ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان

 

چرا تحصیل در انگلستان (بریتانیا)

بریتانیا به عنوان یکی از برترین کشورهای مناسب برای ادامه تحصیل در تمام جهان، رشد کرده است. به واسطه قدمت برتر و چند صد ساله خود و همچنین وجود موسسات عالی رتبه در گوشه و کنار این کشور و انعطاف پذیری بسیار بالای آن نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، بایستی دانشجویان بین المللی فراوانی را تربیت کند که سایر کشورهای انگلیسی زبان، قادر به انجام آن نمی باشند. اما چه عواملی، موجب برتری و برجسته شدن بریتانیا شده است؟ چرا باید به بریتانیا، به عنوان کشوری برای ادامه تحصیلات بین المللی خود سفر کنید؟

دانشگاههای انگلستان

تا آگوست 2008، 91 دانشگاه از 109 دانشگاه موجود در بریتانیا، در انگلستان بوده اند. این تعداد، به استثنای 133 موسسه آموزش عالی (مانند دانشکده های آموزش عالی) است که مطابق با نظر شورای سلطنتی حق استفاده از واژه "دانشگاه" را بر روی موسسه خود ندارند.  البته تعداد دانشگاه ها  در حال افزایش می باشد.

 
    

شهرت جهانی
رتبه ها و مدارک تحصیلی اخذ شده در کشور بریتانیا، به عنوان رتبه های با کیفیت و
برتر جهانی در سراسر دنیا شناخته شده است. معیارها و استانداردهای انتخاب این برتریها، توسط برخی از دانشگاههای قدیمی تر با نامهای شناخته شده مانند آکسفورد و کمبریج تعیین میشود اما، روال متداول آن به عهده بسیاری از دانشگاهها و دانشکده های سراسر بریتانیا است. در آینده، هنگامی که به دنبال شغل مناسب هستید، چنین موقعیتی، میتواند نقطه مثبتی برای شما محسوب شود.
هزینه های تحصیل کمتر است
هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در بریتانیا، در مقایسه با ایالات متحده و کشورهای دیگر میتواند کمتر باشد. شهریه برخی از واحدها در ایالات متحده ممکن است
$25,000 باشد که علاوه بر آن، شهریه یک سال نیز باید پرداخته شود. در حالیکه شهریه اکثر موسسات آموزش عالی بریتانیا سالانه بین £6,000 تا £7,000 است که به طرز قابل توجهی کمتر است.

به طور کلی از آنجا که اتمام مقطع تحصیلی شما در بریتانیا نسبت به سایر کشورها مدت زیادی طول نمیکشد، بنابراین میتوانید مبالغی پول نیز پس انداز کنید. هرچند رشته های تحصیلی چهار ساله بیشتر مورد توجه قرار دارند، اما بیشتر رشته های کارشناسی در بریتانیا به یک دوره سه ساله و رشته های کارشناسی ارشد، به دوره های یک تا دو ساله نیاز دارند. چنانچه چارچوب زمانی کوتاه تری را در نظر داشته باشید و ناگزیر باشید به جای دوره های چهار یا پنج ساله مانند کشورهای دیگر، صرفا برای یک دوره سه ساله برنامه ریزی کنید، هزینه های شما به صورت قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

تحصیل در انگلستان (بریتانیا)  
آموزش در انگلستان (بریتانیا)
پذیرش دانشگاهی در انگلستان (بریتانیا)
تحصیل در کالج های انگلستان (بریتانیا)
موسسات و دانشکده ها در انگلستان (بریتانیا)
دبیرستانهای انگلستان (بریتانیا)
مدارس شبانه روزی انگلستان (بریتانیا)
بورسیه تحصیلی در انگلستان
بورسیه تحصیلی در ایرلند شمالی
بورسیه تحصیلی در اسکاتلند
بورسیه تحصیلی در ولز
 

 
فرصتهای شغلی
یک دانشجوی خارجی در بریتانیا اجازه دارد در طی سال تحصیلی، تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند، و در زمان های غیر از سال تحصیلی میتواند اجازه کار تمام وقت را دارد. البته، همیشه قبل از شروع هر کاری باید با مشاور بین المللی خود در دانشکده مشورت کنید - شما که قصد ندارید از شرایط قید شده در ویزای خود تخلف کنید و همچنین اینکه، قوانین همواره در حال تغییر است. از این گذشته، پیدا کردن شغل کار ساده ای نیست بنابراین، بسنده کردن بر درآمد شغلی برای تامین هزینه های تحصیل ایده مناسبی نیست. مگراینکه قبل از ورود به بریتانیا، برنامه کاری در طول تحصیل  در نظر گرفته باشید که در این صورت، باید برای تامین کل شهریه تحصیلی سال اول بدون اتکا به درآمد شغلی، برنامه ریزی کرده باشید.