شروع به‌کار بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
شروع به‌کار بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان
 
مجله علمی ایلیاد - بزرگترین نیروگاه خورشیدی در چین به بهره‌برداری رسید. این نیروگاه که توسط سانگرو که تامین کننده‌ی سیستم‌های اینورتر PV است با توان ۴۰ مگاوات بر روی آب‌های به عمق ۴ تا ۱۰ متر ساخته شده و با موفقیت به شبکه‌ی چین متصل شد. محل قرارگیری این نیروگاه در مکانی از دریا است که پیش از این عملیات استخراج زغال‌سنگ صورت می‌گرفته است و به همین دلیل آب این منطقه معدنی و عمدتاً غیرقابل استفاده است. این دریاچه چندین سال پس از عملیات استخراج زغال‌سنگ ایجاد شد که زمین‌های اطراف آن فروریخته و چاله‌ای ایجاد کردند که با آب باران پر شد.

نیروگاه‌های خورشیدی شناور بسیار با صرفه هستند، چرا که از زمین و آبِ غیرقابل استفاده به شیوه‌ای موثر استفاده می‌کنند. آب به‌طور طبیعی سیستم و دمای محیط را خنک می‌کند و باعث بهبود تولید و جلوگیری از آسیب رسیدن به سیستم بر اثر گرما در طولانی مدت می‌شود. علاوه بر آن با ساخت چنین نیرو‌گاه‌هایی از اشغال زمین در نواحی پرجمعیت جلوگیری می‌شود که در حال حاضر چالشی برای چین است. کشور چین دارای بیش از ۱۰۰ شهر است که هر کدام جمعیت حداقل یک میلیون نفری دارند. 

علاوه بر آن آرایه‌ی شناور PV که برای فعالییت کارآمد با وجود سطوح بالای رطوبت طراحی شده‌اند، از بخار شدن آب جلوگیری می‌کنند. اگرچه زمانی چین در میان کشورهای با بیشترین انتشار کربن و تغییرات اقلیمی بود، حال با پیشرفت‌های این چنینی در حال خارج شدن از این فهرست است. چین در حال حاضر در حال تبدیل شدن به رهبری جهانی در استفاد از انرژی‌های تجدیدپذیر و در مسیر تلاش برای آینده‌ای سبزتر و پایدارتر است. این نوع تلاش‌ها همان چیزی است که هر کشوری به آن نیاز دارد.
 
همراه با پیشرفت تغییرات اقلیمی با تغییرات و روندهای منفی روبه‌رو خواهیم بود. سه سال گذشته انواع دماهای وحشتناک به ثبت رسیده است. آینده‌ی انسان مستقیماً متاثر از آینده‌ی نیروهای تجزیه پذیر است. خوشبختانه تکنولوژی‌هایی همچون نیروگاه شناور خورشیدی ثابت می‌کند که راه‌های بی‌شماری برای حل این مشکلات به‌طور موثر و عملی وجود دارد.
 
نوشته: کارلا لانت
ترجمه: معصومه رحیمی - مجله علمی ایلیاد
منبع: sciencealert.com
مطالب پیشنهادی
مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور
در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.