راه‌هایی ساده برای چاق نشدن و حفظ سلامتی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • درمان زخم‌های مزمن با نواری هوشمند!
  ابداعی برای یادگیری در خودروهای خودران
  آیا قرار است حیات بر روی زمین با پرتوهای اِتا کارینا از بین برود؟
  آتشفشانی دیگر در قمر آیو مشتری شناسایی شد.
  تفکر شما درباره‌ی سن‌تان چه تاثیری در سبک زندگی‌تان دارد؟
  شام آخر مرد یخی چه بود؟
  تناسب اندام در میان‌سالی به معنای برخورداری از مغزی سالم و قلبی نیرومند است.
  باران چه الگوهایی را بر روی مریخ شکل داده است؟
  آزمایشی که دیدگاهی جدید به ذره‌ی بوزون هیگز داد.
  هابل خوشه‌ی کروی پُرجرمی را رصد کرد.
  چطور باید بفهمیم که در یک شبیه‌سازی کامپیوتری زندگی نمی‌کنیم؟
  تاییدی بر رابطه‌ی میان مصرف نمک و افزایش خطر مرگ
  نقش کافئین در محافظت و ترمیم ماهیچه‌ی قلب
  با تولید اکسیژن از آب، به فواصل فضایی دورتر سفر خواهیم کرد!
  سیارک یا دنباله‌دار؟ به‌راستی ماهیت آوموآموا چیست؟
  دو فسیل متعلق به دوره‌ی ادیاکاران کشف شد.
  اثر استرس بر گلبول‌های سفید و افزایش خطر حمله‌ی قلبی در بیماران دیابتی

  راه‌هایی ساده برای چاق نشدن و حفظ سلامتی

   
  مجله علمی ایلیاد - براساس مطالعه‌ی محققان دانشگاه کیوشو در فوکوکای ژاپن، کاهش سرعت غذا خوردن، کم کردن زمان میان وعده‌های بعد از شام و نخوردن غذا دو ساعت قبل از خواب، همگی از چاقی جلوگیری کرده و خطرات ناشی از چاقی برای سلامتی را کاهش می‌دهند.
   
  «یامی هارست» و «هاروشیا»، دانشمندان دانشگاه کیوشو، یافته‌های خود را براساس داده‌های بیمه‌ی سلامت مربوط به ۵۹،۷۱۷ نفر فرد مبتلا به دیابت در ژاپن انجام دادند، کسانی که به‌طور منظم چک‌آپ می‌شدند.

  محققان گفتند: «داده‌های بیماران از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ با استفاده از داده‌های مربوط به حق بیمه‌های موجود و داده‌های مربوط به چک‌آپ پزشکی تولید شدند. شرکت‌کنندگان در مطالعه‌، شامل زنان و مردان ژاپنی بودند که در شرکت‌های بیمه‌ سلامت ثبت‌نام کرده و در حین مطالعه، دیابت نوع ۲ در آن‌ها تشخیص داده شد.»

  آن‌ها ادامه دادند: «شاخص توده‌ی بدن «BMI» اندازه‌گیری شد و چاقی به‌صورت BMI برابر با ۲۵ کیلوگرم بر متر مربع یا بیشتر تعریف شد. اطلاعات مربوط به عادات سبک زندگی از پاسخ‌های شرکت‌کنندگان به سئوالاتی که در حین چک‌آپ پزشکی پرسیده می‌شد، به‌دست آمد. مهمترین عادت، سرعت غذا خوردن بود که در سه سطح سریع، عادی و آهسته دسته‌بندی شد. عادات دیگر عبارت بودند از خوردن شام ظرف دو ساعت قبل از خواب، خوردن میان وعده بعد از شام، نخوردن صبحانه، فراوانی مصرف الکل، خواب کافی و مصرف تنباکو.»

  بیش از یک‌سوم از شرکت‌کنندگان ظرف ۶ سال یک‌بار چک‌آپ شده بودند، در حالی‌که زیر یک‌سوم دوبار چک‌آپ شده بودند. در زمان شروع مطالعه، ۲۲،۰۷۰ نفر سرعت غذا خوردن‌شان را کاهش دادند؛ ۳۳،۴۵۵ نفر با سرعت عادی غذا خوردند و ۴،۱۹۲ نفر در هر لقمه‌ی غذا مکث می‌کردند. کسانی که به آهستگی غذا خوردند، سالم‌تر از بقیه بودند و سبک غذایی سالم‌تری داشتند.  تقریباً نیمی از کل نمونه، یعنی زیر ۵۲درصد سرعت غذا خوردن‌شان را ظرف ۶ سال تغییر دادند. تمام ابعاد عادات خوردن و خوابیدن و همچنین مصرف الکل مطالعه شدند و چاقی قبلی به‌طور معناداری با چاقی در ارتباط بود.

  پس از توضیح عوامل تأثیرگذار، نتایج نشان داد کسانی که غذای‌شان را با سرعت عادی می‌خوردند، در مقایسه با کسانی که غذا را نجویده، قورت می‌دادند، حدود ۲۹درصد کمتر دچار چاقی شدند؛ این میزان در کسانی که با سرعت آهسته غذا می‌خوردند، به ۴۲درصد رسید و اگرچه کاهش مطلق دور کمر به‌عنوان نشانگری از افزایش وزن مضر کم بود، برای کسانی که با سرعت آهسته یا عادی غذا می‌خوردند، بیشتر بود.

  غذا خوردن بعد از شام و غذا خوردن ظرف ۲ ساعت قبل از خواب سه‌بار در هفته یا بیشتر با تغییراتی در BMI همراه بود. اما نخوردن صبحانه تأثیری نداشت. این مطالعه روز ۱۲ فوریه‌ی سال ۲۰۱۸ در مجله‌ی BMJ Open منتشر شد.
   
  نوشته: SciNews
  ترجمه: سحر الله‌وردی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: sci-news.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.