چگونه سلفی گرفتن، جان این زن را نجات داد؟

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • ناحیه‌ای از مغز که با رفتارهای پُرخطر ارتباط دارد!
  این طراحی جدید، انقلابی در راکتورهای گداخت است!
  ویتنام از خودروی ملی خود رونمایی کرد.
  رمزگشایی از رازی که در دل کهکشان راه‌شیری نهفته بود!
  تاثیر نوعی علف‌کُش بر زنبورها!
  ایمپلنت نخاعی و فیزیوتراپی به مرد معلول کمک کرد تا بایستد و راه برود!
  محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان
  چرا باید کاکائو و شکلات را زیاد بخوریم؟
  تغییر وضعیت آب و هوا باعث افزایش تقاضای برق می‌شود.
  تاثیر چشم‌گیر توان‌بخشی بر بهبودی پس از سکته‌ی مغزی
  اخترشناسان انفجارهای رادیویی جدیدی را شناسایی کردند.
  آیا واقعاً بذر گیاهان می‌توانند در معده‌ی انسان رشد کنند؟
  تحولی شگرف در تولید نسل جدید باتری‌های‌ لیتیومی

  چگونه سلفی گرفتن، جان این زن را نجات داد؟

   
  مجله علمی ایلیاد - زمانی که بخواهیم از سکته‌‌‌ی مغزی جلوگیری کنیم، زمان اهمیت زیادی دارد، چرا که علائم آن همیشه به صورت آنی قابل تشخیص نیستند. زندگی زنی توسط سلفی‌های عجیب و غریبی که علائم سکته مغزی او را نشان می‌دادند، نجات پیدا کرد. سلفی‌ها نشان‌دهنده‌ی علائم سکته‌ی مغزی بودند.

  سلفی‌ها دارای شهرت خوبی در اجتماع نیستند، اما هیچکس نمی‌تواند انکار کند که آن‌ها به بخش مهمی از زندگی مردم تبدیل شده‌اند. در واقع، شواهد اخیر نشان می‌دهد، بیش از نیمی از افرادی که با جراحان پلاستیکی مشورت می‌کنند، مدام از خود سلفی می‌گیرند و این کار را تنها برای اینکه در سلفی‌های‌شان بهتر ظاهر شوند، انجام می‌دهند. با این حال، در مورد این زن، می‌توان گفت که سلفی‌هایش زندگی‌اش را نجات داد.

  «اناتا برنچ» از میشیگان، اخیراً برای به‌روزرسانی مشخصات فیسبوکش از خود چندین سلفی گرفت و در این هنگام بود که او متوجه چیزی عجیب و غریب در عکس‌هایش شد. ظاهراً، وقتی که او این عکس‌ها را می‌گرفت، هیچ‌گونه درد و یا احساس بدی نداشت، اما در عکس‌ها یک طرف چهره‌اش افتاده و دهانش کج شده بود. او می‌دانست که این‌ها نشانه‌های سکته‌ی مغزی هستند، چرا که در سال ۲۰۱۶ سکته‌ی کوچک دیگری را نیز تجربه کرده بود، بنابراین بلافاصله از امداد کمک خواست. زمانی که آمبولانس به محل رسید، او دچار لکنت زبان شده بود و تعادلش را از دست داده بود.

  در بیمارستان، یک‌بار دیگر سلفی‌هایش به کمک این زن شتافتند، زیرا پزشکان از زمان موجود در عکس‌ها برای تعیین داروهایی که باید تجویز شود، استفاده کردند. پزشکانِ برنچ، متوجه شدند که این اولین باری است که آن‌ها با فردی مواجه می‌شوند که نشانه‌های سکته‌ی خود را از طریق سلفی متوجه شده، زیرا علائم اغلب توسط شخص دیگری مشاهده می‌شوند. طبق گفته‌ی برنچ، او به ندرت از خود سلفی می‌گیرد و آخرین‌ باری که این کار را انجام داد، احتمالاً حدود یک سال پیش بود. بنابراین این زن بسیار خوش‌شانس بود که درست در آن لحظه این کار را انجام داده و توانسته علائم خود را به سرعت تشخیص دهد.

  او می‌گوید: «بسیاری از مردم فکر می‌کنند که هنگام سکته‌ی مغزی، باید دردی احساس کنند، اما این طور نیست. هنگامی که شما علائم را مشاهده می‌کنید، باید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید. پس از اینکه سلفی‌هایش جانش را نجات دادند، دیگر هرگز افرادی را که از خود سلفی می‌گیرند را مسخره نخواهد کرد.


  علائم سکته‌ی مغزی

  نمی‌توان این موضوع را که سلفی‌ها جان برنچ را نجات دادند، نادیده گرفت؛ زیرا زمان برای یک قربانیِ سکته‌ی مغزی از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع، موسسه‌ی ملی اختلالات عصبی و سکته‌ی مغزی موسوم به «NINDS» بیان داشت که دریافت کمک در عرض یک ساعت پس از سکته، می‌تواند از ناتوانی و مرگ ناشی از سکته جلوگیری کند. علائم مهم این عارضه عبارتند از افتادن بخشی از چهره، ضعف بازو و مشکل گفتاری. هنگامی که هر یک از این علائم وجود داشت، باید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

  سایر علائم مهم عبارتند از سرگیجه‌ی ناگهانی یا از دست دادن تعادل، گیجی ناگهانی، بی‌خوابی‌، خارش ناگهانی در یک یا دو چشم و شروع ناگهانی سردرد بدون علت ظاهری. در زنان سایر علائم اضافی ممکن است شامل ضعف تنفس، حالت تهوع، توهم، تشنج، تغییر ناگهانی رفتار، تحریک و توهم باشد.
   
  نوشته: آتنا چان
  ترجمه: سهیلا دوست‌پژوه - مجله علمی ایلیاد
  منبع: techtimes.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.