کمبود خواب می‌تواند باعث اضطراب و استرس شود.

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • منابع و مراکز علمی
 • همتاسازی هزاران ژن در واکنشی منحصربه‌فرد
  سیاه‌چاله‌های غول‌پیکر کهکشان‌ها چه می‌خورند؟
  پرواز نخستین هواپیمای مسافربری برقی در استرالیا
  پیشرفت در تکنولوژی پرتوی کششی می‌تواند انسان را در هوا معلق کند.
  شناسایی نقاطی ویژه که امواج نور را در مسیرش متوقف می‌کند.
  تاثیر مثبت ویتامین D3 در برابر آسیب‌های قلبی عروقی
  رویدادهای نجومی اسفندماه ۱۳۹۶
  فضانوردان در معرض تب فضایی هستند.
  حماقت راننده‌ی کامیون، به خطوط ۲۰۰۰ ساله‌ی نازکای، آسیب جدی وارد نمود.
  ثبت خاطره‌ی رشد ماهیچه‌ای، در دی‌ان‌ای انسان
  بالاتر از این ساختمان سیاهی نیست!
  شیوع ای‌کولای؛ آیا واقعاً باید از خوردن کاهو اجتناب کرد؟
  قطعه‌ی گمشده‌ی هوش‌مصنوعی انسان‌مانند یافت شد.
  کشف مجموعه‌ای از سیارات، خارج از کهکشان راه‌شیری
  آیا حرکتِ قطب‌های مغناطیسیِ زمین خطر‌ناک است؟ علم پاسخ می‌دهد
  تصویری جدید از کهکشان کوتوله‌ی ناشناخته
  تا چه حد رفتارهای عصبی افراد مشابه دوستان‌شان است؟

  کمبود خواب می‌تواند باعث اضطراب و استرس شود.

   
  مجله علمی ایلیاد - بر اساس بررسی‌های دو نفر از محققان دانشگاه ایالتی نیویورک و دانشگاه بیرمنگام، خوابیدن به مدت کمتر از ۸ ساعت در شب، با آن دسته از افکار منفی که در اضطراب و افسردگی بروز می‌یابند، ارتباط دارد. مقاله‌ی این محققان در مجله‌ی Behavior Therapy and Experimental Psychiatry منتشر شده است.

  پروفسور «مِرِردیت کولز» و دکتر «جیکوب نوتا»، به ارزیابی زمان‌بندی و مدت زمان خواب در افرادی که با سطوح متوسط و بالای افکار منفیِ تکراری دست و پنجه نرم می‌کنند، پرداختند. ۵۲ فرد بزرگسال در معرض عکس‌های مختلفی قرار گرفتند که واکنش عاطفی افراد را برمی‌انگیخت. محققان توجه افراد را با حرکت چشمان‌شان مورد بررسی قرار دادند. آنان دریافتند که اختلال خواب منظم با دشواری در دور نگه داشتن ذهن از اطلاعات منفی ارتباط دارد. این یافته نشان می‌دهد که خواب ناکافی در پایداری افکار مزاحم منفی و تداخل با زندگی افراد، نقش دارد.

  پروفسور کولز گفت: «ما دریافتیم که افرادِ شرکت‌کننده در این مطالعه، تمایل دارند افکاری را به ذهن خود وارد کنند و افکارِ منفیِ این افراد، کار را برای آن‌ها در رهایی از محرک منفی خیلی دشوار می‌کند. اگرچه سایر افراد شاید بتوانند اطلاعات منفی را دریافت کرده و بدون توجه به آن‌ها به پیش بروند، اما افراد حاضر در مطالعه، توانایی صرف‌نظر کردن از آن اطلاعات را نداشتند.

  انتظار می‌رود این افکار منفی افراد را در مقابل انواع مختلفی از اختلال‌های روانی مثل اضطراب و افسردگی آسیب‌پذیر کند. ما در طول زمان دریافتیم که این امر می‌تواند حائز اهمیت باشد؛ این افکار منفی مداوم با اختلال‌های مختلفی از قبیل اضطراب، افسردگی و خیلی دیگر از چیزها ارتباط دارد. بررسی هم‌پوشانی میان اختلال خواب و تاثیر آن بر فرآیندهای اساسی که در کنار گذاشتن آن افکار منفی مزاحم نقش دارند، کار جدیدی به‌حساب می‌آید.»

  پروفسور کولز و دکتر نوتا به بررسی بیشتر این کشف پرداخته و نقش مدت‌زمان خواب را در توسعه یا حفظ اختلال‌های روانی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. اگر نظریه‌های آنان درست باشد، تحقیقات‌شان این امکان را به روان‌شناسان خواهد داد تا اضطراب و افسردگی را با تغییر چرخه‌های خواب بیماران درمان کنند.
   
  نوشته: SciNews
  ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد
  منبع: sci-news.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.