با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!

مجله موفقیت ایلیاد

۱ـ ‌ی جو و ریکا مانسوتو در شیکاگو

‌ی مانسوتو در شیکاگو در سال ۲۰۱۱ بازگشایی شد. این دارای سقفی شیشه‌ای است که به هنگام استراحت یان حین مطالعه منظره‌ای شگفت‌انگیز برای آنان فراهم می‌کند. بخش زیر زمینی این فضایی گسترده برای ذخیره‌ی کتاب‌ها و اسناد مهم است که به لحاظ شرایط آب و هوایی کنترل می‌شود. جالب است بدانید کتابداران این جرثقیل‌های رباتیکی هستند که در مدت زمان ۳ دقیقه هر کتابی را در پیدا می‌کنند.  

۲ـ ‌ی هاچیوجی در هنر تاما ژاپن

این واقع در توکیو به کلیسا یا کاخی مدرن شباهت دارد و فضای داخلی آن به بیش از ۶۰ هزار فوت مربع می‌رسد که سقف‌های بتنی منحنی آن الهام گرفته از معماری قرون وسطی می‌باشد. تلفیق دو سبک مدرنیته و کلاسیک در ساخت این فضای بسیار زیبایی را برای آن ایجاد کرده است.

۳ـ ‌ی اولد در کالج ترینیتی دوبلین ایرلند

این اصلی‌ترین این کالج می‌باشد که مملو از کتاب‌های باستانی، گوشه‌های دنج و خلوت برای مطالعه است. این ساختمان در سال‌های ۱۷۱۲ تا ۱۷۳۲ میلادی ساخته شد و ۲۰۰ هزار جلد کتاب در آن جای گرفت. گنجینه‌های ارزشمندی از تاریج ایرلند در این نگهداری و یافت می‌شود.

۴ـ ‌ی گیزل در کالیفرنیا سن دیگو

این یک شاهکار معماری است که دارای ۸ طبقه و ۱۱۰ فوت ارتفاع می‌باشد. طبقه‌ی سوم این فاقد آسانسور است و طبق گفته‌ها به دلیل اینکه معمار این بنا وزن کتاب‌ها را در نظر نگرفته است پس یک طبقه باید خالی بماند!

۵ ـ ‌ی لس ایگوس در پمپئو فابرا اسپانیا

نکته‌ی جالب در مورد این اینکه این بنا در ابتدا با هدف نگهداری کتاب طراحی نشده بود بلکه با هدف تأمین آب به عنوان مخزن مرکزی شهر در نظر گرفته شده بود! ستون‌های اجری این بنا محیط آرام‌بخشی را برای یان این مرکز فراهم کرده است.

۶ – و مرکز یادگیری اقتصاد و تجارت وین در اتریش

و مرکز یادگیری این توسط زاها حدید از چهره‌های برتر معماری جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی بنا شد. نمای داخلی این ساختمان از خطوط منحنی و راهروهایی سفید و فضایی کاملاً مدرن برخوردار است.

۷ـ ‌ی جورج پری بادی در جانز هاپکینز

این بنا از زیباترین ‌های جهان است که در سال ۱۸۷۸ میلادی ساخته شده است. اعضای جانز هاپکینز از این به عنوان یک ‌ی تحقیقاتی استفاده می‌کنند و استفاده از این بنا به دستور جورج پیبادی نیکوکار ساخت این بنا، برای عموم نیز آزاد است.

۸ ـ ‌ی بادلین در آکسفورد

آکسفورد از قدیمی‌ترین ‌های جهان است که معماری منحصر به فردی دارد. ‌ی بادلین واقع در این متشکل از ‌های کوچکتری است و از این در فیلم‌های متعددی همچون هری پاتر استفاده شده است. جالب است بدانید در این قبل از تحویل کتاب به یان از آنان می‌خواهند سوگند یاد کنند که بر روی کتاب‌ها به هیچ عنوان خط نکشند.

۹ ـ ‌ی ژوانین در کویمبرا پرتغال

این در قرن هیجدهم به دستور پادشاه این کشور جان پنجم ساخته شد و یک شاهکار معماری دوره‌ی باروک در قلب این به شمار می‌رود. این علاوه بر اینکه مرجع مفیدی برای یان می‌باشد یک اثر ملی است که از ارزش بسیاری برخوردار است. این از معدود ‌هایی است که محل زندگی خفاش‌ها می‌باشد! خفاش‌ها در پشت قفسه‌های این زندگی می‌کنند و با خوردن جانوران موذی به حفظ نسخه‌های خطی این مکان از آسیب‌های طبیعی جلوگیری می‌کنند.

۱۰ـ ‌ی پردیس مرکزی ملی مکزیک

این نیز در نوع خود منحصر به فرد است و دیوارهای آن مملو از نقاشی‌های تاریخی فرهنگی زیبایی است که سه عصر تاریخی مکزیک را به تصویر می‌کشند. در رنگ‌آمیزی این نقاشی‌ها از رنگ‌های طبیعی استفاده شده است و در جولای ۲۰۰۷ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● شهر کانبرا در استرالیا● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● زبان، مذهب و آداب و رسوم مردم استرالیاجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.