چرا باید داده‌های بزرگ علمی را با نرم‌افزار متلب بررسی کرد؟

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • درمان زخم‌های مزمن با نواری هوشمند!
  ابداعی برای یادگیری در خودروهای خودران
  آیا قرار است حیات بر روی زمین با پرتوهای اِتا کارینا از بین برود؟
  آتشفشانی دیگر در قمر آیو مشتری شناسایی شد.
  تفکر شما درباره‌ی سن‌تان چه تاثیری در سبک زندگی‌تان دارد؟
  شام آخر مرد یخی چه بود؟
  تناسب اندام در میان‌سالی به معنای برخورداری از مغزی سالم و قلبی نیرومند است.
  باران چه الگوهایی را بر روی مریخ شکل داده است؟
  آزمایشی که دیدگاهی جدید به ذره‌ی بوزون هیگز داد.
  هابل خوشه‌ی کروی پُرجرمی را رصد کرد.
  چطور باید بفهمیم که در یک شبیه‌سازی کامپیوتری زندگی نمی‌کنیم؟
  تاییدی بر رابطه‌ی میان مصرف نمک و افزایش خطر مرگ
  نقش کافئین در محافظت و ترمیم ماهیچه‌ی قلب
  با تولید اکسیژن از آب، به فواصل فضایی دورتر سفر خواهیم کرد!
  سیارک یا دنباله‌دار؟ به‌راستی ماهیت آوموآموا چیست؟
  دو فسیل متعلق به دوره‌ی ادیاکاران کشف شد.
  اثر استرس بر گلبول‌های سفید و افزایش خطر حمله‌ی قلبی در بیماران دیابتی

  چرا باید داده‌های بزرگ علمی را با نرم‌افزار متلب بررسی کرد؟

   
  مجله علمی ایلیاد - متلب یا «Matrix Laboratory»، محیط محاسبه‌ی عددی چندالگویی و زبان برنامه‌نویسی است که می‌تواند داده‌ها را بررسی کرده و کُدی پیچیده را به‌وجود می‌آورد. در واقع، در مقایسه با زبانی مثل ++C، این گفته رواج دارد که ۱۰ اِلی ۲۰ خط کد ++C می‌تواند فقط در ۱ تا ۲ خط کد متلب بازتاب داده شود. ایده‌ای را در ذهن داشته باشید و در برنامه‌ای مهم به کار ببرید؛ شما می‌توانید به راحتی بفهمید که چرا متلب اهمیت فراوانی برای توسعه‌دهندگان دارد.

  نرم‌افزار متلب، در حوزه‌هایی که با داده‌های بزرگ سر و کار دارند، به میزان بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از جمله تجزیه و تحلیل سیگنال و توسعه سیگنال. این نرم‌افزار برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند حجم زیادی از اطلاعات را به‌طور سریع تحلیل کنند و بینش‌های مهمی را به‌دست آورند، بسیار مفید است. سازندگان ربات‌ها، مهندسان هوافضا و اخترشناسان و حتی تولیدکنندگان خودرو از نرم‌افزار متلب برای تولید سریع نمونه‌های اولیه و سیستم‌های آزمایشی استفاده می‌کنند.

  با توجه به کاربرد در زمینه‌هایی نظیر هوافضا و رباتیک، شاید تصور کرد که فقط افراد حرفه‌ای می‌توانند از پسِ پیچیدگی‌های نرم‌افزار متلب برآیند. اما حتی فردی تازه‌کار در زمینه‌ی برنامه‌نویسی هم می‌تواند اصول کار با متلب را درک کند؛ به شرطی که آموزش‌های صحیح را ببیند.

  ابزار Complete MATLAB Mastery Bundle نقطه‌ی شروع عالی برای آن دسته از افرادی است که می‌خواهند به تدریج وارد دنیای متلب شوند. این ابزار پنج دوره را برایتان در نظر گرفته و شما را به سمت اصول اولیه و پیشرفته کار با متلب رهنمون می‌شود. کافی است تا این ابزار را امتحان کنید؛ چگونگی نوشتن کد، تجزیه و تحلیل داده‌ها و بررسی با این ابزار برای‌تان مقدور خواهد شد.

  شما به کمک این ابزار با چند نمونه از کاربردهای کلی متلب از قبیل ایجاد GUI و نوشتن نرم‌افزاری که کاربران بتوانند با آن تعامل کنند، آشنا می‌شوید. علاوه بر این، شما قادر به فهم چگونگی ایجاد برنامه‌های خودتان و خودکارسازی تحلیل‌ها با متلب خواهید بود.

  قیمت تک فروشی ابزار فوق ۲۰۰ دلار آمریکا است، اما می‌توانید آن‌را در برخی موارد برای ۲۷ دلار آمریکا هم تهیه کنید. وب سایت Science Alert با همکاری Stack Commerce این خبر را پوشش داده است. ما با دقت زیادی دوره‌ها و محصولات را بررسی می‌کنیم تا از مرتبط بودن آن‌ها با نیاز خوانندگان‌مان اطمینان حاصل کنیم.
   
  نوشته: ScienceAlert
  ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.