زبان، مذهب و آداب و رسوم مردم استرالیا

استرالیا کشوری مهاجرپذیر است به همین دلیل تنوع فرهنگی زیادی در این کشور به چشم می‌خورد
استرالیا کشوری مهاجرپذیر است به همین دلیل تنوع فرهنگی زیادی در این کشور به چشم می‌خورد
مجله موفقیت ایلیاد - به عنوان ششمین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود و پایتخت آن کنبراست. کشوری متشکل از سرزمین اصلی قاره به همراه جزایری در اطراف است، کشوری بزرگ که سه منطقه زمانی را پوشش می‌دهد. سیدنی، ملبورن، بریزین و پرت از جمله شهرهای بزرگ این کشور است. این کشور برای اولین بار توسط انگلیسی‌ها کشف شد و تا مدتها مستعمره انگلستان بود، قبل از ورود انگلیسی‌ها به بومی‌های این منطقه از پنجاه هزار سال قبل در آن ساکن و دارای و نوع زندگی خاص خود بودند. کشوری مهاجرپذیر است به همین دلیل تنوع ی زیادی در این کشور به چشم می‌خورد. بنابراین آگاهی از مردم این کشور به کمک می‌کند که درک بهتری از شرایط این کشور داشته باشند.
 
دین مردم این کشور همانند و آن ها از تنوع زیادی برخوردار است، در سال ۲۰۰۱ بیش از هفتاد درصد مردم مسیحی و درصد اندکی مسلمان، یهودی، بودایی و هندو و در حدود ۱۵ درصد نیز پیرو هیچ آیینی نبوده‌اند. در دین از حکومت جداست و طبق قانون دین و آزاد است و هر کس می‌تواند آیین‌های ویژه دینی خود را آزادانه انجام دهد. کلیساهای مسیحی نقش کلیدی در توسعه آموزش، سلامتی و خدمات رفاهی ایفا نموده‌اند.گرچه کمتر از یک چهارم مسیحیان در مراسم هفتگی کلیسا شرکت می‌کنند اما به هر حال کلیسای کاتولیک رومی بزرگترین تأمین کننده غیر دولتی خدمات سلامت و آموزش در این کشور بوده است.
 
رسمی کشور، انگلیسی با گویش یی است، اختلافات نامحسوسی در لهجه مناطق گوناگون وجود دارد، بنابراین با تسلط به این به هیچ عنوان در ارتباط با مردم دچار مشکل نمی‌شوند، ‌های دیگری که در متداول و رایج است ‌های چینی ماندارینی، ایتالیایی، عربی، یونانی و ویتنامی است. براساس گذارشات ادعا می‌شود که زمانی در حدود چهارصد مختلف در این کشور استفاده می‌شده که امروزه این تعداد به هفتاد رسیده است و البته سی مورد از آن‌ها در خطر انقراض هستند.
 
بیش از سه چهارم مردم شهرنشین هستند. غالب بر کشور ی غربی مشتق شده از بریتانیا است البته که موقعیت خاص جغرافیایی این کشور و سبک زندگی متنوع بومیان تنگه تورس و اقیانوسیه در شکل‌گیری امروزی مردم بی تأثیر نبوده است . قدیمی‌ترین ساکنان این کشور در حدود پنجاه هزار سال قبل در ساکن شدند و شکارچی بودند، بومرنگ و ساز بادی دیجریدو ( didgeridoo) توسط بومیان این قاره ابداع شد و از نماد‌های این کشور به شمار می‌رود.
 
یی‌ها مردمانی خونسرد، راحت، صمیمی، متواضع، خوش مشرب، شوخ طبع و رک هستند، آن‌ها دقیقاً منظور خود را به صورت مستقیم بیان می‌کنند، از خودستایی و خودخواهی متنفرند. صداقت، اصالت و صمیمیت ارزش زیادی برایشان دارد و از مبالغه و تظاهر بیزارند، آن‌ها معمولا موفقیت خود را بزرگ جلوه نمی‌دهند و سعی می‌کنند خیلی روی موفقیت‌هایشان مانور ندهند، شاید دلیل خونسردی یی‌ها سواحل طویل و آرامشان، طبیعت خارق العاده و یا کیفیت بالای زندگی باشد اما به هر حال هیچ چیز نمی‌تواند حال یی‌ها را بد کند. یی‌ها مردمانی چندان رسمی نیستند احوالپرسی‌ها خیلی مستقیم و معمولی صورت می‌گیرد برای معرفی افراد از اسم کوچک استفاده می‌کنند و مانند سایر کشور‌ها فشردن دست راست هنگام ملاقات امری مودبانه است. دوستان نزدیک ممکن است هنگام بازدید گونه همدیگر را ببوسند وهمدیگر را درآغوش بگیرند، مردم ارزش زیادی برای روابط قائل هستند وبا توجه به جمعیت نسبتاً کم این کشور خیلی مهم است که افراد با یکدیگر رابطه خوبی داشته باشند، در مذاکرات به دنبال نتیجه برد- برد هستند واز آنجایی که دو طرف از روحیه مثبتی برخوردارند معاملات تجاری با سهولت بیشتری انجام می‌شود. در روز تولد و کریسمس به هم هدیه داده و اغلب این هدایا در همان زمان دریافت و در حضور فرد اهدا کننده بازمی‌شود، زمانی که به خانه یک یی دعوت می‌شوید با خود گل یا شکلات به همراه ببرید ولی رسمی‌تر آن است که از قبل با می تماس بگیرید و بپرسید چه چیزی را ترجیح می‌دهد!
 
