آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال

به طور کلی کشور استرالیا از آب و هوایی مطبوع و معتدل برخوردار است. به دلیل وسعت زیاد این قاره و با توجه به عرض جغرافیایی، بسیاری از مناطق این کشور شرایط آب و هوایی خاصی دارند.
به طور کلی کشور استرالیا از آب و هوایی مطبوع و معتدل برخوردار است. به دلیل وسعت زیاد این قاره و با توجه به عرض جغرافیایی، بسیاری از مناطق این کشور شرایط آب و هوایی خاصی دارند.
مجله موفقیت ایلیاد - به طور کلی کشور از یی مطبوع و معتدل برخوردار است. به دلیل وسعت زیاد این قاره و با توجه به عرض جغرافیایی، بسیاری از مناطق این کشور شرایط یی خاصی دارند. همانگونه که می‌دانید این قاره در نیمکره‌ی جنوبی واقع است و به لحاظ فصلی با آنچه ما به آن عادت داریم متفاوت است. زمستان نیمکره‌ی شمالی، اروپا و ی لاتین، تابستان جنوب استوا می‌باشد. این کشور دراکثر مناطق خود هر چهار فصل را تجربه می‌کند و به دلیل فاصله از مناطق قطبی توسط اقیانوس جنوبی از زمستان نسبتاً معتدلی برخوردار است و در مقایسه با قاره‌های شمالی بین دمای تابستان و زمستان کنتراست کمتری دارد. هر چند در مناطق آلپ تفاوت قابل توجهی مشاهده می‌شود و دما از بالای ۵۳ درجه سانتی گراد تا منفی ۲۳ درجه سانتی گراد در این مناطق در نوسان است. تابستان این کشور از دسامبر تا مارس با میانگین دمای ۲۹ درجه سانتی گراد آغاز می‌شود و پاییز در تمام ماه مارس تا ماه مه ادامه دارد. ژوئن تا آگوست با متوسط دمای ۱۳ درجه سانتی گراد آغاز فصل زمستان است و بهار از سپتامبر تا اخر نوامبر ادامه می‌یابد.  
نوسانات ال نینو در بسیاری از مناطق جهان با ناهنجاری‌های فصلی همراه است. نیز از جمله قاره‌هایی است که در کنار دوره‌های مرطوب و پر بارش خود خشکسالی قابل توجهی را نیز تجربه کرده است. گاه طوفان و گرد و غبار نیز این کشور را در برگرفته و گزارش‌هایی از گردبادهای گاه و بی‌گاه می‌شنویم. طوفان‌های گرمسیری، امواج گرما، آتش سوزی‌ها و یخبندان‌ها نیز با نوسانات جنوبی مرتبطند. افزایش سطح شوره‌زارها و بیابان‌زایی نیز از پدیده‌هایی است که در برخی مناطق چشم اندازهای زیبای این کشور را از بین می‌برد.

-     ی کانبرا، پایتخت

ی این شهر عمدتاً خشک است و معمولاً از تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های خنکی برخوردار است. در این شهر در تابستان در حدود ۹ ساعت در روز خورشید می‌تابد که این مدت زمان در زمستان به ۵ ساعت می‌رسد. ژانویه گرم‌ترین ماه کانبراست که متوسط دما به ۲۸ درجه سانتیگراد می‌رسد. میانگین میزان بارش سالانه در این شهر ۶۲۹ میلی متر است و مرطوب‌ترین ماه سال نیز ماه اکتبر است. میانگین دمای هوای این شهر در طول روز در زمستان حدوداً ۱۱ درجه سانتی گراد می‌باشد، این میزان در شب به زیر صفر درجه سانتی گراد می‌رسد.

-     در سواحل شرقی ( ، و بریزین )

سواحل شرقی از پرجمعیت‌ترین مناطق این کشور هستند که بیشترین میزان گردشگر را به خود جذب کرده‌اند و از ی مطبوعی نیز برخوردارند. آب های اقیانوسی این بخش در تغییر شرایط یی این منطقه تأثیر به بسزایی دارند.

