زندگی ۷۰۰۰ سال پیش بشر در رشته‌کوه‌های آند

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • کار شیفت شب می‌تواند مانع بهبود آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌شود.
  گامی به سمت تولید سوخت هیدروژنی با بازده‌ی کوانتومی بیش از ۱۰۰ درصد
  کمین سیاهچاله‌های هیولا در لبه‌ی کهکشان‌های مارپیچی
  دانشمندان موفق به یافتن راهی برای خودکشی سلول‌های سرطانی شدند.
  میگوی مانتیس از هواپیما قوی‌تر است.
  اخترشناسان دور‌ترین کهکشان مارپیچی را کشف کردند.
  تردید در تاثیر مولتی‌ویتامین‌ها بر بهبود سلامت قلب در مردها
  بررسی تشعشعات محیطی؛ وای‌فای، موبایل و موز!
  تعیین قدمت آثار هنری غارهای کارائیب، با روشی پیشرفته
  رابطه‌ی سفید شدن موی سر آقایان با انسداد رگ‌ها
  نگاه رصدخانه‌‌ی هرشل به منطقه‌‌ی بی‌‌نظم ستاره‌زایی‌‌
  یازده چیزی که از نظر مردم برای سلامتی خیلی مضر هستند.
  ماموت‌های پشمالوی مذکر بیشتر در دام‌های طبیعی گیر افتاده‌اند!
  زمان آغاز تغییرات عظیم انسانی بر روی زمین
  نکات ضروری در پیشگیری از سرطان روده‌ی بزرگ
  رصد خوشه‌ی عظیم کهکشانی Abel1300
  ابزاری برای مطالعه‌ی آب‌فشان‌های انسلادوس

  زندگی ۷۰۰۰ سال پیش بشر در رشته‌کوه‌های آند

   
  مجله علمی ایلیاد – باستان‌شناسان اظهار داشتند که انسان ۷۰۰۰ سال پیش در کوه‌های آند سکونت گزیده -بودند. حفاری‌های انجام‌شده در سایت‌های باستان‌شناسی در جنوب پرو نشان می‌دهند شکارچیان اولیه‌ی زمین در حدود ۹۰۰۰ سال پیش کم‌کم به سوی کوه‌های آند کوچ کردند، اما محققان هنوز مطمئن نیستند دقیقاً در چه زمانی انسان‌ها در آن‌جا سکونت دائمی خود را آغاز کردند.

  به‌عنوان بخشی از تحقیقات، دانشمندان باقی‌مانده‌های ۱۶ انسان و ۸۰،۰۰۰ شیء عتیقه را حفاری و بررسی کردند. به‌منظور تعیین زمان دقیق برای سکونت انسان‌های آن دوره، محققان میزان ایزوتوپ‌های اکسیژن و کربن را در بافت‌های باقی‌مانده از بدن آن‌ها بررسی کردند. همچنین دانشمندان نحوه‌ی افزایش جمعیت افراد، فاصله تا نزدیکترین سکونت‌گاه کم ارتفاع و نوع ابزارهای یافت‌شده در سایت‌های مرتفع را مورد بررسی قرار دادند.

  استخوان‌ها سطوح بالایی از کربن و سطوح پایینی از اکسیژن را در خود داشتند که بیان‌گر این بود کوچ-کنندگان تمام عمر خود را در آن سکونت‌گاه گذرانده بودند. محققان اظهار دارند که فواصل میان مکان‌های مرتفع و کم‌ارتفاع بیشتر از آن بوده که انسان‌ها در طی فصول به این مکان‌ها مهاجرت کنند. وجود زن و بچه میان افراد نیز بر صحت این نظریه می‌افزاید. همچنین دانشمندان دریافتند که ابزارهای یافت‌شده، از منابع سنگی مجاور استخراج و ساخته شده بودند. تمام شواهد در این جهت هستند که شکارچیان اولیه در حدود ۷۰۰۰ سال پیش در این مکان سکونت گزیده‌اند.

  «رندی هاس» محقق انسان‌شناس دانشگاه وایومینگ اظهار داشت: «این کشف به ما سرنخ‌های مهمی برای فهم میزان تغییر ژنتیکی و فرهنگی در مناطق مرتفع آند می‌دهد. این منطقه به خاستگاه آلپاکا، سیب‌زمینی و چند گیاه دیگر مشهور است. پیدایش قوانین سیاسی و اقتصادی و سازگاری انسان با مناطق مرتفع از این محل نشات گرفته است.»

  هاس در کنفرانس خبری خود نیز اظهار داشت: «این نتایج می‌تواند شواهد محکمی برای زندگی انسان‌ها در این محل، در ۷۰۰۰ سال پیش باشد. چنین مناطق مرتفعی از آخرین مناطق مهاجرت انسان‌ها بوده و با علم بر این، می‌توان میزان تغییرات ژنتیکی، روانشناختی و فرهنگی را در انسان‌های آن دوره درک کرد.»
   
  نوشته: بروکس های
  ترجمه: رضا کاظمی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.