آثار آموزش ذهن بر قدرت تصمیم‌گیری و توانایی شناختی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • درمان زخم‌های مزمن با نواری هوشمند!
  ابداعی برای یادگیری در خودروهای خودران
  آیا قرار است حیات بر روی زمین با پرتوهای اِتا کارینا از بین برود؟
  آتشفشانی دیگر در قمر آیو مشتری شناسایی شد.
  تفکر شما درباره‌ی سن‌تان چه تاثیری در سبک زندگی‌تان دارد؟
  شام آخر مرد یخی چه بود؟
  تناسب اندام در میان‌سالی به معنای برخورداری از مغزی سالم و قلبی نیرومند است.
  باران چه الگوهایی را بر روی مریخ شکل داده است؟
  آزمایشی که دیدگاهی جدید به ذره‌ی بوزون هیگز داد.
  هابل خوشه‌ی کروی پُرجرمی را رصد کرد.
  چطور باید بفهمیم که در یک شبیه‌سازی کامپیوتری زندگی نمی‌کنیم؟
  تاییدی بر رابطه‌ی میان مصرف نمک و افزایش خطر مرگ
  نقش کافئین در محافظت و ترمیم ماهیچه‌ی قلب
  با تولید اکسیژن از آب، به فواصل فضایی دورتر سفر خواهیم کرد!
  سیارک یا دنباله‌دار؟ به‌راستی ماهیت آوموآموا چیست؟
  دو فسیل متعلق به دوره‌ی ادیاکاران کشف شد.
  اثر استرس بر گلبول‌های سفید و افزایش خطر حمله‌ی قلبی در بیماران دیابتی

  آثار آموزش ذهن بر قدرت تصمیم‌گیری و توانایی شناختی

   
   
  مجله علمی ایلیاد - تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که از بسته‌های کمکی تجاری برای آموزش ذهن استفاده می‌کنند، در انجام وظایف موجود در تمرین پیشرفت کرده که اثرات تمرین مداوم است؛ اما در عملکرد شناختی خود تغییری را مشاهده نکردند. این پژوهش توسط محققان دانشگاه پنسیلوانیا به‌منظور رسیدن به پاسخ این سوال انجام شد که آیا افراد می‌توانند با آموزش‌های ذهنی، از انجام رفتارهای بی‌فکر و بی‌مهابا جلوگیری کنند یا خیر؟

  پژوهشی دیگر توسط محققان دانشگاه پنسیلوانیا صورت گرفت که نشان داد با درگیرکردن قسمت‌های مربوط به خویشتن‌داری در مغز می‌توان به افراد کمک کرد که از کشیدن سیگار خودداری کنند. استاد روانشناسی، دکتر «جوزف کیبل» در این‌باره گفت: «انگیزه‌ی ما از اینجا نشأت می‌گرفت که آموزش مهارت‌های شناختی، نیاز به آزمایشی تمام و کمال داشت؛ مخصوصاً با وجود مسئله اعتیاد، هدف ما این بود که ابزار و یا راه‌هایی را پیدا کنیم که با کمک آن، مردم بتوانند تغییرات دلخواه خود در زندگی را انجام دهند. یکی از این تغییرات، آینده‌نگر بودن است.»

  به‌منظور آزمایش اثرات آموزش ذهن، محققان شرکت‌کنندگانی را در دو گروه انتخاب کردند که این شرکت‌کنندگان باید برنامه‌ی آموزش ذهنی «لوموسیتی» را انجام می‌دادند. این برنامه به این صورت بود؛ انجام‌دادن وظایف خواسته ‌شده، به مدت روزانه ۳۰ دقیقه و ۵ روز در هفته آن هم به مدت ۱۰ هفته.

  محققان قبل و بعد از آموزش، از شرکت‌کنندگان آزمایش بررسی توانایی‌های شناختی کلی و ارزیابی تصمیم‌گیری به عمل آوردند. محققان دریافتند که آموزش‌ها هیچ تاثیری بر روی نتایج تست‌ها و بررسی‌ها نداشت. با وجود این نتایج، محققان در صدد ادامه‌ی بررسی پتانسیل آموزش‌های شناختی و همچنین تحریک مدارات مغزی هستند که در مطالعات قبلی، روزنه‌هایی از امید را برای پیشرفت در این زمینه نشان داده بود.

  دانشمندان امیدوارند که با نوعی ترکیب آموزش شناختی و تحریک نورونی، بتوان به افراد در کاهش میل به خوردن و سیگارکشیدن کمک کرد. محققی به نام «کارین لرمن» در این‌باره اظهار داشت: «با توجه به این مسئله که درمان‌های رفتاری و پزشکی موجود برای بیشتر افراد موثر نیستند، می‌توان گفت که نیاز به ابداع روش‌های جدید برای کمک به تغییرات رفتاری افراد، امری حیاتی محسوب می‌شود. در حال حاضر روشی که ما اتخاذ کرده‌ایم، مجاب‌ کردن ذهن به انجام رفتار جدید است.»
   
  نوشته: بروکس های
  ترجمه: رضا کاظمی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.