران‌مان در آژانس فضایی روسیه به‌دست ما مبنی بر اینکه پلانکتون‌های دریایی در فضا کشف کرده باشند، نرسیده است. اما آنچه مسلم است این است که فضانوردان روسی اخیراً موفق به جمع‌آوری نمونه‌ی گرد و غبار در خارج از پنجره‌ی ایستگاه فضایی شده‌اند. آنچه فضانوردان روسی به دنبالش هستند مواد باقیمانده‌ای است که می‌تواند با گذشت زمان در عناصر حساسی نظیر شیشه‌ها و حتی بدنه‌ی سفینه تجمع یابند. این کار می‌تواند در اثر روشن کردن موتور کنترل کننده یا رانشگر، رخ بدهد. مقامات روسی این مطالب را به‌عنوان نمونه‌ای واقعی در نظر گرفته‌اند. واقعاً نمی‌فهمم خبرهای مربوط به پلانکتون‌های دریایی از کجا می‌آید.»

مقامات روسی مدعی شده‌اند که فضانوردان از سال ۲۰۱۰ میلادی مشغول جمع‌آوری نمونه‌هایی در بیرون از ایستگاه فضایی بین المللی بوده‌اند. به اعتقاد دانشمندان روسی، ایستگاه فضایی بین المللی بیشتر اوقات در حال گردش بین گرد و غبار به جای مانده از شهاب سنگ‌ها است. دانشمندان از مدت‌ها پیش فرض را بر این گذاشته‌اند که شهاب‌سنگ‌ها حامل ترکیبات سحرآمیز حیات هستند و شاید شواهدی در آن‌ها یافت شود که از پیدایش حیات در کره‌ی زمین خبر دهد. 

به تایید دانشمندان سازمان فضایی ناسا و آژانس فضایی اروپا، ریز موجودات ذره‌بینی می‌توانند در فضا زنده بمانند. «تاردیگراد» جانوری بی‌مهره‌ی ریز، آبزی و تنبل می‌تواند شرایط نامساعد بسیار سختی را تحمل کند. محققان موفق به یافتن میکروب‌هایی در اتمسفر فوقانی زمین هم شده‌اند. علی رغم چنین اکتشافاتی، اعلام خبر کشف حیات فرازمینی توسط محققان به زمان زیادی نیاز دارد. 
 
نوشته: بروکس های
مترجم: منصور نقی لو - مجله علمی ایلیاد
منبع: upi.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.