اثر تجربیات منفی بر گفتار مردم

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • کار شیفت شب می‌تواند مانع بهبود آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌شود.
  گامی به سمت تولید سوخت هیدروژنی با بازده‌ی کوانتومی بیش از ۱۰۰ درصد
  کمین سیاهچاله‌های هیولا در لبه‌ی کهکشان‌های مارپیچی
  دانشمندان موفق به یافتن راهی برای خودکشی سلول‌های سرطانی شدند.
  میگوی مانتیس از هواپیما قوی‌تر است.
  اخترشناسان دور‌ترین کهکشان مارپیچی را کشف کردند.
  تردید در تاثیر مولتی‌ویتامین‌ها بر بهبود سلامت قلب در مردها
  بررسی تشعشعات محیطی؛ وای‌فای، موبایل و موز!
  تعیین قدمت آثار هنری غارهای کارائیب، با روشی پیشرفته
  رابطه‌ی سفید شدن موی سر آقایان با انسداد رگ‌ها
  نگاه رصدخانه‌‌ی هرشل به منطقه‌‌ی بی‌‌نظم ستاره‌زایی‌‌
  یازده چیزی که از نظر مردم برای سلامتی خیلی مضر هستند.
  ماموت‌های پشمالوی مذکر بیشتر در دام‌های طبیعی گیر افتاده‌اند!
  زمان آغاز تغییرات عظیم انسانی بر روی زمین
  نکات ضروری در پیشگیری از سرطان روده‌ی بزرگ
  رصد خوشه‌ی عظیم کهکشانی Abel1300
  ابزاری برای مطالعه‌ی آب‌فشان‌های انسلادوس

  اثر تجربیات منفی بر گفتار مردم

   
  مجله علمی ایلیاد - محققان می‌گویند ممکن است این مسئله متناقض به نظر بیاید که ابزار تعمیم‌دادن به مردم در مقیاس‌های بزرگ، نشان‌دهنده‌ی شخصی‌ترین و خاص‌ترین تجربیات فرد است. مردم اغلب به‌منظور کنار آمدن با تجربیات منفی و یا به اشتراک گذاشتن بینش خود، از کلمه «شما» به جای «من» استفاده می‌کنند.
   
  تحقیقات جدید صورت گرفته توسط دانشگاه میشیگان نشان داد «شما» کلمه‌ای چشم‌پوشانده شده است که مردم در بیان هنجارها و قوانین از آن استفاده می‌کنند. محققان ۹ آزمایش با شرکت ۲،۴۸۹ نفر انجام دادند که بیابند چرا مردم به صورت کنجکاوانه‌ای از کلمه «شما»، نه تنها برای خطاب قرار دادن عده‌ای خاص، بلکه برای نشان‌دادن تجربیات خود استفاده می‌کنند.

  «آریانا اوروِل» دانشجوی پزشکی حوزه روانشناسی و نویسنده‌ی ارشد این مطالعه گفت: «انتخاب این کلمه چیزی است که ما برای توضیح ساز و کار مسائل و یافتن معنا در زندگی‌های خود انجام می‌دهیم. وقتی مردم از کلمه‌ی «شما» برای معنا بخشیدن و نتیجه‌گیری از تجربیات منفی استفاده می‌کنند، آن‌ها را قادر می‌سازد که آن تجربه را عادی سازی کرده و از فاصله‌ای مناسب بر روی آن تامل کنند. برای مثال، «شما بدست می‌آورید، شما از دست می‌دهید.» بیانگر این است که احتمالاً شخص در زمینه‌ای شکست خورده و می‌خواهد بگوید این شکست می‌تواند برای هر کسی اتفاق بیافتد. یا اینکه «موقع عصبانیت، شما کاری می‌کنید یا چیزی می‌گویید که بعداً از آن پشیمان خواهید شد» احتمالاً نشان‌دهنده‌ی موقعیت شخصی است، اما فرد در صدد این است که آن‌را به گونه‌ای نشان دهد که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.»
   
  در آزمایشی، محققان از شرکت‌کنندگان خواستند که در مورد یکی از تجربیات شخصی خود بنویسند. از ۲۰۱ نفر خواسته شد که از رویدادی منفی نتیجه‌گیری کنند، از ۱۹۸ نفر خواسته شد رویدادی منفی را در ذهن خود بار دیگر مجسم کنند و از ۲۰۳ نفر خواسته شد که در مورد رویدادی معمولی بنویسند. افرادی که در گروه نتیجه‌گیری بودند از کلمه شما در منظور عام، بیشتر در مقاله‌های‌شان استفاده کرده بودند که نیمی از آن‌ها حداقل یکبار این کلمه را به‌کار برده بودند. بعد از آن‌ها حداقل ۱۰ درصد افراد گروه بازسازی رویداد و در گروه رویداد معمولی حداقل ۳ درصد افراد از این کلمه استفاده کرده بودند. همچنین محققان دریافتند که استفاده از این کلمه باعث شد افراد بتوانند با فاصله‌ی مناسبی وقایع را بررسی کنند.

  اورول اضافه کرد: «ما حدس می‌زنیم که توانایی پاگذاشتن فرای خط فکری شخصی ما به مسائل است که باعث می‌شود تجربیات مشترک و عمومی که مردم را قادر به استخراج معنایی جدید از وقایع شخصی آن‌ها می‌کند، را بیان کنیم.»
   
  نوشته: University of Michigan
  ترجمه: مجله علمی ایلیاد
  منبع: sciencedaily.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.