زرافه‌ی معروف بچه‌ی خود را به‌دنیا ‌آورد!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • آلودگی کشتی‌های اقیانوس‌پیما، طوفان به‌پا می‌کنند!
  دانشمندان اولین تماس ویدیویی با رمزگذاری کوانتومی را تولید کردند.
  نگاهی به کهکشان NGC1964 با تلسکوپ MPG/ESO
  انتظار دانشمندان از فرگشت قورباغه‌ها چیز دیگری بود!
  مغز افراد دوزبانه سرعت بیشتری در محاسبات ریاضی دارد.
  سلول‌های زنده می‌توانند ساعت‌های درونی خودشان را داشته باشند.
  تأثیر عجیب نور فرابنفش بر یخ در فضا
  آسیب شدید به سر، خطر ابتلا به زوال عقل را بالا می‌برد.
  ساخت نوعی آلومینیوم کریستالیِ فوق‌العاده سبک
  هابل، نتیجه‌ی برخورد کهکشانی را رصد کرده است.
  ساز زدن معلولین با مغز میسر شد!
  بزرگترین دایناسور را بشناسید.
  تلاش دانشمندان در تولید واحدهای سلولی جانوری
  نوعی باکتری‌، اثربخشیِ داروی شیمی‌درمانی را کاهش می‌دهد.
  تاخیر دوباره در پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب؛ تا سال ۲۰۱۹ صبر کنید.
  سرانجام هویت فسیل اسرارآمیز تایید شد.
  دستگاه مترجمی که صحبت‌های شما را به شکل زنده ترجمه می‌کند!

  زرافه‌ی معروف بچه‌ی خود را به‌دنیا ‌آورد!

   
  مجله علمی ایلیاد - «آپریل»، زرافه‌ای تازه مادر شده است که اخیراً در اینترنت مورد توجه قرار گرفته است و برای زایمان در پارک AAP در هارپورس‌ویل نیویورک آماده شده بود و میلیون‌ها بیننده به‌صورت زنده این موضوع را مشاهده کردند. «جردن پچ»، صاحب پارک ماجراجویی حیوانات می‌گوید: «دوران بارداری زرافه‌ها ۱۵ ماه طول کشید و پرستاران آپریل بر اساس رفتارهای آن با زوجش در اواسط اکتبر داشت، زایمان آن را از اواسط ژانویه تا اواسط فوریه منتقل کرده‌اند.»

  به هر حال آبستن شدن آپریل ۱۷ روز دیرتر در دوران تخمک‌گذاری بعدی آن رخ داد؛ زرافه‌ها در همه‌ی فصول سال می‌توانند آبستن شوند. در هر حال کارکنان پارک حیوانات می‌توانند با اطمینان بر اساس نشانه‌های فیزیکی مانند متورم شدن پستان‌ و مومی‌شکل شدن نوک آن و یا متورم شدن قسمت انتهایی پشت، توانستند بگویند که آپریل در چه زمانی زایمان خواهد کرد. آپریل ۱۵ ساله است و با این بارداری سومین بچه‌ی خود را به‌دنیا آورد، ولی جفت آن «اولیور» ۵ ساله برای اولین بار است که بچه‌دار شده است. این مورد اولین باری است که زرافه‌ای در پارک ماجراجویی حیوانات بچه به دنیا می‌آورد.

  پچ می‌گوید: «زرافه‌ها بچه‌ی خود را در حالت ایستاده به دنیا می‌آورند و تشخیص نشانه‌های اولیه‌ی شروع به‌دنیا آمدن بچه بسیار مشکل است. وقتی که آپریل برای به‌دنیا آمدن بچه‌ی خود آماده شد، این اتفاق خیلی سریع رخ داد که این کار زرافه‌ها، از مادرها و بچه‌های آسیب‌پذیر آن‌ها محافظت می‌کند.» اولین قسمت بچه که از بدن مادر خارج می‌شود، سم‌های جلویی آن است و اندکی بعد از آن پوزه و سر بچه خارج می‌شود. زایمان زرافه معمولاً بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و در انتهای کار بچه زرافه‌ای به طول حدود 2 متر به‌دنیا آمده است. 

  «لوری هالووی»، سخنگوی باغ‌وحش دالاس در سال ۲۰۱۱ بعد از اینکه زرافه‌ای در باغ‌وحش دالاس به‌نام «کیتی» بچه‌ی خود را به‌دنیا آورد، گفته است: «با افتادن بچه، کیسه‌ی آمنیوتیک آن پاره شده و بچه خودش قادر به نفس کشیدن خواهد بود.»

  ۵ تا ۲۰ دقیقه پس از متولد شدن، بچه زرافه تلوتلوخوران توانایی روی پای خود ایستادن را به‌دست می‌آورد و اولین قدم‌ها را به‌سمت مادر خود برمی‌دارد. شیر زرافه‌ی مادر دارای ۶ درصد پروتئین و بین ۱۳ تا ۱۷ درصد چربی است که باعث می‌شود بچه‌ی زرافه به‌سرعت رشد کند. تحقیقی در این زمینه انجام شده است که نتایج آن در سال ۲۰۰۴ در مجله‌ی Mammalogy چاپ شده است.

  بچه‌ی زرافه معمولاً خوردن غذاهای جامد را از سن ۳ تا ۴ هفتگی شروع می‌کنند؛ هر چند که تا ۹ ماهگی یا حتی در بعضی مواقع تا ۲ سالگی هنوز وابسته به مادر خود است. زرافه‌ی مادر پس از ۴ ماه در زمانی که هنوز شیرده است، می‌تواند مجدداً باردار شود. بچه‌ی زرافه تا وقتی که از شیر گرفته شود، با مادر خود بزرگ می‌شود. طبق گفته‌ی یکی از نمایندگان پارک AAP بچه‌ی آپریل به‌صورت کاملاً طبیعی از شیر گرفته خواهد شد.
   
  نوشته: میندی ویسبرگر
  ترجمه: امید محمدی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: livescience.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.