اپلیکیشنی برای مبارزه با بیماری‌های قلبی و مغزی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • همتاسازی هزاران ژن در واکنشی منحصربه‌فرد
  سیاه‌چاله‌های غول‌پیکر کهکشان‌ها چه می‌خورند؟
  پرواز نخستین هواپیمای مسافربری برقی در استرالیا
  پیشرفت در تکنولوژی پرتوی کششی می‌تواند انسان را در هوا معلق کند.
  شناسایی نقاطی ویژه که امواج نور را در مسیرش متوقف می‌کند.
  تاثیر مثبت ویتامین D3 در برابر آسیب‌های قلبی عروقی
  رویدادهای نجومی اسفندماه ۱۳۹۶
  فضانوردان در معرض تب فضایی هستند.
  حماقت راننده‌ی کامیون، به خطوط ۲۰۰۰ ساله‌ی نازکای، آسیب جدی وارد نمود.
  ثبت خاطره‌ی رشد ماهیچه‌ای، در دی‌ان‌ای انسان
  بالاتر از این ساختمان سیاهی نیست!
  شیوع ای‌کولای؛ آیا واقعاً باید از خوردن کاهو اجتناب کرد؟
  قطعه‌ی گمشده‌ی هوش‌مصنوعی انسان‌مانند یافت شد.
  کشف مجموعه‌ای از سیارات، خارج از کهکشان راه‌شیری
  آیا حرکتِ قطب‌های مغناطیسیِ زمین خطر‌ناک است؟ علم پاسخ می‌دهد
  تصویری جدید از کهکشان کوتوله‌ی ناشناخته
  تا چه حد رفتارهای عصبی افراد مشابه دوستان‌شان است؟

  اپلیکیشنی برای مبارزه با بیماری‌های قلبی و مغزی

   
  مجله علمی ایلیاد - بر اساس تحقیقی که اخیراً در شورای فشار خون انجمن قلب آمریکا (AHA)، شورای AHA کلیه در بیماری قلبی عروقی، جلسات مشترک جامعه‌ی آمریکایی فشار خون سال ۲۰۱۷ در سان‌فرانسیسکو ارائه شد، برنامه‌ی بهبود کیفیت که برای کنترل بهتر فشار خون در بخش مراقبت‌های ویژه طراحی شده، کنترل فشار خون را به‌طور چشم‌گیری ظرف شش ماه ارتقا داد.
   
  یک نفر از سه بزرگسال آمریکایی دارای فشار خون بالا هستند. این عدد به‌طور ثابت در حال افزایش است، علی رغم این حقیقت که فشار خون بالا با استفاده از دستورالعمل‌های تجربی به راحتی قابل درمان است. بر اساس چارچوب کاری انجمن پزشکی آمریکا همراه با آزمایشگاه‌های موسسه‌ی هماهنگی مراقبت در گرینویل کارولینای جنوبی همکاری کرد تا برنامه‌ی بهبود فشار خون MAP را با استفاده از جدیدترین علم کنترل فشار خون طراحی گردد. این برنامه فشار خون را به دقت اندازه‌گیری می‌کند و به سرعت اقدام می‌کند تا فشار خون کنترل نشده را مدیریت کند و با بیماران همکاری می‌کند تا خودشان فشار را بهبود بخشند.
   
  نویسنده‌ی مطالعه، دکتر «مایکل راکتوز» معاون بخش پیش‌گیری از بیماری‌های حاد انجمن پزشکی آمریکا در شیکاگو گفت: «هدف MAP این است که کار را برای پزشکان و گروه‌های مراقبت ویژه راحت کند تا به افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک کنند فشار خون خود را به‌طور کارآمد، مدیریت کنند.» محققان اندازه‌گیری‌های فشار خون بیش از ۲۱ هزار بیمار مبتلا به فشار خون را در ۱۶ بخش مراقبت ویژه مقایسه کردند، یعنی نمونه‌های فشار خون در ابتدای مطالعه را با نمونه‌هایی که شش ماه بعد از مشارکت در مداخله‌ی MAP گرفته شدند، مقایسه کردند.
   
  آن‌ها دریافتند که، کنترل فشار خون ظرف شش ماه از ۶۵.۶ درصد به ۷۴.۸ درصد افزایش پیدا کرد. دوازده عدد از شانزده بخش مراقبت ویژه در مطالعه‌ی کنترل فشار خون خیلی بهتری را در بیماران مبتلا به فشار خون گزارش دادند. در میان بیماران کنترل نشده در شروع مطالعه، میانگین فشار خون از ۱۴۹.۸۵ تا mm Hg ۱۳۹.۸۰ کاهش پیدا کرد. آموزش تکنیک اندازه‌گیری دقیق فشار خون باعث کاهش فشارهای سیستولیک در بیماران کنترل نشده شد. هیچ تغییر قابل توجهی در افزایش تعداد یا دوز داروهای ضد فشار خون برای درمان بیماران مبتلا به فشار خون کنترل نشده مشاهده نشد.
   
  افزایش قابل توجهی در افت فشار خون با هر تغییر دارو در حین مطالعه مشاهده شد؛ (mm Hg۱۴) در مقایسه با افت فشار خون با هر بار تغییر دارو قبل از مطالعه (mm Hg۵.۴) که نشان می‌دهد بیماران در مصرف روزانه‌ی داروها بهتر عمل می‌کنند یا داروهای تجویز شده بهتر هستند. راکتوز گفت: «استراتژی‌های مبتنی بر MAP فرصتی را به بخش مراقبت‌های ویژه ارائه می‌دهند تا با بیماران کار کنند تا کنترل فشار خون خود را بهبود ببخشند. این طرح دست به دست می‌چرخد، همراه با برنامه‌های ملی که بر کاهش فشار بیماری قلبی و سکته‌ی مغزی تمرکز دارند.»
   
  طرحی مشترک بین انجمن قلب آمریکا و انجمن پزشکی آمریکا وجود دارد که هدفش کاهش تعداد مرگ و میر سالانه‌ی بزرگسالان آمریکایی در اثر حمله قلبی و سکته‌ی مغزی است. برنامه‌ی بهبودی MAP بخش اصلی این طرح است. فشار خون بالا مشکلات جدی را برای سلامتی ایجاد می‌کند، از جمله حمله‌ی قلبی، نارسایی قلبی، سکته‌ی مغزی و نارسایی کلیوی. هدف انجمن قلب آمریکا بهبود سلامت قلبی عروقی تمام آمریکایی‌ها تا ۲۰ درصد و کاهش مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی عروقی و سکته‌ی مغزی تا ۲۰ درصد در سال است.
   
  نوشته: ScienceDaily
  ترجمه: سحر الله‌وردی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: sciencedaily.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.