مردم به حضور در اجتماعات و رویدادهای ورزشی و ی علاقه‌مند هستند، به ورزش علاقه زیادی دارند از نوزده میلیون یی هفت میلیون نفر به ورزش‌های مختلف حرفه‌ای مشغول هستند. یی‌ها به جشن‌ها علاقه زیادی دارند بسیارخوش گذران هستند و ایام تعطیل خود را به دشت و مراتع و سواحل دریا می‌روند و به تفریح می‌پردازند، در رابطه با آداب معاشرت این‌گونه است که در ملاقات اول کسی را با نام کوچک صدا نمی‌کنند مگر اینکه خودشان از شما بخواهند، البته در ادارات افراد همدیگر را با نام کوچک صدا می‌کنند ، در ملاقات اول از بغل کردن و بوسیدن اکیداً خودداری کرده و فقط به دست دادن اکتفا می‌کنند، در صورت دریافت دعوت نامه حضور یا عدم حضور خود را حتما اطلاع می‌دهند و در صورت تأخیر در یک قرار ملاقات حتماً این تأخیر را به اطلاع طرف مقابل می‌رسانند.
 
مردم خود را در قید و بند قوانین قرار نمی‌دهند و نگران نظرات منفی دیگران در مورد خودشان نیستند، بنابراین ممکن است با ورود به این کشور و برخورد با مردمانش، رفتارشان را چندان مودبانه ندانید، اما این فقط نشان از راحتی این افراد دارد که البته با ما ایرانی‌ها چندان تناسبی ندارد! ممکن است در اولین برخورد با یک یی شاهد شوخی‌های آن‌ها باشید، گمان نکنید آن‌ها قصد تمسخر شما را دارند، اگر یک یی با شما انقدر احساس راحتی کند که به دنبال آن کار به شوخی و خنده برسد این نشان‌دهنده علاقه آن‌ها به شماست، بنابراین بهتراست ناراحت نشوید و به دلیل این رفتار به آن‌ها بی احترامی نکنید. مردم این سرزمین بسیار صبورند بیش از شش میلیون از جمعیت خارج از این کشور به‌ دنیا آمده‌اند سازگاری با این افراد که از قومیت‌ها و ‌های مختلف هستند وعلاقه و سلایق و مختلفی دارند از آن‌ها افرادی صبور و با سطح تحمل بالا ساخته است .
 
یی‌ها در مسائل کسب و کار خیلی رک و صریح هستند و می‌توان شوخ طبعی و تواضع را در صحبت‌هایشان مشاهده کرد، علاوه بر آن نیازی به روابط طولانی مدت برای برقراری ارتباط  کاری ندارند. حتماً باید از قبل قرار ملاقات‌ها را مشخص کنید و توجه داشته باشید که سر وقت بودن در آن‌جا از اهمیت بالایی برخورداراست، بنابراین بهتر است در قرار ملاقات‌ها چند دقیقه زودتر در محل حاضر شوید و طرف مقابل را منتظر نگذارید. اگر یی‌ها ایرادی به صحبت‌های شما داشته باشند همان لحظه آن را ابراز می‌کنند در نتیجه از اغراق و ادعاهای غلو شده بپرهیزید. آن‌ها به سرعت سراغ اصل مطلب می‌روند و از آن‌جا که در حرف و عمل روراست هستند همین مسئله را از شما نیز انتظار دارند. در مذاکرات کاری مقامات ارشد شرکت تصمیم گیرنده اصلی هستند هر چند که پیش از تصمیم‌‌‌گیری با افراد زیر دست خود مشاوره می‌کنند و به همین دلیل فرایند تصمیم‌گیری آهسته و طولانی است.

در آینده در مجله موفقیت ایلیاد بیشتر به و شرایط زندگی مردم خواهیم پرداخت.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابهجدیدترین مطالب● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن !● آزمون پزشکی MCQ استرالیا● تأثیر موسیقی بر مغز انسان● همه چیز در رابطه با ضریب هوشی یا IQ● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر کدامند؟● خشم و اثرات آن بر سلامت جسم و روان انسان● معرفی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کشور استرالیا● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● تأثیر شادی بر فعالیت‌های مغزی● انگیزه چیست و چه تأثیری بر موفقیت دارد؟● تأثیر پشتکار بر موفقیت● اهمیت وقت شناسی در ارتباط با دیگران● اثرات و فواید ورزش بر آرامش روان و پویایی ذهن● هوش هیجانی یا Emotional Intelligence چیست؟● عوامل موثر بر موفقیت و رضایت‌مندی شغلی● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● اثر نظم بر موفقیت و زندگی شخصی افراد● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی● خلاقیت و نقش آن در زندگی فردی