تاثیر زمان وقوع عارضه در مبتلایان به عارضه‌ی ایست قلبی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • بازطراحی سرویس جیمیل گوگل
  بهترین گزینه برای جستجوی شواهد فسیلی در مریخی چیست؟
  برخی حیوانات می‌توانند رویدادهای گذشته را به یاد آورند!
  درمان سرطان سینه بدون شیمی درمانی میسر شد!
  چاپ سه‌بُعدی قرنیه‌ی انسان
  اخترشناسان اولین سیارک غنی از کربن در کمربند کویپر را یافتند.
  یکی از رازهای ساخت مجسمه‌های جزیره‌ی ایستر فاش شد!
  تاثیر چاپگرهای سه‌بُعدی بر رشد و پرورش اندام‌ها
  مهم‌ترین ضرر استفاده‌ی شبانه از موبایل چیست؟
  هابل کهکشانی مارپیچی از لبه را بررسی می‌کند.
  دانشمندان ساز وکاری مبتنی بر لیزر برای شتاب ذره پیشنهاد داده‌اند.
  تصویری خیره‌کننده از بیابانی باران‌زده!
  ما‌ده‌ی زیستی جدید، قوی‌تر از فولاد و تار عنکبوت است.
  مشکلی به‌نام هوش‌مصنوعی جهت‌دار؛ مایکروسافت به‌دنبال راه‌حل آن است.
  وارونگی میدان مغناطیسی زمین چه زمانی رخ می‌دهد؟
  چرا مردها میان‌بُرها و زن‌ها مسیرهای مستقیم را انتخاب می‌کنند؟
  ساخت رباتی که نیروی خود را از لیزر می‌گیرد.

  تاثیر زمان وقوع عارضه در مبتلایان به عارضه‌ی ایست قلبی

   
  مجله علمی ایلیاد - اخیراً مطالعه‌ای جدید نشان داده است که احتمال زنده ماندن افرادی که در بیمارستان دچار ایست قلبی می‌شوند، بیشتر است. اما اگر همین ایست قلبی، در شب‌هنگام و یا آخر هفته اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد منجر به مرگ خواهد شد. علاوه بر این ایست‌های قلبی رخ داده در پاسی از شب، نسبت به روزهای هفته، مرگ و میر بیشتری را به‌همراه داشته‌اند.
   
  مطالعات انجام شده در این زمینه نشان داده‌اند که شانس زنده ماندن برای کسانی که در شب و یا تعطیلات دچار ایست قلبی می‌شوند، ۴ درصد کمتر از افرادی است که در روزهای هفته به این مشکل گرفتار می‌گردند. ایست قلبی همانند حمله قلبی نیست. به گفته‌ی انجمن قلب آمریکا «AHA»، حمله‌ی قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خونی که به سوی قلب می‌رود، به دلیل وجود مشکل و مانعی در مسیر گردش خون مسدود شود. اما از سوی دیگر، ایست قلبی هنگامی رخ می‌دهد که نارسایی قلبی و توقف غیرمنتظره‌ای در کارکرد معمولی قلب رخ دهد.
   
  این مشکل توسط AHA به‌عنوان مشکلی الکتریکی توصیف می‌شود. یافته‌های تحقیقات جدید، از تجزیه و تحلیل داده‌های سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ به‌دست آمده‌اند. این داده‌ها، اطلاعات به‌دست آمده از  بررسی شرایط بیش از ۱۵۱ هزار بزرگسالی هستند که پس از وقوع ایست قلبی در بیمارستان‌های ایالات متحده بستری شدند. در این دوره‌ی زمانی، برای افرادی که در طی روزهای هفته دچار ایست قلبی شده بودند، احتمال کلی زنده ماندن حداقل تا زمان مرخصی از بیمارستان، از ۱۶ درصد به ۲۵ درصد افزایش یافت.
   
  هر چند میزان کلی زنده ماندن برای کسانی که در زمانی خارج از ساعات مراقبت، دچار ایست قلبی شده بودند نیز، از ۱۲ به ۲۲ درصد بهبود یافته بود؛ با این حال، محققان اظهار داشتند که این میزان ۳.۸ درصد کمتر از میزان بقای بیمارانی است که در طی روزهای هفته دچار ایست قلبی می‌شوند. بر اساس گزارش نویسندگان این تحقیق، سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر در حالی که در بیمارستان‌های ایالات متحده بستری هستند، دچار ایست قلبی می‌شوند. نزدیک به ۵۰ درصد از ایست‌های قلبی اتفاق افتاده در بیمارستان در طول ساعات خارج از زمان مراقبت رخ می‌دهد. با تعیین علت افزایش شانس زنده ماندن افراد مبتلا به عارضه‌ی ایست قلبی در سال‌های اخیر، ما قادر به شناسایی فرصت‌هایی برای بهبود کیفیت کلی خدمات‌رسانی به این افراد خواهیم بود.
   
  محقق اصلی این مطالعه، دکتر «یوچنا اوفوما» که یکی از پزشکان معالج بخش پزشکی مراقبت‌های ویژه بیمارستان گایزینگر است، در گزارش‌های جدید منتشره از دانشکده‌ی قلب و عروق آمریکا گفت: «اگر ما بتوانیم شانس زنده ماندن افرادی را که در طول ساعات خارج از زمان مراقبت، دچار ایست قلبی می‌شوند، بهبود بخشیم، می‌توانیم بسیاری از بیماران را نجات دهیم و این امر بر روی تعداد فراوان افراد مبتلا به این عارضه موثر خواهد بود.
   
  نوشته: HealthDay News
  ترجمه: سهیلا دوست‌پژوه - مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.