سرانجام خورشید را لمس خواهیم کرد!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • همتاسازی هزاران ژن در واکنشی منحصربه‌فرد
  سیاه‌چاله‌های غول‌پیکر کهکشان‌ها چه می‌خورند؟
  پرواز نخستین هواپیمای مسافربری برقی در استرالیا
  پیشرفت در تکنولوژی پرتوی کششی می‌تواند انسان را در هوا معلق کند.
  شناسایی نقاطی ویژه که امواج نور را در مسیرش متوقف می‌کند.
  تاثیر مثبت ویتامین D3 در برابر آسیب‌های قلبی عروقی
  رویدادهای نجومی اسفندماه ۱۳۹۶
  فضانوردان در معرض تب فضایی هستند.
  حماقت راننده‌ی کامیون، به خطوط ۲۰۰۰ ساله‌ی نازکای، آسیب جدی وارد نمود.
  ثبت خاطره‌ی رشد ماهیچه‌ای، در دی‌ان‌ای انسان
  بالاتر از این ساختمان سیاهی نیست!
  شیوع ای‌کولای؛ آیا واقعاً باید از خوردن کاهو اجتناب کرد؟
  قطعه‌ی گمشده‌ی هوش‌مصنوعی انسان‌مانند یافت شد.
  کشف مجموعه‌ای از سیارات، خارج از کهکشان راه‌شیری
  آیا حرکتِ قطب‌های مغناطیسیِ زمین خطر‌ناک است؟ علم پاسخ می‌دهد
  تصویری جدید از کهکشان کوتوله‌ی ناشناخته
  تا چه حد رفتارهای عصبی افراد مشابه دوستان‌شان است؟

  سرانجام خورشید را لمس خواهیم کرد!

   
   
  مجله علمی ایلیاد - ناسا که در حال آماده‌سازی برای انجام ماموریت تاریخی خود به خورشید در ماه‌ آگوست ۲۰۱۸ است، بیانیه‌ای در خصوص اهمیت این ماموریت منتشر کرد. این کاوشگر خورشیدی که با نام «کاوشگر پارکر» شناخته می‌شود به احترام «ایگن پارکر» اخترفیزیک‌شناس نام‌گذاری شده است. او بنیان‌گذار این ماموریت اکتشافی خورشیدی بود.

  ریاست ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این اولین باری است که ناسا نام کاوشگری را از روی موجودی زنده انتخاب کرده است. این نام‌گذاری را می‌توان مدرکی بر اهمیت کار این دانشمند دانست که باعث به‌وجود آمدن شاخه‌ای جدید از علم، الهام ‌گرفتن من برای تحقیقاتم و ایجاد سوالات بسیار مهمی شد که ناسا به دنبال یافتن جوابی برای آن‌ها خواهد بود.»

  معمولاً ماموریت‌های ناسا را بعد از آغاز و تایید آن نام‌گذاری می‌کنند. ناسا این بار تصمیم گرفت که به‌جای پیشی ‌گرفتن روش معمول، این ماموریت را قبل از پرتاب آن به نام دانشمندی ثبت کند که نشان ‌دهنده‌ی اهمیت کار این دانشمند در زمینه‌ی علوم فضا و علم فیزیک خورشیدی باشد. کاوشگر خورشیدی پارکر پدیده‌ی بادهای خورشیدی را مورد بررسی قرار خواهد داد که برای اولین بار، دانشمند پارکر در سال ۱۹۵۸ میلادی به آن اشاره کرده بود. پارکر این نظریه را ارائه داده بود که مغناطیس و مواد با سرعت بالا، به‌صورت پیوسته از خورشید خارج شده و بر سیارات مجاور تاثیر می‌گذارند.

  پارکر در بیانیه‌ی ناسا اعلام کرد: «این کاوشگر خورشیدی به منطقه‌ای می‌رود که تاکنون مورد اکتشاف قرار گرفته نشده است. اینکه ما بتوانیم بالاخره این منطقه را مورد بررسی قرار دهیم، بسیار هیجان‌انگیز است. ما می‌خواهیم که اطلاعات دقیق‌تری از این بادهای خورشیدی به‌دست آوریم. من اطمینان دارم که ما شگفت‌زده خواهیم شد.»

  نزدیک‌ شدن به خورشید به‌اندازه‌ی کافی مسئله‌ای حیاتی است و کاوشگر پارکر با تکنولوژی مناسب این کار تجهیز شده است. «نیکولا فاکس»، از دانشمندان مشغول بر روی پروژه‌ی این کاوشگر، در بیانیه‌ِی ناسا اعلام کرد: «کاوشگر ما با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های موجود تجهیز شده است که به ما در حل اسرارآمیزترین سوالات در مورد خورشید کمک خواهد کرد. از جمله اینکه چرا هاله‌ی دور خورشید از سطح آن بسیار داغ‌تر است. کاوشگر پارکر قرار است به سوالاتی در مورد علم فیزیک خورشید، که بیش از نیم قرن ذهن دانشمندان را مشغول کرده است، پاسخ بدهد. ما بالاخره خورشید را لمس خواهیم کرد.»
   
  نوشته: دام گلئون
  ترجمه: رضا کاظمی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: futurism.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.