با طلاق والدین کودکان سرما می‌خورند!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • زندگی اجتماعی زاغ‌ها، آن‌ها را باهوش‌تر کرده است.
  پرواز رکوردشکن پهپادهای اینتل در المپیک زمستانی ۲۰۱۸
  چگونه این چند کودک، برجی از حباب‌های صابون ساختند؟
  رصد گره‌ی پیچ‌خورده‌ی کیهانی توسط تلسکوپ هابل
  تهدیدی برای کشاورزی با افزایش انتشار دی‌اکسیدکربن
  کشف قدیمی‌ترین فسیل انسانی مدرن در خارج از قاره‌ی آفریقا
  منظومه‌ای کهکشانی در نزدیکی محل زندگی ما
  همتاسازی هزاران ژن در واکنشی منحصربه‌فرد
  سیاه‌چاله‌های غول‌پیکر کهکشان‌ها چه می‌خورند؟
  پرواز نخستین هواپیمای مسافربری برقی در استرالیا
  پیشرفت در تکنولوژی پرتوی کششی می‌تواند انسان را در هوا معلق کند.
  شناسایی نقاطی ویژه که امواج نور را در مسیرش متوقف می‌کند.
  تاثیر مثبت ویتامین D3 در برابر آسیب‌های قلبی عروقی
  رویدادهای نجومی اسفندماه ۱۳۹۶
  فضانوردان در معرض تب فضایی هستند.
  حماقت راننده‌ی کامیون، به خطوط ۲۰۰۰ ساله‌ی نازکای، آسیب جدی وارد نمود.
  ثبت خاطره‌ی رشد ماهیچه‌ای، در دی‌ان‌ای انسان

  با طلاق والدین کودکان سرما می‌خورند!

   
  مجله علمی ایلیاد - مطالعه‌ی جدیدی نشان می‌دهد که طلاق غیرتوافقی می‌تواند خطر ابتلای کودک به سرماخوردگی در سن بزرگسالی را افزایش دهد. محقق «مایکل مورفی» از دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ، توضیح داد: «تجارب استرس‌زا در مراحل اولیه‌ی زندگی، با فرآیندهای التهابی و فیزیولوژی ما کاری می‌کند که باعث افزایش خطر بیماری مزمن و ضعیف‌تر شدن سلامت می‌شود.»

  مورفی در مصاحبه‌ی مطبوعاتی دانشگاه گفت: «این تحقیق، گامی رو به جلو از درک ما نسبت به چگونگی تاثیر گذاشتن استرس خانواده در دوران کودکی بر استعداد کودک برای ابتلا به بیماری در سنین ۴۰ تا ۲۰ سالگی است.» وی دانشیار پژوهشی فوق دکترای روانشناسی است. 

  این مطالعه نشان داد کودکانی که والدین آن‌ها جدا شده‌اند و با یکدیگر صحبت نمی‌کنند، در بزرگسالی در معرض خطر بیشتری از سرماخوردگی هستند. تحقیقات قبلی نشان داده بزرگسالانی که در دوران کودکی، جدایی والدین خود را تجربه کرده‌اند در معرض خطر بیشتری از سلامت ضعیف‌تر هستند. نویسندگان این مطالعه‌ی جدید باور دارند که تحقیق آن‌ها می‌تواند به توضیح چرایی آن کمک کند. 

  این مطالعه شامل بیش از ۲۰۰ بزرگسال سالم بود که در معرض ویروس سرماخوردگی مشترکی بودند. احتمال پیشرفت سرماخوردگی در کسانی که والدین‌شان در دوران کودکی جدا شده بودند و با یکدیگر صحبت نمی‌کردند، در مقایسه با کسانی که والدین‌شان با هم مانده بودند، سه برابر بیشتر بود. در حالی که این مطالعه فقط ارتباط را یافت، نه رابطه‌ی علت و معلولی، اما یکی از دلایلی که محققان برای افزایش خطر ابتلا به سرماخوردگی ارائه دادند، التهاب بیشتر در پاسخ به عفونت‌های ویروسی بود.

  در همین حال، محققان پی بردند بزرگسالانی که والدین‌شان در دوران کودکیِ آن‌ها جدا شده بودند، اما بعد از آن با هم در تماس بودند، در معرض خطر بالای ابتلا به سرماخوردگی نبودند. «شلدون کوهن»، استاد روانشناسی در دانشگاه کارنگی ملون، گفت: «نتایج ما سیستم ایمنی را حامل مهم تاثیر منفی درگیر‌ی‌های اولیه‌ی خانواده تلقی می‌کند.» کوهن گفت: «آن‌ها همچنین نشان می‌دهند که تمام طلاق‌ها برابر نیستند.» وی افزود، ارتباط مداوم بین والدین، حائل تاثیرات مضر جدایی بر مسیر سلامت کودکان می‌شود. این نتایج این هفته در مجموعه مقالات Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.
   
  نوشته: HealthDay News
  ترجمه: زهرا جهانبانی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.