با طلاق والدین کودکان سرما می‌خورند!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • هیولا یا زامبی؟ هیچکدام؛ آمریکایی‌ها بیشتر از ترامپ می‌ترسند.
  طوفان‌های بارانی متان در تیتان
  شناسایی ذراتی که پادذره‌های خودشان هستند.
  چای سیاه در کاهش وزن نقش دارد.
  بزرگترین تهدیدهای سلامت عمومی در ده سال آینده، از نظر بیل گیتس
  اتوماتیکا؛ ربات‌هایی که طبل، گیتار و پیانو می‌نوازند.
  کرمی هجده میلیون ساله که هرگز جفت‌گیری نکرده!
  منبع دوتایی امواج گرانشی؛ سیاه‌چاله‌های دوتایی
  آلودگی کشتی‌های اقیانوس‌پیما، طوفان به‌پا می‌کنند!
  دانشمندان اولین تماس ویدیویی با رمزگذاری کوانتومی را تولید کردند.
  نگاهی به کهکشان NGC1964 با تلسکوپ MPG/ESO
  انتظار دانشمندان از فرگشت قورباغه‌ها چیز دیگری بود!
  مغز افراد دوزبانه سرعت بیشتری در محاسبات ریاضی دارد.
  سلول‌های زنده می‌توانند ساعت‌های درونی خودشان را داشته باشند.
  تأثیر عجیب نور فرابنفش بر یخ در فضا
  آسیب شدید به سر، خطر ابتلا به زوال عقل را بالا می‌برد.
  ساخت نوعی آلومینیوم کریستالیِ فوق‌العاده سبک

  با طلاق والدین کودکان سرما می‌خورند!

   
  مجله علمی ایلیاد - مطالعه‌ی جدیدی نشان می‌دهد که طلاق غیرتوافقی می‌تواند خطر ابتلای کودک به سرماخوردگی در سن بزرگسالی را افزایش دهد. محقق «مایکل مورفی» از دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ، توضیح داد: «تجارب استرس‌زا در مراحل اولیه‌ی زندگی، با فرآیندهای التهابی و فیزیولوژی ما کاری می‌کند که باعث افزایش خطر بیماری مزمن و ضعیف‌تر شدن سلامت می‌شود.»

  مورفی در مصاحبه‌ی مطبوعاتی دانشگاه گفت: «این تحقیق، گامی رو به جلو از درک ما نسبت به چگونگی تاثیر گذاشتن استرس خانواده در دوران کودکی بر استعداد کودک برای ابتلا به بیماری در سنین ۴۰ تا ۲۰ سالگی است.» وی دانشیار پژوهشی فوق دکترای روانشناسی است. 

  این مطالعه نشان داد کودکانی که والدین آن‌ها جدا شده‌اند و با یکدیگر صحبت نمی‌کنند، در بزرگسالی در معرض خطر بیشتری از سرماخوردگی هستند. تحقیقات قبلی نشان داده بزرگسالانی که در دوران کودکی، جدایی والدین خود را تجربه کرده‌اند در معرض خطر بیشتری از سلامت ضعیف‌تر هستند. نویسندگان این مطالعه‌ی جدید باور دارند که تحقیق آن‌ها می‌تواند به توضیح چرایی آن کمک کند. 

  این مطالعه شامل بیش از ۲۰۰ بزرگسال سالم بود که در معرض ویروس سرماخوردگی مشترکی بودند. احتمال پیشرفت سرماخوردگی در کسانی که والدین‌شان در دوران کودکی جدا شده بودند و با یکدیگر صحبت نمی‌کردند، در مقایسه با کسانی که والدین‌شان با هم مانده بودند، سه برابر بیشتر بود. در حالی که این مطالعه فقط ارتباط را یافت، نه رابطه‌ی علت و معلولی، اما یکی از دلایلی که محققان برای افزایش خطر ابتلا به سرماخوردگی ارائه دادند، التهاب بیشتر در پاسخ به عفونت‌های ویروسی بود.

  در همین حال، محققان پی بردند بزرگسالانی که والدین‌شان در دوران کودکیِ آن‌ها جدا شده بودند، اما بعد از آن با هم در تماس بودند، در معرض خطر بالای ابتلا به سرماخوردگی نبودند. «شلدون کوهن»، استاد روانشناسی در دانشگاه کارنگی ملون، گفت: «نتایج ما سیستم ایمنی را حامل مهم تاثیر منفی درگیر‌ی‌های اولیه‌ی خانواده تلقی می‌کند.» کوهن گفت: «آن‌ها همچنین نشان می‌دهند که تمام طلاق‌ها برابر نیستند.» وی افزود، ارتباط مداوم بین والدین، حائل تاثیرات مضر جدایی بر مسیر سلامت کودکان می‌شود. این نتایج این هفته در مجموعه مقالات Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.
   
  نوشته: HealthDay News
  ترجمه: زهرا جهانبانی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.