دو برابر شدن توان انرژی خورشیدی استرالیا تا پایان سال ۲۰۱۸

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • درمان زخم‌های مزمن با نواری هوشمند!
  ابداعی برای یادگیری در خودروهای خودران
  آیا قرار است حیات بر روی زمین با پرتوهای اِتا کارینا از بین برود؟
  آتشفشانی دیگر در قمر آیو مشتری شناسایی شد.
  تفکر شما درباره‌ی سن‌تان چه تاثیری در سبک زندگی‌تان دارد؟
  شام آخر مرد یخی چه بود؟
  تناسب اندام در میان‌سالی به معنای برخورداری از مغزی سالم و قلبی نیرومند است.
  باران چه الگوهایی را بر روی مریخ شکل داده است؟
  آزمایشی که دیدگاهی جدید به ذره‌ی بوزون هیگز داد.
  هابل خوشه‌ی کروی پُرجرمی را رصد کرد.
  چطور باید بفهمیم که در یک شبیه‌سازی کامپیوتری زندگی نمی‌کنیم؟
  تاییدی بر رابطه‌ی میان مصرف نمک و افزایش خطر مرگ
  نقش کافئین در محافظت و ترمیم ماهیچه‌ی قلب
  با تولید اکسیژن از آب، به فواصل فضایی دورتر سفر خواهیم کرد!
  سیارک یا دنباله‌دار؟ به‌راستی ماهیت آوموآموا چیست؟
  دو فسیل متعلق به دوره‌ی ادیاکاران کشف شد.
  اثر استرس بر گلبول‌های سفید و افزایش خطر حمله‌ی قلبی در بیماران دیابتی

  دو برابر شدن توان انرژی خورشیدی استرالیا تا پایان سال ۲۰۱۸

   
  مجله علمی ایلیاد - به دلیل قیمت بالای برق و هزینه‌های نصب و راه‌اندازی پایین پنل‌های خورشیدی، استرالیا در بکارگیری انرژی خورشیدی گام‌های بسیار بلندی در مقایسه با دیگر کشورها برداشته است. به گفته‌ی تحلیل‌گران، کشور آفتابی استرالیا می‌تواند توان خورشیدی‌اش را تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی دو برابر کند. توسعه‌ی انرژی خورشیدی استرالیا، مرهون پروژه‌های بزرگ و کوچک خورشیدی است. با نصب صفحه‌های خورشیدی در بالای ساختمان‌های سراسر کشور، پروژه‌های صنعتی متعددی رونق یافته‌ است.

  روزنامه‌ی گاردین، طی گزارشی نوشت که از ماه ژانویه تاکنون، بیشترین تعداد صفحات خورشیدی در بالای ساختمان‌ها نصب شده است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شاهد افزایش ۶۹ درصدی بوده‌ایم. ایالت نیوسائوث‌ولز در حال فعالیت بر روی ۱۰ پروژه‌ی مزرعه‌ی خورشیدی جدید است که در سال ۲۰۱۷ به تایید رسید. ۱۸ پروژه‌ی صنعتی هم در ایالت مجاور، یعنی کوئینزلند در حال انجام است که بالاترین تعداد در کل کشور محسوب می‌شود.

  «جان گریمز» مدیر اجرایی شورای انرژی هوشمند استرالیا، به روزنامه‌ی گاردین گفت که مزارع خورشیدی را می‌توان در عرض چند هفته ساخت. روش ساخت آن‌ها ساده و سریع است.

  بر اساس نوشته‌ای در وبلاگ «جیمز مارتین» از شرکت نیروی خورشیدی Solar Choice، از هر ۵ خانه در استرالیا، یک خانه به صفحات خورشیدی در پشت بام مجهز است. بخش جنوبی استرالیا که بیشترین صفحات خورشیدی را دارد و محل باتری پشتیبان عظیم کمپانی تسلا هم است، موفق به نصب صفحات خورشیدی در ۳۰ درصد خانه‌ها شده است. این میزان را با آمریکا مقایسه کنید. اگرچه صنعت خورشیدی به سرعت در حال رشد و گسترش است، اما سازمان اطلاعات انرژی آمریکا تخمین زده که این صنعت یک درصد از کل تولید برق کشور را شامل می‌شود.

  دلیل تفاوت چشم‌گیر فوق این نیست که استرالیا در طول سال به میزان بیشتری از تابش نور آفتاب بهره می‌برد. بر طبق توضیحات آقای مارتین، قیمت برق در استرالیا معمولاً بالا است، اما هزینه‌های نصب صفحات خورشیدی در استرالیا بسیار کمتر از آمریکا است.

  با این حال، ظرفیت انرژی خورشیدی در کل دنیا رو به افزایش است و این رویه در مورد سایر انرژی‌های تجدیدپذیر از قبیل انرژی بادی هم صدق می‌کند. با توجه به اینکه کشورها سیستم‌های انرژی خود را برای جلوگیری از تشدید تغییر آب و هوا دچار تحول کرده‌اند، بهتر است سایر کشورها نیز به این گروه بپیوندند.
   
  نوشته: کلاودیا گیب
  ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد
  منبع: futurism.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.