ارزش هر بیت‌کوین تا آخر سال ۲۰۱۸ میلادی، به ۶۰،۰۰۰ دلار می‌رسد!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • ارزش هر بیت‌کوین تا آخر سال ۲۰۱۸ میلادی، به ۶۰،۰۰۰ دلار می‌رسد!

   
  مجله علمی ایلیاد ‌- «محمد طیب»، مدیر عملیاتی زنجیره‌ی پزشکی یا همان «Medicalchain» نیز چنین عقیده‌ای دارد. او در گفتگویی خبری اظهار داشت: «ارزش بیت‌کوین می‌تواند تا ۱۲ ماه آینده حداقل به ۵۰،۰۰۰ دلار برسد. فکر می‌کنم دیگر تیتر روزنامه‌ها در خصوص پیشرفت بیت‌کوین برای‌مان عادی شده باشد و اگر قیمت آن به ۵۰،۰۰۰ دلار نیز برسد، چندان شگفت‌‌زده نخواهیم شد.»

  در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین به بیشتر از آن مقداری رسیده است که متخصصان پیش‌بینی کرده بودند. درست چند ماه پیش، تخمین زده شد که ارزش هر بیت‌کوین به ۶۰۰۰ دلار و حتی تا ماه آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۰،۰۰۰ دلار برسد.

  «جرمی اپستین»، مدیر اجرایی شرکت بازاریابی استارتاپ‌های زنجیره‌ی‌بلوکی اظهار داشت: «درست مثل همه، من هم از رشد سرسام‌آور قیمت بیت‌کوین، بسیار شگفت‌زده شدم. با رشد کنونی قیمت بیت‌کوین، من صحبتم را برای همه تکرار می‌کنم. مسئله افق رشد قیمتی یک ساله نیست. بلکه افق رشد قیمتی ۵ ساله با احتمال ۵۰ درصدی است.» اپستین اظهار داشت که برای او جای تعجب ندارد اگر قیمت بیت‌کوین در ۵ سال آینده به ۲۵۰،۰۰۰ دلار یا بیشتر برسد. همچنین او اذعان داشت یک سوی سکه موفقیتی بزرگ و دیگر سوی آن شکستی بزرگ قرار دارد.


  ترکیدن حباب؟

  با وجود اینکه رشد بیت‌کوین اجتناب‌ناپذیر است، شاید همین مسئله باعث شود ارزهای رمزنگاری‌شده دیگر جذابیتی برای برخی افراد نداشته باشد. منتقدان اغلب از بیت‌کوین به‌عنوان حباب یاد می‌کنند؛ حبابی که در صورت ترکیدن دائمی، عواقب ناخوشایندی را به همراه خواهد داشت.

  «آرمیندو آراخو»، مدیر مالی، برنامه‌ریزی و کنترل شرکت فرانسوی و بانک سرمایه‌گذاری NATIXIS در گفتگویی اظهار داشت: «آیا بیت‌کوین حباب است؟ بله. تقاضا برای بیت‌کوین افزایش خواهد یافت، درست است. اما تا کی؟ مشتاقم آن‌را بدانم. برداشت من این است که جایگاه بیت‌کوین تا انتهای سال ۲۰۱۸، از طرفی به پیشرفت قوانین و پذیرش بازارهای جهانی و از طرفی به افزایش تقاضا و پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان جریان اصلی بستگی دارد.»

  از طرفی دومونت ۳ دلیل برای این مسئله آورد که چرا او بیت‌کوین را حباب نمی‌داند؛ بیت‌کوین سقف تامین ۲۱ میلیونی دارد، در حالی که بیشتر ارزهای بی‌پشتوانه تورمی هستند. جوانان دیگر امیدی به بانک‌ها و دولت‌ها ندارند. تبلیغات رسانه‌ای و سود سرمایه‌گذاری مردم را به خرید وا خواهد داشت. اگر شما در ونزوئلا که تورم ۶۵۰ درصدی دارد، یا زیمباوه باشید، هیچ چاره‌ای جز محافظت از دارایی خود در برابر تورم نخواهید داشت. ارزهای رمزنگاری‌شده یکی از این راه‌ها است. سرمایه‌گذاران در موسسات مالی، مقادیر بالایی سرمایه در این موسسات قرار می‌دهند. بازار بیت‌کوین در مقابل ۲۰۰ تریلیارد دلار سرمایه موجود در سهام، اوراق قرضه، املاک، طلا و ... بسیار کوچک است.

  اپستین این جمله را اضافه کرد: «حباب کلمه‌ای دم‌دستی و تحقیرآمیز است و توسط افرادی استفاده می‌شود که هیچ اطلاعی از این موضوع ندارند. من فکر نمی‌کنم بیت‌کوین حباب باشد، زیرا ماهیت غیر تورمی بیت‌کوین چیزی است که آن‌را متمایز می‌کند.» البته او به نگه‌داشتن جانب احتیاط اشاره کرد و گفت: «من قصد دارم کمی صبر کنم. فکر می‌کنم بهتر است مقداری از پول و سرمایه‌گذاری‌هایم را در جایی ذخیره کنم.» نتیجه‌ هر چه که باشد، متخصصان معتقدند قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۸ به روند رو به رشد خود ادامه خواهد داد. از این سو به‌نظر می‌رسد، ارزهای رمزنگاری‌شده، آینده‌ی خوبی داشته باشند. دومونت در این‌باره توضیح داد: «ارزهای رمزنگاری‌شده، ماندگار خواهند بود؛ زیرا پول در دنیای دیجیتال، تنها می‌تواند دیجیتالی باشد. در نقطه‌ای از تاریخ، انسان دیگر از صدف و استخوان به‌عنوان پول استفاده نکرد. پول دیجیتالی نسخه‌ی پیشرفته‌ی پول امروزی خواهد بود. شما نمی‌توانید ۱ میلیارد دلار پول کاغذی را بسته‌بندی کرده و به ماه یا مریخ ارسال کنید.»

  طیب در گفتگویش اضافه کرد: «ما شاهد تغییر در قدرت و تقسیم آن خواهیم بود. سال میلادی ۲۰۱۸، سال هیجان‌انگیزی برای ارزهای رمزنگاری‌شده خواهد بود.»
   
  نوشته: دام گلئون
  ترجمه: رضا کاظمی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: futurism.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.