از شایعه تا واقعیت؛ حلقه‌های کشتزار کار چه کسی است؟

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • درمان زخم‌های مزمن با نواری هوشمند!
  ابداعی برای یادگیری در خودروهای خودران
  آیا قرار است حیات بر روی زمین با پرتوهای اِتا کارینا از بین برود؟
  آتشفشانی دیگر در قمر آیو مشتری شناسایی شد.
  تفکر شما درباره‌ی سن‌تان چه تاثیری در سبک زندگی‌تان دارد؟
  شام آخر مرد یخی چه بود؟
  تناسب اندام در میان‌سالی به معنای برخورداری از مغزی سالم و قلبی نیرومند است.
  باران چه الگوهایی را بر روی مریخ شکل داده است؟
  آزمایشی که دیدگاهی جدید به ذره‌ی بوزون هیگز داد.
  هابل خوشه‌ی کروی پُرجرمی را رصد کرد.
  چطور باید بفهمیم که در یک شبیه‌سازی کامپیوتری زندگی نمی‌کنیم؟
  تاییدی بر رابطه‌ی میان مصرف نمک و افزایش خطر مرگ
  نقش کافئین در محافظت و ترمیم ماهیچه‌ی قلب
  با تولید اکسیژن از آب، به فواصل فضایی دورتر سفر خواهیم کرد!
  سیارک یا دنباله‌دار؟ به‌راستی ماهیت آوموآموا چیست؟
  دو فسیل متعلق به دوره‌ی ادیاکاران کشف شد.
  اثر استرس بر گلبول‌های سفید و افزایش خطر حمله‌ی قلبی در بیماران دیابتی

  از شایعه تا واقعیت؛ حلقه‌های کشتزار کار چه کسی است؟

   
   
  مجله علمی ایلیاد - این حلقه‌های کشتزار با استفاده از روشی موسوم به «آبیاری پاشنه مرکزی» ایجاد شده‌اند. وقتی از فضا به این دیسک‌ها نگاه کنید، می‌بینید که آن‌ها بیشتر شبیه اثر هنری مدرن هستند تا سیب زمینی. بر اساس گزارش رصدخانه‌ی زمینی ناسا این حلقه‌های کشتزار متشکل از گندم و بابونه هستند. ناسا این عکس از مزارع کشاورزی «شرق الواینات» جنوب غربی مصر را در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر کرد. فضانوردی در ایستگاه فضایی بین‌المللی این عکس را گرفته بود.

  بر اساس یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۳ در مجله‌ی سم‌شناسی و علوم زیست‌محیطی، آب لازم برای کشت این گیاهان از پیکره‌ی آبی قدیمی در زیرسطحی شنی به‌نام «سفره‌ی آب‌خیز ماسه سنگ نوبی» تامین می‌شود که ناحیه‌ای ۲.۲ میلیون کیلومتر مربعی در زیر مصر، لیبی و سودان را در بر می‌گیرد. بر طبق یکی از مطالعات منتشر شده در مجله‌ی Environmental Science and Toxicology، این سفره به‌طور دوره‌ای در عصرهای یخبندان با آب پر شده و احتمالاً برای آخرین بار در ۱۱،۷۰۰ سال پیش با آب پر شده است.

  آب به سوی سطح کشیده شده و از طریق لوله‌هایی که آب را به آرامی منتقل می‌کنند، روی دانه‌ها پاشیده می‌شود. این کار در طی فرآیندی به‌نام «آبیاری پاشنه مرکزی» انجام می‌گیرد. البته آب‌پاش‌های چرخان ساخته دست انسان تمامی حلقه‌های کشتزار را درست نمی‌کنند؛ طرح‌های هندسی دقیقی که گاهی اوقات به شکل مارپیچ در می‌آیند و برخی مواقع به شکل کلید یا ستاره دریایی نمایان می‌شوند.
   
  آقای «ریچارد تیلور» مدیر موسسه‌ی علوم مواد دانشگاه اورگون در سال ۲۰۰۱ در مجله‌ی دنیای فیزیک اعلام کرده بود که این الگوها می‌توانند با استفاده از وسیله‌ی GPS برنامه‌نویسی شده با الگویی ساخته شوند یا شاید بتوان از لیزری برای ایجاد خط مستقیم میان نقطه‌ها استفاده کرد.

  آقای تیلور در واکنش به اکتشافی که می‌گفت کشتزارهای استفاده شده در الگوها در معرض تابش ریزموج قرار گرفته‌اند، به بررسی این موضوع پرداخت که هنرمندان انسان چه‌طور می‌توانند از ریزموج‌ها برای ایجاد طرح‌های فانتزی و زیبا استفاده کنند. برخی افراد شکاک از یافته‌های محققان این برداشت را کردند که موجودات فضایی یا سازمان جاسوسی CIA حلقه‌ها را ایجاد می‌کند. اگر گیاهان در معرض تابش ریزموج قرار بگیرند، بسط می‌یابند و باعث می‌شود که گیاه بدون شکستن بالا برود.

  هرکسی هم که این حلقه‌های کشتزار را ساخته باشد، می‌توان چیزی را با قطعیت گفت: «حلقه‌های کشتزار آکنده از زیبایی فضایی هستند.»
   
  نوشته: سارا پاچ‌من
  ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد
  منبع: space.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.