تخریب جنگل‌ها می‌تواند واگیردار باشد!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • تا چه اندازه نوشیدنی‌های الکلی در ابتلا به سرطان پروستات دخیل هستند؟
  تهدیدی جدی برای بقای آثار باستانی
  با این شرایط، آیا رفتن به مریخ منطقی است؟
  با این روش پخت، برنج را با خیالی آسوده بخورید و نگران چاق شدن نباشید!
  شایع‌ترین دلیل بی‌خوابی در نوجوانان چیست؟
  چین تلسکوپی برای رمزگشایی اسرار جهان می‌سازد!
  ناحیه‌ای از مغز که با رفتارهای پُرخطر ارتباط دارد!
  این طراحی جدید، انقلابی در راکتورهای گداخت است!
  ویتنام از خودروی ملی خود رونمایی کرد.
  رمزگشایی از رازی که در دل کهکشان راه‌شیری نهفته بود!
  تاثیر نوعی علف‌کُش بر زنبورها!
  ایمپلنت نخاعی و فیزیوتراپی به مرد معلول کمک کرد تا بایستد و راه برود!
  محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان

  تخریب جنگل‌ها می‌تواند واگیردار باشد!

   
  مجله علمی ایلیاد - کوچک شدن جنگل‌ها تنها دارای عواقب محلی یا منطقه ای نیست. تحقیقات جدید نشان می‌دهند که از بین رفتن جنگل‌ها در منطقه‌ای ساحلی می‌تواند بر سلامتی جنگل‌های سواحل دیگر نیز تاثیر بگذارد.

  دانشمندان دانشگاه واشنگتن در مطالعه‌ی جدیدی که اخیراً در مجله‌ی Environmental Research منتشر شد، سرنوشت جنگل‌های سواحل شرقی و غربی ایالات متحده را به هم مرتبط دانستند. نابودی و زوال در یکی از سواحل، به دلیل آتش‌سوزی، خشکسالی و یا شیوع بیماری و یا ترکیبی از آن‌ها، تاثیر قابل‌توجهی بر سلامت بخش‌های جنگلی داشته که چند هزار کیلومتر دورتر قرار داشتند.

  «آبیگایل سوان»، استادیار علوم جوی و زیست‌شناسی واشنگتن، در نشستی خبری گفت: «این مناطق کوچک جنگلی می‌توانند تاثیرات قاره‌ای را به همراه داشته باشند و ما واقعاً باید این موضوع را در هنگام بررسی تغییرات زیست محیطی مدنظر قرار دهیم. تحقیقات جدیدی که در سال ۲۰۱۶ به تاثیر جهانی جنگل‌زدایی، به ویژه از بین رفتن مقدار قابل توجهی از جنگل‌های آمازون اشاره داشتند، نشان دادند که این وضعیت باعث وخیم‌تر شدن شرایط جهانی می‌شود.

  آخرین تجزیه و تحلیل، رویکرد کوچک‌تری را در پیش می‌گیرد که تاثیر از بین رفتن ۱۳ منطقه‌ی پُر درخت ایالات متحده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. شبیه‌سازی نشان داد که از بین رفتن درختان در منطقه‌ی جنوب غربی اقیانوس آرام، اگرچه از لحاظ جغرافیایی جزو کوچک‌ترین مناطق درختی بود، بیشترین تاثیر را بر رشد گیاهان سراسر قاره داشته است. دانشمندان باید مطالعات بیشتری را برای شناسایی شرایط بوم شناختی خاص مرتبط با مناطق جنگلی و رشد گیاهان قاره‌ای انجام دهند.

  سوان گفت: «از بین رفتن جنگل‌ها، باعث تغییر الگوهای جریان جوی می‌شود که منجر به تغییر تدریجی شرایط آب و هوایی تابستان در بخش شرقی کشور شده است. این اثر بسیار شبیه به اثر «ال نینو» یا «لکه» است در واقع چیزی که اتفاق میافتد، تغییر تدریجی جوی و گرمتر، خنک‌تر و یا مرطوب‌تر و خشک‌تر شدن منطقه‌ای دیگر است. این مدل‌ها نشان دادند که از بین رفتن درختان در مناطق غربی، تاثیر منفی‌ای بر رشد درختان در ساحل شرقی می‌گذارد. در نتیجه آتش‌سوزی، بیماری، آفات، خشکسالی و توسعه‌ی انسانی، درختان در سراسر ساحل و صخره‌های غربی، در حال کاهش هستند.

  از سال ۲۰۱۰، تعداد ۱۳۰ میلیون راس از درختان جنگل‌های کالیفرنیا از بین رفته‌اند و مطالعاتی که در اواخر سال ۲۰۱۷ منتشر شده نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی در گلدن استیت، احتمالاً اجازه می‌دهد تا در دهه‌های آینده بوته‌ها به طور کامل جایگزین درختان شوند. سوان در پایان سخنانش افزود: «این  جنگل‌زدایی‌های گسترده تغییرات بزرگتری را نسبت به آنچه ما نشان دادیم به وجود خواهند آورد و باعث به وجود آمدن تغییرات شگرفتی در تمام چیزهای اطرافمان خواهند شد.»
   
  نوشته: بروکس های
  ترجمه: سهیلا دوست‌پژوه - مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.