افزایش امید به زندگی در بیماران پارکینسون، با تغییر رژیم غذایی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • تا چه اندازه نوشیدنی‌های الکلی در ابتلا به سرطان پروستات دخیل هستند؟
  تهدیدی جدی برای بقای آثار باستانی
  با این شرایط، آیا رفتن به مریخ منطقی است؟
  با این روش پخت، برنج را با خیالی آسوده بخورید و نگران چاق شدن نباشید!
  شایع‌ترین دلیل بی‌خوابی در نوجوانان چیست؟
  چین تلسکوپی برای رمزگشایی اسرار جهان می‌سازد!
  ناحیه‌ای از مغز که با رفتارهای پُرخطر ارتباط دارد!
  این طراحی جدید، انقلابی در راکتورهای گداخت است!
  ویتنام از خودروی ملی خود رونمایی کرد.
  رمزگشایی از رازی که در دل کهکشان راه‌شیری نهفته بود!
  تاثیر نوعی علف‌کُش بر زنبورها!
  ایمپلنت نخاعی و فیزیوتراپی به مرد معلول کمک کرد تا بایستد و راه برود!
  محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان

  افزایش امید به زندگی در بیماران پارکینسون، با تغییر رژیم غذایی

   
  مجله علمی ایلیاد - تحقیقات جدید دانشگاه آبردین نشان می‌دهد که کاهش وزن در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون باعث کاهش امید به زندگی، افزایش خطر زوال عقل و وابستگی بیشتر به مراقبت می‌شود. گروه تحت رهبری دکتر «انگوس مک‌لئود» پیشنهاد داده است که نظارت نزدیک و با دقت کاهش وزن در بیماری مبتلا به پارکینسون و استفاده از رژیم غذایی سرشار از کالری زیاد می‌تواند امید به زندگی را افزایش داده، زوال عقل را کاهش داده و از میزان وابستگی به مراقبت‌کنندگان بکاهد.

  در مقاله‌ی منتشر شده در مجله‌ی Neurology، ۲۷۵ نفر مبتلا به بیماری پارکینسون و اختلالات پارکینسونی به مدت ۱۰ سال مورد بررسی قرار گرفتند، بر وزن بیماران نظارت شد و روابط میان کاهش وزن و سایر پیامدهای بیماری تجزیه و تحلیل گردید. یافته‌های اصلی حاکی از آن است که کاهش وزن در بیماری پارکینسون و اختلالات پارکینسونی یکی از عوارض رایج است و می‌تواند در مراحل ابتدایی بیماری روی دهد. تجزیه و تحلیل‌های بیشتر نشان داد که این کاهش وزن اولیه با خطر بالای وابستگی به مراقبت، زوال عقل و مرگ ارتباط دارد.

  اگر چه برخی دیگر از مطالعات، کاهش وزن را به‌عنوان مسئله‌ای رایج در بیماری پارکینسون شناسایی کرده‌اند، اما این اولین مطالعه‌ای است که رابطه‌ی میان کاهش وزن، مرگ، زوال عقل و وابستگی به مراقبت را شناسایی می‌کند.

  دکتر مک‌لئود طی توضیحاتی بیان کرد: «کاهش وزن یکی از عوارض رایج پارکینسون است، اما قبل از این مطالعه، خیلی واضح و شفاف نبود. فرضیه‌ی ما این بود که افرادی که با کاهش وزن روبه‌رو می‌شوند، باید منتظر پیامدهای ناگواری باشند. بر طبق یافته‌های ما، افرادی که وزن از دست می‌دهند، با پیامدهای ضعیف‌تری مواجه می‌شوند. باید در تحقیقات بعدی این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد که آیا رژیم‌های غذایی سرشار از کالری می‌توانند پیامدها را در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون که وزن از دست می‌دهند، بهبود ببخشد یا خیر؟»

  پروفسور «دیوید دکستر» قائم مقام مدیر سازمان پارکینسون انگلیس بیان کرد: «اگرچه مطالعات دیگر از متداول بودن کاهش وزن در بیماری پارکینسون خبر داده‌اند، اما در این مطالعه این موارد، مورد توجه قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست که آیا رژیم غذایی سرشار از کالری می‌تواند نقش مثبتی در جلوگیری از پیشرفت سریع داشته باشد یا خیر؟ در هر صورت، این مطالعه می‌تواند به پیشرفتی بالقوه کلیدی منجر گردد.»
   
  نوشته: MedicalXpress
  ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.