سال ۲۰۱۹ می‌توانید خودروی پرنده‌ی خود را بخرید!

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان
  چرا باید کاکائو و شکلات را زیاد بخوریم؟
  تغییر وضعیت آب و هوا باعث افزایش تقاضای برق می‌شود.
  تاثیر چشم‌گیر توان‌بخشی بر بهبودی پس از سکته‌ی مغزی
  اخترشناسان انفجارهای رادیویی جدیدی را شناسایی کردند.
  آیا واقعاً بذر گیاهان می‌توانند در معده‌ی انسان رشد کنند؟
  تحولی شگرف در تولید نسل جدید باتری‌های‌ لیتیومی
  خبری نگران‌کننده؛ آیا هابل از کار افتاده است؟
  آیا ما واقعاً در عصر زمین‌شناسیِ جدیدی زندگی می‌کنیم؟
  شرایط فضا چه عوارضی برای فضانوردان دارد و راه جلوگیری از آن چیست؟
  آیا میلیاردر علم‌دوست، واقعاً میلیاردر هنرمند را به فضا می‌فرستد؟
  مشاهده‌ی ماده‌ای که با یک‌سوم سرعت نور به درون سیاهچاله‌ای سقوط کرد.
  خواب منظم می‌تواند عامل مهمی در سلامتِ انسان باشد.

  سال ۲۰۱۹ می‌توانید خودروی پرنده‌ی خود را بخرید!

   
  مجله علمی ایلیاد - اولین خودروی پرنده؟ بله، ما هم موافقیم. تصاویری که در بازی‌های ویدئویی یا کارتون‌ها دیده‌اید، در حال پیوستن به حقیقت است. البته برای پی‌بردن به صحت و جزئیات این اکتشاف، باید تا سال ۲۰۱۹ منتظر باشید. نام شرکت سازنده «Woburn» است. به گفته‌ی مسئولین این شرکت، تا سال ۲۰۱۹ اولین خودروهای پرنده وارد خط تولید خواهند شد.

  این شرکت طی بیانیه‌ای اعلام کرده است: «ویژگی‌های جدیدی در خودروی تولیدی Transition تعبیه شده است؛ خودران دو صندلی با قابلیت پروازی؛ بخش درونی خودرو، سیستم‌های امنیتی، موتور و دستگاه‌های مختص پرواز به‌روزرسانی شده‌اند و اولین وسیله‌های نقلیه در سال 2019 روانه‌ی بازار خواهند شد.»

  «کریس جاران» مدیر عامل شرکت «Terrafugia» است. او در اوایل سال ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای گفت که این محصول به بال‌هایی مجهز است که تا می‌شوند؛ می‌توانید آن‌را در گاراژ خانه‌تان پارک کنید و وقتی آماده‌ی حرکت باشید، با آن به فرودگاه نزدیک خود رفته و بال‌ها را باز می‌کنید؛ در کمتر از یک دقیقه، به هر جا که قصد رفتن داشته باشید، می‌توانید پرواز کنید.

  انتخاب با شماست؛ می‌توانید آن‌را خودرو یا هواپیما نام‌گذاری کنید؛ وسیله‌ای نقلیه با دو صندلی. اگر می‌خواهید این خودروی پرنده را با نام رسمی آن صدا بزنید، باید از واژه‌ی «Transition» استفاده کنید. این وسیله‌‌، ترکیبی از وسیله‌ی نقلیه‌ی هیبرید-برقی است و قابلیت پروازی هم دارد. یقیناً بیشتر به هواپیما شباهت دارد تا یک خودرو. جاران گفت: «در ظاهر مشخص نیست که این وسیله نقلیه در حالت رانندگی بیشترین کارایی را دارد یا در حالت پروازی. به سختی می‌توان پیش‌بینی کرد که چه کسانی از خرید این خودروی پرنده استقبال خواهند کرد.»

  شاید افرادی به دنبال این ویژگی‌های باشند؛ حالت هیبریدی از یک موتور احتراق درونی و یک باتری «LiFePO4» بهره می‌برد. سوپاپ خودرو از قابلیت ارتقابخش برای سوزاندن انرژی بیشتر در هنگام پرواز برخوردار است. وسیله‌ی نقلیه‌ی Transition با ترکیبی از موتور گازی و باتری ایمن‌تر از LiFePO4 در حالت هیبریدی عمل می‌کند. Transition در هوا می‌تواند تا دامنه‌ی ۶۴۰ کیلومتری حرکت کند. سرعت حداکثر آن به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. البته این خودروی پرنده، در زمین هم با سرعت بزرگراه می‌تواند مسیرش را بپیماید.

  مدیر عامل شرکت سازنده در مصاحبه‌ای گفت: «چون اینها اتومبیل‌های پرنده هستند، باید مطابق با قوانین گروه امنیت بزرگراه‌های کشور و همچنین FAA عمل کنند. ما توجه ویژه‌ای به جنبه‌های امنیتی کردیم و امنیت، یکی از اولویت‌های این نوع خودروها به شمار می‌رود؛ چرا که باید بتوانند جنبه‌های امنیتی را که شامل کیسه‌های هوا، کمربندها و چتر نجات می‌شود، در خود داشته باشند.»

  شرکت‌های مختلف از قبیل Dynon، Terrafugia و BRS با همکاری یکدیگر در حال توسعه‌ی فناوری‌های لازم برای این خودروی پرنده هستند. جاران در ادامه گفت: «بر اساس تعهدی که به راه‌حل‌های حرکتی جدید و نوآوری داریم، ما شرکت خودروی پرنده‌ی Terrafugia را برای این کار مناسب تشخیص دادیم؛ شرکتی که قصد دارد نخستین خودروهای پرنده را به طور رسمی در سال ۲۰۱۹ وارد بازار کند.»
   
  نوشته: نانسی اوانو
  ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد
  منبع: techxplore.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.