زمانی برای بازنگری جایگاه ورزش در زندگی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • آلودگی کشتی‌های اقیانوس‌پیما، طوفان به‌پا می‌کنند!
  دانشمندان اولین تماس ویدیویی با رمزگذاری کوانتومی را تولید کردند.
  نگاهی به کهکشان NGC1964 با تلسکوپ MPG/ESO
  انتظار دانشمندان از فرگشت قورباغه‌ها چیز دیگری بود!
  مغز افراد دوزبانه سرعت بیشتری در محاسبات ریاضی دارد.
  سلول‌های زنده می‌توانند ساعت‌های درونی خودشان را داشته باشند.
  تأثیر عجیب نور فرابنفش بر یخ در فضا
  آسیب شدید به سر، خطر ابتلا به زوال عقل را بالا می‌برد.
  ساخت نوعی آلومینیوم کریستالیِ فوق‌العاده سبک
  هابل، نتیجه‌ی برخورد کهکشانی را رصد کرده است.
  ساز زدن معلولین با مغز میسر شد!
  بزرگترین دایناسور را بشناسید.
  تلاش دانشمندان در تولید واحدهای سلولی جانوری
  نوعی باکتری‌، اثربخشیِ داروی شیمی‌درمانی را کاهش می‌دهد.
  تاخیر دوباره در پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب؛ تا سال ۲۰۱۹ صبر کنید.
  سرانجام هویت فسیل اسرارآمیز تایید شد.
  دستگاه مترجمی که صحبت‌های شما را به شکل زنده ترجمه می‌کند!

  زمانی برای بازنگری جایگاه ورزش در زندگی

   
  مجله علمی ایلیاد - تحقیقات انجام شده در دانشگاه لیدز بکت نشان می‌دهد که تربیت بدنی در ایالات متحده برای معلمان و کودکان با شکست مواجه شده است. این تحقیق که در مجله‌ی بریتانیایی Sports Medicine منتشر شده، نشان می‌دهد که تأکید زیادی به افزایش فعالیت فیزیکی معطوف شده و این امر به قیمت رشد چیزهای دیگری مثل سواد فیزیکی بوده است. سواد فیزیکی، یعنی تسلط بر مهارت‌های حرکتی و مهارت‌های ورزشی بنیادی که کودک را قادر می‌سازند تا محیط زندگی خود را درک کند و تصمیم‌های مناسبی بگیرد و همچنین با اعتماد بنفس و کنترل موقعیت‌های فیزیکی حرکت کند. 

  «اندی دالی-اسمیت»، مدرس ارشد فعالیت و سلامت فیزیکی در دانشکده‌ی ورزشِ کارنگی دانشگاه لیدز بکت با توضیح نتایج تحقیق گفت: «وقتی به سمت شیوه‌ی تحقیق محور پیش می‌رویم، نکته‌ی مهم این است که اهداف فعالیت‌های فیزیکی در تربیت بدنی مناسب باشند. پیگیری غیرمنعطفِ این اهداف توسط تحقیق و سیاست نگران‌کننده است. این کار باعث می‌شود معلمان بر فعالیت فیزیکی تمرکز کنند که به قیمت ارتقای لذتِ آن یا توسعه‌ی سواد فیزیکی است.»

  «متیو هوبز»، دانشجوی دکترا در دانشگاه لیدز بکت و مدرس فعالیت فیزیکی، ورزش و سلامت در دانشگاه لیدز ترینیتی، با تأکید بر تفاوت‌های بین اهداف دو کشور گفت: «اختلافات قابل توجهی در اهدافِ وضع شده در انگلیس و آمریکا وجود دارد. هدف انگلیس به این صورت است که دانش‌آموزان حداقل ۵۰ تا ۸۰ درصد از زمان یادگیری را به حرکات پُر تحرک اختصاص دهند. در مقابل، هدف آمریکا این است که دانش‌آموزان در فعالیت ورزشی خفیف تا شدید به مدت بیش از ۵۰ درصد از زمان کلاس تربیت‌بدنی شرکت کنند. علی رغم این اختلافات، شواهدِ کم‌کیفیتی بر هر دو هدف تأکید دارند.» 

  «جیم مک‌کنا»، استاد ورزش دانشگاه لیدز بکت، افزود: «این امر ضرورت دارد که اهداف فعالیت فیزیکی و تربیت بدنی بازبینی شوند. مثلأ یکی از کالج‌ها در حال حاضر از معلمان می‌خواهد شاگردان را در دوره‌های مداومی از فعالیت فیزیکی شدید درگیر کنند؛ همگی می‌دانیم که این کار می‌تواند در دراز مدت انگیزه‌ی دانش‌آموزان برای فعالیت فیزیکی را کاهش دهد.» 

  متیو هوبز با تأکید بر اقداماتِ تحقیقات و عملیات فعلی گفت: «اهداف فعلیِ فعالیت‌های فیزیکی و تربیت بدنی باید بازبینی شوند؛ زیرا به‌وسیله‌ی شواهدِ کم‌کیفیت پایه‌گذاری شده‌اند و شامل اختلافاتی در شدت و مدت زمان فعالیت‌های فیزیکی هستند. همچنین زمان آن فرا رسیده که فراتر از تربیت‌بدنی حرکت کنیم و بحران عدم‌تحرک را حل کنیم. در حالی‌که نیاز به فعالیت فیزیکی اهمیت دارد، نباید به قیمتِ پرورش جوانانی با سوادِ فیزیکی باشیم.» 
   
  نوشته: Leeds Beckett University
  ترجمه: سحر الله‌وردی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: sciencedaily.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.