انسان‌ها در هزار سال آینده چگونه هستند؟

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • تا چه اندازه نوشیدنی‌های الکلی در ابتلا به سرطان پروستات دخیل هستند؟
  تهدیدی جدی برای بقای آثار باستانی
  با این شرایط، آیا رفتن به مریخ منطقی است؟
  با این روش پخت، برنج را با خیالی آسوده بخورید و نگران چاق شدن نباشید!
  شایع‌ترین دلیل بی‌خوابی در نوجوانان چیست؟
  چین تلسکوپی برای رمزگشایی اسرار جهان می‌سازد!
  ناحیه‌ای از مغز که با رفتارهای پُرخطر ارتباط دارد!
  این طراحی جدید، انقلابی در راکتورهای گداخت است!
  ویتنام از خودروی ملی خود رونمایی کرد.
  رمزگشایی از رازی که در دل کهکشان راه‌شیری نهفته بود!
  تاثیر نوعی علف‌کُش بر زنبورها!
  ایمپلنت نخاعی و فیزیوتراپی به مرد معلول کمک کرد تا بایستد و راه برود!
  محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان

  انسان‌ها در هزار سال آینده چگونه هستند؟

   
  مجله علمی ایلیاد - انسان‌ها هنوز در حال تحول هستند. این تحول در هزار سال آینده ما را به کجا می‌برد؟ احتمال اینکه بلندقدتر شویم زیاد است. انسان‌ها در ۱۳۰ سال گذشته افزایش قد زیادی داشته‌اند.

  در سال ۱۸۸۰ متوسط قد مردان آمریکایی ۱ متر و ۶۰ سانتی‌متر بوده است، ولی قد آن‌ها امروزه به ۱ متر و ۷۵ سانتی‌متر رسیده است. ممکن است در آینده بتوانیم با ادغام شدن در ماشین‌ها، قدرت شنوایی، بینایی و سلامتی بیشتری داشته باشیم. در حال حاضر وسایل کمکی شنوایی وجود دارند که اجازه می‌دهند، شما بتوانید صداها را ضبط کنید، سیگنالی تصادفی که در فرکانس‌های مختلف شدت مشابهی دارند، تولید کنید و حتی موبایلی را به خود وصل کنید.

  مثالی دیگر، گروهی از دانشگاه اورگان است که در حال توسعه‌ی چشم‌های بیونیک یا همان چشم‌های مکانیک زیستی است، تا به نابینایان کمک کند که ببینند. اما غیرممکن نیست که تصور کنیم، این تکنولوژی می‌تواند تبدیل به ابزاری برای دیدن چیزهایی شود که هم‌اکنون آن‌ها را غیرقابل دیدن در نظر می‌گیریم؛ از جمله انرژی‌های مختلف نور، مانند مادون قرمز و اشعه‌ی ایکس.

  بالاخره روزی خواهد رسید که اندام‌های مصنوعی فقط توسط معلولین استفاده نمی‌شود. به هر حال، فقط ظواهر بیرونی ما نیست که تغییر می‌کند، بلکه برای کمک به زنده ماندن ما، تحولاتی در ژن‌های ما نیز در سطح میکروسکوپی رخ می‌دهد. به عنوان مثال، در مطالعه‌ای به رهبری دانشگاه آکسفورد، کشف شد که گروهی از بچه‌های مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی در آفریقای جنوبی، دارای زندگی کاملاً سالمی هستند.

  مشخص شده است که بدن این بچه‌ها به‌صورت خودبه‌خودی در مقابل ویروس اچ‌آی‌وی مقابله می‌کند و از پیشرفت ویروس و تبدیل شدن آن به ایدز جلوگیری می‌کند. با استفاده از ابزارآلات ویرایش ژنی مانند CRISPR، ما در نهایت می‌توانیم ژن‌ها و دی‌ان‌ای خود را کنترل کرده و خود را در مقابل بیماری‌ها مصون کنیم و حتی اثرات پیری را معکوس کنیم.

  روش دیگر برای به‌وجود آمدن جهش در تکامل انسان در مسیری متفاوت این است که تعدادی از ما به مریخ نقل مکان کنیم. مریخ نسبت به زمین ۶۶ درصد اشعه‌ی خورشیدی کمتری دریافت می‌کند که می‌تواند بدین معنی باشد که انسان‌های روی مریخ به‌منظور جذب بیشتر نور خورشید، دارای مردمک‌های چشم بزرگ‌تری خواهند بود.

  از آنجا که گرانش روی مریخ ۳۸ درصد گرانش زمین است، افرادی که روی مریخ متولد می‌شوند، قد بلندتری خواهند داشت. در فضا، سیالاتی که مهره‌های کمر ما را از یکدیگر جدا می‌کنند، گسترش می‌یابند. به همین دلیل، «رابرت زوبرین» مهندس هوا و فضای آمریکایی نظر داده است که گرانش کم در مریخ می‌تواند، باعث شود ستون فقرات انسان بلندتر شود و باعث شود چندین اینچ به قد انسان افزوده شود. به هر حال نقل مکان به مریخ می‌تواند منجر به بزرگ‌ترین تغییراتی در تکامل انسان شود که ممکن است در هزار سال آینده داشته باشیم.


  جاودانگی

  مسیر جاودانگی این است که انسان آگاهی‌های خود را بر روی ماشین بارگذاری کند؛ در حال حاضر دانشمندان در ایتالیا و چین در حال انجام پیوند سر روی حیوانات هستند تا مشخص کنند که آیا امکان انتقال آگاهی از بدنی به بدن دیگر وجود دارد یا خیر؟

  آن‌ها ادعا می‌کنند که مرحله‌ی بزرگ بعدی، پیوند سر در انسان است. هر اتفاقی که در هزار سال آینده رخ دهد، اعم از اینکه ما با ماشین‌ها ادغام شویم و یا به آن‌ها تبدیل شویم، چیزی مشخص است؛ نسل بشر همیشه در حال تغییر است و هر چه سریع‌تر تغییر کنیم و از زمین جدا شویم، شانس بیشتری برای فرار از انقراض داریم.
   
  ترجمه: امید محمدی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: youtube.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.