برنامه‌های ناسا برای ارسال انسان به ماه و مریخ فاش شد.

EN
خط ویژه: ۸۳۸۷۰
 • تکنولوژی
 • نجوم و فضا
 • فیزیک
 • فن‌آوری اطلاعات
 • سلامت
 • زمین
 • جانوران و گیاهان
 • انسان
 • زندگی
 • تاریخ
 • خودرو
 • آموزش
 • روانشناسی
 • منابع و مراکز علمی
 • ناحیه‌ای از مغز که با رفتارهای پُرخطر ارتباط دارد!
  این طراحی جدید، انقلابی در راکتورهای گداخت است!
  ویتنام از خودروی ملی خود رونمایی کرد.
  رمزگشایی از رازی که در دل کهکشان راه‌شیری نهفته بود!
  تاثیر نوعی علف‌کُش بر زنبورها!
  ایمپلنت نخاعی و فیزیوتراپی به مرد معلول کمک کرد تا بایستد و راه برود!
  محققان راهی برای چاپ سه‌بُعدی با پلیمرهای کریستالی مایع یافتند.
  باستان‌شناسان شهری مایایی را در دل جنگل کشف کردند!
  چه کسی ناسا را نفرین کرد؟ ناسا در فضا زمین‌گیر شده است.
  قند خون پایین، واکنش بدن به گرسنگی و خلق‌و‌خو
  اندازه‌گیری ذخایر هیدروژن اطراف اولین کهکشان‌های کیهان
  چرا باید کاکائو و شکلات را زیاد بخوریم؟
  تغییر وضعیت آب و هوا باعث افزایش تقاضای برق می‌شود.
  تاثیر چشم‌گیر توان‌بخشی بر بهبودی پس از سکته‌ی مغزی
  اخترشناسان انفجارهای رادیویی جدیدی را شناسایی کردند.
  آیا واقعاً بذر گیاهان می‌توانند در معده‌ی انسان رشد کنند؟
  تحولی شگرف در تولید نسل جدید باتری‌های‌ لیتیومی

  برنامه‌های ناسا برای ارسال انسان به ماه و مریخ فاش شد.

   
  مجله علمی ایلیاد – ناسا برنامه‌ی خود برای ارسال انسان به ماه، پس از ۵۰ سال و همچنین ارسال انسان به سیاره‌ی مریخ را اعلام کرد. این توضیحات، در ادامه‌ی برنامه‌های سفرهای فضایی و اکتشافی دولت جدید آمریکا و دستورالعمل سیاست‌های فضایی این کشور ارائه شد. مسئولین ناسا در بیانیه‌ای اعلام کردند: «در پاسخ به دستور جسورانه‌ی رئیس‌جمهور ترامپ و صدور مجوز ادامه‌ی برنامه‌های انتقال انسان به فضا در سال ۲۰۱۷، ما برنامه‌ای مدون به کنگره ارائه کرده‌ایم که در آن جزئیات برنامه‌های سفر دوباره‌ی انسان به ماه و سفر به سیاره‌ی مریخ را شرح داده‌ایم.»

  کمپینی ملی، به‌نام «اکتشافات فضایی»، در آمریکا به راه افتاده است که خواستار انجام ماموریت‌های فضایی، از جمله ارسال انسان و ربات‌های کاوشگر به مکان‌های مختلف منظومه‌ی شمسی است تا مرزها را برای کسب تجارب و اکتشافات جدید کیهانی، پدیده‌های علمی و شناسایی مکان‌های مستعد مهاجرت انسان به جایی دیگر را فراتر ببرد. این کمپین پنج سطح دارد. اول اینکه، سفر به مدارهای پایینی زمین، به شرکت‌ها و استارتاپ‌های علمی خصوصی واگذار شود. این اتفاق باعث می‌شود تا برخی از ماموریت‌های ساده و پروژه‌های مربوط به ایستگاه فضایی بین‌المللی، به این بخش‌های خصوصی تحویل داده شود.

  سطح دوم، شامل ماموریت‌هایی است که بین مدار زمین و مدار ماه انجام می‌شود. سطح سوم هم به ماموریت‌های رباتیک اکتشافی برای شناسایی و بهره‌برداری از منابع ماه ارتباط دارد.
   
  سطح چهارم به ارسال انسان به ماه اختصاص دارد. در این برنامه، ناسا قصد دارد تا فضانوردان خود را به سطح ماه بفرستد؛ اما نه برای رفتن، انجام ماموریت‌های کوتاه و برگشتن به زمین؛ بلکه، قصد دارد تا پروژه‌ای به‌نام «دروازه‌ای به مدار ماه» را اجرا کند و ایستگاه فضایی ویژه‌ای برای مدار ماه طراحی شود تا در مدار ماه قرار گیرد و همواره چند فضانورد در آن حضور داشته باشند.

  کارشناسان سفرهای فضایی در این‌باره می‌گویند که شروع این برنامه شاید در ابتدا برنامه‌ای علمی باشد، اما شاید به گردشگری فضایی و سفر انسان‌های غیرفضانورد به مدار ماه تبدیل شود؛ بی‌شک، این تجربه‌ای شگفت‌انگیز برای هر انسان خواهد بود.
   
  و در نهایت، سطح پنجم که ناسا قصد دارد فضانوردان را به مریخ بفرستد؛ چیزی که دهه‌ها است درباره‌ی آن بحث‌های فراوانی در محافل علمی انجام می‌شود. اگر چه هنوز تاریخ دقیقی برای این سفر هیجان‌انگیز تعیین نشده، اما شاید در دهه‌ی ۲۰۳۰ این اتفاق بیافتد و انسان بتواند پا بر روی سطح مریخ بگذارد. همه می‌دانیم که تا کنون ناسا چندین برنامه‌ی سفر به مریخ داشته است، اما هیچ‌کدام از آن‌ها را عملی نکرده است و همه‌ی آن‌ها لغو شده‌اند و شاید این طرح جدید، بتواند امیدها را برای مردمان این دوران، زنده نگه‌ دارد که بتوانند این موفقیت بشر را در سفر به مریخ ببینند.
   
  نوشته: جاناتان اُ.کالاگان
  ترجمه: علی عمانی – مجله علمی ایلیاد
  منبع: iflscience.com
  مطالب پیشنهادی
  مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی
  در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.