رابطه‌ی میان گرمایش زمین و افزایش مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • تا چه اندازه نوشیدنی‌های الکلی در ابتلا به سرطان پروستات دخیل هستند؟
  تهدیدی جدی برای بقای آثار باستانی
  با این شرایط، آیا رفتن به مریخ منطقی است؟
  با این روش پخت، برنج را با خیالی آسوده بخورید و نگران چاق شدن نباشید!
  شایع‌ترین دلیل بی‌خوابی در نوجوانان چیست؟
  چین تلسکوپی برای رمزگشایی اسرار جهان می‌سازد!
  ناحیه‌ای از مغز که با رفتارهای پُرخطر ارتباط دارد!
  این طراحی جدید، انقلابی در راکتورهای گداخت است!
  ویتنام از خودروی ملی خود رونمایی کرد.
  رمزگشایی از رازی که در دل کهکشان راه‌شیری نهفته بود!
  تاثیر نوعی علف‌کُش بر زنبورها!
  ایمپلنت نخاعی و فیزیوتراپی به مرد معلول کمک کرد تا بایستد و راه برود!
  محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان

  رابطه‌ی میان گرمایش زمین و افزایش مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها

   
  مجله علمی ایلیاد - تحقیق جدیدی نشان می‌دهد، افزایش دما در شهرهای ایالات متحده آمریکا، می‌تواند مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها را افزایش دهد. تاکنون محققان حوزه‌ی سلامت بر این باور بودند که مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها بیش از همه در نتیجه‌ی تجویز بی‌رویه و مصرف بی‌رویه است، اما یافته‌های تحقیق جدیدی نشان می‌دهد، تغییرات آب و هوایی نیز در این میان بی‌تاثیر نیست.

  «درک مک فادن» متخصص بیماری‌های عفونی و عضو گروه تحقیق فوق، در بیمارستان کودکان بوستون در نشستی خبری اعلام کرد: «امروزه ردپای تاثیرات آب و هوا به شکلی فزاینده در بیماری‌های عفونی، تشخیص داده می‌شود، ولی تاکنون و بر طبق تصور ما، این نخستین باری است که تاثیر شرایط آب و هوایی بر افزایش مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها و در مناطق جغرافیایی مختلف، مشخص شده است. همچنین سیگنالی را مشاهده کردیم که نشان می‌دهد رابطه‌ی میان مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها و دما می‌تواند با گذشت زمان افزایش یافته و قوی‌تر شود.»

  مک فادن و همکارانش نمونه‌هایی از مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها را در مواجهه با سه گونه‌ی باکتری رایج به نام‌های «E.coli»، «K.pneumoniae» و «S.aureus» که در بیمارستان‌های ایالات متحده گزارش شده بود، آنالیزکردند.

  در مقایسه‌ی میان داده‌های به دست آمده با الگوهای آب و هوا که نتایج آن در مجله‌ی Nature Climate Change منتشرشد، مشخص کرد که میان مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها و پراکندگی جمعیت همبستگی وجود دارد. دانشمندان اذعان دارند تحقیقات آتی در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد تا رابطه‌ی علت و معلولی میان متغیرها اثبات شود.

  در مطالعات پیشین، افزایش مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها در دهه‌های آینده پیش‌بینی شده بود، اما یافته‌های جدید نشان می‌دهد این پیش‌بینی‌ها آشکارا محافظه کارانه بوده است.
   
  «مارسیو سانتیلانا» دانش‌یار متخصص اطفال در دانشکده پزشکی هاروارد، می‌گوید: «رشد جمعیت و افزایش دما و مقاومت آنتی‌بیوتیک‌ها سه پدیده‌ای هستند که می‌دانیم در حال حاضر بر روی این سیاره، درحال رخ دادن هستند، ولی تا کنون فرضیه‌هایی که در خصوص ارتباط میان این پدیده‌ها مطرح شده، ضعیف هستند.»

  محققان مطالعه‌ی اخیر، معتقد هستند گرمایش زمین انتقال اُرگانیزم‌های مقاومت آنتی‌بیوتیک را از میزبانی به میزبان دیگر، تسهیل کرده و فرصت‌های بیشتری برای انتخاب مقاومت‌ها در جریان تکامل و باز تولیدشان، برای اُرگانیزم‌ها فراهم می‌آورد.

  «جان براون استین» پروفسور حوزه‌ی اطفال در HMS، می‌گوید: «سخن آخر اینکه نتایج به دست آمده از این تحقیق نشان می‌دهد به تلاش‌های تحقیقاتی بیشتری در این حوزه نیاز داریم تا بتوانیم درک بهتری از به هم پیوستگی بیماری عفونی، داروها و تغییرات محیطی داشته باشیم.»
   
  نوشته: بروکس های
  ترجمه: مریم رفیعی - مجله علمی ایلیاد
  منبع: upi.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.