هنرنمایی هوش‌مصنوعی گوگل

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
هنرنمایی هوش‌مصنوعی گوگل
 
مجله علمی ایلیاد - اکثر ما احتمالاً با سرویس گوگل استریت آشنا هستیم؛ یک ویژگی از نقشه‌ی گوگل که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر واقعی مناطق مورد نظرشان را ببینند. این هم ویژگی ناوبری مفیدی است و هم ویژگی‌ای است که به افراد اجازه می‌دهد مناطق دوردست را فقط برای سرگرمی سیاحت کنند. مهندسان گوگل با کمک هوش‌مصنوعی «AI» این تصاویر را یک گام از نمای خیابان فراتر می‌برند.

«هوی فنگ» یکی از چندین مهندس نرم‌افزاری است که برای آموزش دادن نحوه‌ی اسکن نمای خیابان در جستجوی تصاویر فوق‌العاده زیبا به شبکه‌ی‌عصبی، از تکنیک‌های یادگیری ماشین استفاده می‌کند. سپس این هوش‌مصنوعی به‌طور خودکار گردش کار عکاس حرفه‌ای را تقلید می‌کند. این سیستم هوش‌مصنوعی به‌عنوان هنرمند و ویرایش‌گر عکس، عمل می‌کند و زیبایی و جنبه‌های خاصی که باعث ایجاد عکس حرفه‌ای می‌شوند را مشخص می‌کند. علی‌رغم اینکه هوش‌مصنوعی موضوعی ذهنی است، اما ثابت شده که این کار موفق بوده و از تصاویر نمای خیابان که خود سیستم در آن قرار دارد، تصاویر با کیفیت حرفه‌ای تولید می‌کند.


هنر هوش مصنوعی

در تصاویر زیر می‌توانید مراحل مختلفی را که هوش‌مصنوعیِ طراحی‌شده به‌صورت ویژه، برای ایجاد یکی از این تصاویر انجام می‌دهد، مشاهده کنید. اول، هوش‌مصنوعی عکس پانورامایی از محیط می‌گیرد، تصویر را برش می‌دهد، روشنایی و رنگ آن‌را تغییر می‌دهد و سپس فیلتر مناسبی را اعمال می‌کند. این فرآیندِ چهار مرحله‌ای که اغلب به وسیله‌ی عکاسان حرفه‌ای انجام می‌شود، ساده به‌نظر می‌رسد؛ اما روندی است که قبلاً در محدوده‌ی توانایی‌های هوش‌مصنوعی قرار نداشته است.
 

هوش‌مصنوعی با برش دادن، تنظیم کانتراست و استفاده از ماسک، عکس را ویرایش می‌کند. در بسیاری از برنامه‌های مختلف هوش‌مصنوعی گوگل، انواع مختلفی از برنامه‌های کاربردی بالقوه مورد استفاده قرار گرفته است. از تازه‌ترین‌ها در بازی‌های آنلاین گرفته تا پیدا کردن شغل و حتی ساختن خود هوش‌مصنوعی بهتر از مهندسان گوگل، هوش‌مصنوعی گوگل در خط مقدم آن‌ها قرار گرفته است. 

اما تکنولوژی‌های هوش‌مصنوعی بسیار بیش از حد انتظار در حال پیشرفتِ سریع و وسیع‌تر هستند؛ به‌طوری که برخی از هوش‌های‌مصنوعی، مانند آن‌چه در اینجا ذکر شد، قادر به ایجاد هنر هستند. بنابراین در حالی که ربات‌ها هرگز انسان‌ها را در کار‌های هنری کاملاً پشت‌سر نمی‌گذارند؛ اما این گام رو به جلو، عصر جدیدی از تکنولوژی را نشان می‌دهد. 
 
نوشته: چلسی گوهد
ترجمه: زهرا جهانبانی - مجله علمی ایلیاد
منبع: futurism.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.