قارچ‌‌ها خاصیت ضد پیری دارند.

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • آیا جامعه‌ی آماری بزرگ، برای نتایج آزمایش‌ها همیشه مفید است؟
  موجودات فرازمینی شاید در جهانی موازی زندگی کنند!
  با هر تپش قلب‌، چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد؟
  درمان زخم‌های مزمن با نواری هوشمند!
  ابداعی برای یادگیری در خودروهای خودران
  آیا قرار است حیات بر روی زمین با پرتوهای اِتا کارینا از بین برود؟
  آتشفشانی دیگر در قمر آیو مشتری شناسایی شد.
  تفکر شما درباره‌ی سن‌تان چه تاثیری در سبک زندگی‌تان دارد؟
  شام آخر مرد یخی چه بود؟
  تناسب اندام در میان‌سالی به معنای برخورداری از مغزی سالم و قلبی نیرومند است.
  باران چه الگوهایی را بر روی مریخ شکل داده است؟
  آزمایشی که دیدگاهی جدید به ذره‌ی بوزون هیگز داد.
  هابل خوشه‌ی کروی پُرجرمی را رصد کرد.
  چطور باید بفهمیم که در یک شبیه‌سازی کامپیوتری زندگی نمی‌کنیم؟
  تاییدی بر رابطه‌ی میان مصرف نمک و افزایش خطر مرگ
  نقش کافئین در محافظت و ترمیم ماهیچه‌ی قلب
  با تولید اکسیژن از آب، به فواصل فضایی دورتر سفر خواهیم کرد!

  قارچ‌‌ها خاصیت ضد پیری دارند.

   
  مجله علمی ایلیاد - نوع خاصی از قارچ‌ها شامل دو نوع آنتی بیوتیک به‌نام‌های «glutathione» و «ergothioneine» هستند که می‌توانند در برابر فرآیند پیر شدن به بدن کمک کنند. قارچ‌ها به‌طور معمول دارای مقدار زیادی از این آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند. پروفسور «رابرت بیلمن»، از مرکز پن که در رابطه با سلامتی انسان با گیاهان و قارچ ها فعالیت می‌کنند، گفت: «به‌تازگی دریافته‌ایم که قارچ‌ها به‌طور گسترده‌ای شامل این دو نوع آنتی اکسیدان مهم هستند که با مقادیر مختلفی در انواع قارچ‌ها موجود هستند.»

  آن‌چه دریافته‌ایم به‌وضوح نشان می‌دهد که قارچ‌ها دارای مقادیر بسیار زیادی از این دو نوع آنتی اکسیدان هستند و برخی از قارچ‌ها این دو نوع را به‌طور همزمان شامل می‌شوند. هنگامی که انسان برای به‌دست آوردن انرژی، غذا می‌خورد، به‌طور ناخواسته‌ای سبب ایجاد رادیکال‌های آزاد و فشار اکسید شده می‌گردد.

  رادیکال‌های آزاد اتم‌های اکسیژنی هستند که الکترون جفت نشده دارند و سبب آسیب رسیدن به سلول‌ها، پروتئین‌ها و حتی دی‌ان‌ای می‌شوند که این رخداد به علت تلاش اتم‌ها برای جفت شدن الکترون با آن‌ها است. با مصرف آنتی اکسیدان‌ها، می‌توان به این مضرات غلبه کرد. محققان گفتند: «تئوری‌ای با نام «تئوری رادیکال‌های آزاد پیری» سال‌های زیادی مورد بررسی بود. هنگامی که برای دریافت انرژی از غذاهای‌مان آن‌ها را اکسیده می‌کنیم، تعداد زیادی رادیکال‌های آزاد تولید می‌شوند که در کنار آن‌ها رادیکال‌های سمی نیز مشاهده می‌شوند.»

  بدن انسان می‌تواند با کمک این دو آنتی اکسیدان به مبارزه با رادیکال‌های آزاد بپردازد، اما اگر مقدار مضرات این رادیکال‌ها افزایش یابد، با افزایش سن بیماری‌های همچون سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و آلزایمر مشاهده می‌شوند. مقادیر این دو اکسیدان در انواع قارچ‌ها متفاوت‌ هستند. برای مثال؛ نوعی قارچ وحشی با نام «قارچ خوکی» دارای بیشترین مقدار از این آنتی اکسیدان‌ها است.

  پروفسور بیلمن ادامه داد: «تاکنون گونه‌ای دیگر از قارچ‌ها یافت نشده که در برابر این گونه‌ی وحشی از نظر مقدار آنتی اکسیدان‌ها بتواند رقابت کند. این گونه از قارچ‌ها به وفور در ایتالیا یافت می‌شوند و به‌عنوان میان وعده‌ای معمول و همگانی شناخته می‌شوند. دیگر انواع قارچ‌های مرسوم، مانند قارچ سفید، دارای مقادیر کمتری از این آنتی اکسیدان‌ها هستند، اما در مقابل دیگر مواد غذایی، میزان آنتی اکسیدان این نوع قارچ‌ها چشم‌گیر است.»

  میزان  این آنتی اکسیدان‌ها در قارچ‌ها به یکدیگر وابسته است. برای مثال، قارچ‌هایی که از وجود glutathione غنی هستند، مقادیر زیادی  ergothioneine نیز دارند. در آخر، پروفسور بیلمن گفت: «به نظر نمی‌رسد پخت قارچ‌ها تاثیر چندانی بر آنتی اکسیدان‌ها بگذارد، چرا که این دسته از آنتی اکسیدان‌ها در برابر حرارت مقاوم هستند.»
   
  نوشته: SciNews
  ترجمه: مرضیه فرجی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: sci-news.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.