بررسی دقیق اوموموا، در فرکانس رادیویی

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان
  چرا باید کاکائو و شکلات را زیاد بخوریم؟
  تغییر وضعیت آب و هوا باعث افزایش تقاضای برق می‌شود.
  تاثیر چشم‌گیر توان‌بخشی بر بهبودی پس از سکته‌ی مغزی
  اخترشناسان انفجارهای رادیویی جدیدی را شناسایی کردند.
  آیا واقعاً بذر گیاهان می‌توانند در معده‌ی انسان رشد کنند؟
  تحولی شگرف در تولید نسل جدید باتری‌های‌ لیتیومی
  خبری نگران‌کننده؛ آیا هابل از کار افتاده است؟
  آیا ما واقعاً در عصر زمین‌شناسیِ جدیدی زندگی می‌کنیم؟
  شرایط فضا چه عوارضی برای فضانوردان دارد و راه جلوگیری از آن چیست؟
  آیا میلیاردر علم‌دوست، واقعاً میلیاردر هنرمند را به فضا می‌فرستد؟
  مشاهده‌ی ماده‌ای که با یک‌سوم سرعت نور به درون سیاهچاله‌ای سقوط کرد.
  خواب منظم می‌تواند عامل مهمی در سلامتِ انسان باشد.

  بررسی دقیق اوموموا، در فرکانس رادیویی

   
  مجله علمی ایلیاد – چند پیش جرمی طویل از نزدیکی زمین عبور کرد. چیزی شبیه به فضاپیمایی از طرف بیگانگان فضایی که سر و صدای زیادی در رسانه‌ها به‌پا کرد. اما خیلی زود مشخص شد که این جرم نا‌شناخته، از بیرون از منظومه‌ی شمسی آمده و به‌طور اتفاقی از کنار زمین عبور کرده است. در واقع این اولین تجربه‌ی بشر از رویارویی به جرمی بود که یقیناً مشخص شد از ورای منظومه‌ی شمسی آمده است.

  اما برخی از نظریه‌پردازان که علاقه‌ی زیادی به بزرگ جلوه دادن هر چیزی دارند، موضوع را اینگونه نمایش دادند که این داده‌ها و تصاویر منتشر شده، سفینه‌ای فضایی متعلق به فرازمینی‌ها است که فردی در ناسا آن‌را فاش کرده و سپس ناسا سعی در پنهان کردن آن دارد. از این رو، گروهی از دانشمندان از طریق مشاهدات تلسکوپ تداخل‌سنج رادیویی «MWA» در استرالیا، این جرم را در فرکانس‌های پایین بررسی مجددی کرد. این بررسی از سنگ آسمانی «اوموموا» بین فرکانس‌های ۷۲ و ۱۰۲ مگاهرتز انجام گرفت.

  این بررسی‌ها نشانه‌ای از حیات هوشمند فرازمینی در این جرم پیدا نکرد، اما توانست اطلاعاتی دقیق و ارزشمند را از جرمی متعلق به خارج از منظومه‌ی شمسی تولید کند که واقعاً منحصر‌به‌فرد بود.

  محققان این‌گونه توضیح دادند: «اومواموا، توسط تلسکوپ «پَن‌استارز۱»، در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۱۷، کشف شد و زمین را در حدود ۸۵ برابر فاصله‌ی زمین تا ماه ملاقات کرد. سرعت بالای این جرم، معادل ۳۱۵،۰۰۰ کیلومتر در ساعت، نشان می‌دهد که این سرعت را تنها از گرانش خورشید به‌دست نیاورده و پیش از این از کنار جرمی با گرانش بالا عبور کرده است که احتمالاً یک ستاره بوده است. اومواموا به سفرش در فضای میان‌ستاره‌ای ادامه خواهد داد. شکل این جرم هم عجیب است؛ سیگاری شکل و کشیده، به طول ۴۰۰ متر و عرض و ارتفاعش حداکثر ۱.۱ متر است.»

  پرفسور «استیون تینگای» یکی از محقیق‌ها گفت: «ایده‌ای درباره‌ی فضاپیما بودن این جرم مطرح شد که برای من جالب بود، اما ما بررسی‌های رادیویی MWA را انجام دادیم و قویاً این ایده را رد می‌کنیم.» این گروه از اخترشناسان موفق شدند، از طریق اطلاعات رادیویی در بین دسامبر ۲۰۱۷ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۸، اومواموا را در حالی که ۹۵ تا ۵۹۰ میلیون کیلومتر از ما فاصله داشت، بررسی کنند. پروفسور تینگای اضافه کرد: «اومواموا ایده‌ی خوبی به ما داد تا جستجوی هوش و حیات فرازمینی را از اجرام دورتر مثل کهکشان‌ها و ستاره‌های دیگر به اجرام نزدیک زمین منتقل کنیم.»

  نتایج تحقیقات این گروه در مجله‌ی Astrophysical منتشر شد.
   
  نوشته: SciNews
  ترجمه: علی عمانی – مجله علمی ایلیاد
  منبع: sci-news.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.