نسل جدید داروهای میگرن؛ مواثرتر از داروهای مشابه

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • تا چه اندازه نوشیدنی‌های الکلی در ابتلا به سرطان پروستات دخیل هستند؟
  تهدیدی جدی برای بقای آثار باستانی
  با این شرایط، آیا رفتن به مریخ منطقی است؟
  با این روش پخت، برنج را با خیالی آسوده بخورید و نگران چاق شدن نباشید!
  شایع‌ترین دلیل بی‌خوابی در نوجوانان چیست؟
  چین تلسکوپی برای رمزگشایی اسرار جهان می‌سازد!
  ناحیه‌ای از مغز که با رفتارهای پُرخطر ارتباط دارد!
  این طراحی جدید، انقلابی در راکتورهای گداخت است!
  ویتنام از خودروی ملی خود رونمایی کرد.
  رمزگشایی از رازی که در دل کهکشان راه‌شیری نهفته بود!
  تاثیر نوعی علف‌کُش بر زنبورها!
  ایمپلنت نخاعی و فیزیوتراپی به مرد معلول کمک کرد تا بایستد و راه برود!
  محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان

  نسل جدید داروهای میگرن؛ مواثرتر از داروهای مشابه

   
  مجله علمی ایلیاد - سازمان جهانی غدا و دارو به تایید دسته‌ی جدیدی از داروها پرداخته است. این دارو که «Aimovig» نام دارد، با همکاری مشترک «Amgen» و «Novartis» ساخته شده است که سالیانه ۶،۹۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

  موج درمان‌های جدید که Aimovig از این بین موفق به کسب تاییدیه شده، در حال ورود به بازار بزرگ میگرن هستند. بر اساس برآوردها، ۳۸ میلیون نفر در آمریکا به میگرن دچار هستند و تقریباً یک‌سوم آن‌ها واجد درمان پیشگیری محور هستند. اگرچه در حال حاضر هیچ داروی تایید شده‌ای وجود ندارد که بتواند در کاهش میگرن موثر باشد، درمان‌های دیگری از قبیل «Botox» و داروهای ضد حمله‌ی این بیماری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  برخی داروهای کاهنده درد هم می‌توانند در فرونشاندن و درمان بعضی از علائم میگرن نقش مثبتی داشته باشند. این دارو و رقبای آن، «CGRP» یا پپتید مرتبط با ژن کلسیتونین را مورد هدف قرار می‌دهند. CGRP دقیقاً هدفی تازه نیست و یافته‌ها نشان داده است که این پپتید نقش مهمی در میگرن ایفا می‌کند. این یافته در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به انجام رسید و توسعه‌ی فناوری‌هایی که بتواند آن‌را به طور دقیق مشخص کند، مدتی به طول انجامید.

  در داده‌هایی که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ آزاد شد، Amgen گفت که دارویش می‌تواند تعداد روزهای میگرن را در هر ماه به میزان ۶.۶ روز در بیمارانی که دوره‌های درمان را طی کردند، کاهش یابد. در حالی که گروه دارونما با کاهش ۴.۲ روزه مواجه شد. قبل از آزمایش، بیماران ۱۸ روز در ماه از درد میگرن رنج می‌بردند.

  Aimovig یکی از چند داروی انگشت شمار داروی پیشگیری از میگرن است و چند داروی دیگر هم در انتظار تایید توسط سازمان غذا و داروی جهانی است. «Lilly» داده‌های فاز ۳ را در ماه ژوئن منتشر کرد. این شرکت در دو مطالعه دریافت که بیمارانِ مصرف کننده‌ی دارو به میزان ۳.۶ تا ۴ روز در ماه کاهش دردهای میگرن را تجربه کردند، در حالی که بیماران قبلاً بین ۴ تا ۱۴ روز در ماه با دردهای میگرن دست و پنجه نرم می‌کردند.

  اما گروه‌های دارونما فقط کاهش ۲.۱۵ تا ۱.۸۵ روزه را به ثبت رساندند. شرکت Lilly در ماه ژوئن ۲۰۱۷ داده‌های حاصل از آزمایش مرحله‌ی آخر خود را منتشر ساخت. به طور میانگین، شرکت‌کنندگان در آزمایش ۹.۱ روز میگرن را تجربه می‌کردند. آن‌هایی که داروی مورد نظر را مصرف کردند، به طور میانگین ۳.۷ روز کمتر در ماه به دردهای میگرن دچار شدند؛ در حالی که گروه دارونما فقط ۲.۲ روز کاهش در طول ماه داشت.

  شرکت «Teva» نیز داروی تولیدی خود را در ماه اکتبر در اختیار سازمان غذا و دارو قرار داد تا مراحل تایید آن طی شود. داروی Alder در آزمایش‌های فاز ۳ به موفقیت دست یافت و شرکت قصد دارد در این زمینه با سازمان غذا و دارو مکاتبه‌ای جدی انجام دهد تا زمینه برای عرضه آن به بازار فراهم گردد. دسته‌ی جدید داروها در صدد کاهش تعداد روزهای ابتلا به میگرن هستند. این داروها در صورت تایید سالانه ۸،۵۰۰ دلار هزینه در پی خواهند داشت.
   
  نوشته: لیدیا رامسی
  ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.