ـ ی

شهر از معدود شهرهایی است که در یک روز می‌توان تجربه‌ی هر چهار فصل را در آن داشت. این شهر از وضعیت یی به شدت خاصی برخوردار است به گونه ای که می‌تواند درست یک دقیقه قبل از بارندگی هوا کاملاً آفتابی باشد. این شهر به صورت کلی از یی معتدل با تابستان‌هایی گرم برخوردار است. بهار و پاییز در این شهر معتدل و زمستان‌هایی خنک را می‌توان در این شهر انتظار داشت. بیشترین میزان بارش در این شهر از ماه مه تا اکتبر است و متوسط دمای هوا در تابستان ۲۵ درجه سانتی گراد و در زمستان ۱۴ درجه سانتی گراد می‌باشد.   

ـ ی

در این شهر در اغلب اوقات هوا گرم و خشک است. در طول سال این شهر هوایی گرم اما معتدل دارد. بیش از ۳۴۰ روز از طول سال در این شهر هوا آفتابی است. به طور کلی می‌توان گفت ی آفتابی و به سبک مدیترانه‌ای می‌باشد. حداکثر دما در تابستان به ۲۶ درجه سانتی گراد می‌رسد که در این زمان هوا مرطوب است و متوسط رطوبت آن به ۶۵ درصد می‌رسد. دمای هوا در این شهر در زمستان حدود ۱۶ درجه سانتی گراد است و بیشترین میزان بارش بین ماه‌های مارس و ژوئن گزارش می‌شود.

ـ ی بریزین

بریزین از هوایی گرم‌تر و خشک‌تر برخوردار است. تابستان‌های این شهر شب‌های گرمی دارد. از طرفی زمستان‌های آن خنک و بارانی است . بیشتر اوقات سال این شهر یی گرم و نیمه گرمسیری دارد که در تابستان به ۳۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. بیشترین میزان بارندگی خود را در تابستان تجربه کرده که گاه با رگبار و رعد و برق و سیل همراه است. این زمان مرطوب‌ترین زمان سال در بریزین نیز می‌باشد. زمستان‌های این شهر معمولاً خشک و معتدل است و بیشتر روزهای آن آفتابی است و دمای هوا در آن به حدود ۱۷ درجه سانتی گراد می‌رسد. میانگین بارش سالانه در این شهر حدوداً ۹۶ میلی متر است.

-     در ی غربی ( پرت )

ـ ی پرت

پرت تابستان‌هایی گرم و خشک و زمستان‌هایی معتدل دارد و بارش باران در تابستان در این شهر امری غیر معمول به شمار می‌رود. طوفان و بارندگی در ماه‌های خنک سال در این شهر بسیار رایج است و سواحل جنوبی ی غربی جبهه‌های سرد و بادهایی را تجربه می‌کند که از قطب جنوب می‌آید. این منطقه به دلیل وسعت زیاد از تنوع یی زیاد در مناطق مختلف برخوردار است. جنوب غربی آن زمستان‌های معتدل و مرطوب و تابستان‌های گرم و خشکی دارد. بیشترین میزان بارندگی در این شهر بین ماه‌های می و سپتامبر است و فوریه گرم‌ترین ماه سال در این شهر است که میانگین دمای هوا در آن به ۳۱ درجه سانتی گراد می‌رسد. زمستان‌های این شهر نسبتاً خنک و مرطوب است و دمای روز آن از ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد در نوسان می‌باشد.


-     در ی شمالی ( داروین، کرنز )

این دو شهر علیرغم وجود فاصله از یکدیگر از شرایط یی مشابهی برخوردارند. انتهای شمالی برخلاف سایر مناطق آن فصول خشک و مرطوبی را تجربه می‌کند.

ـ ی داروین

فصل مرطوب این شهر از ماه نوامبر تا اواخر اوریل می‌باشد که دمای هوا از ۲۵ تا ۳۴ درجه سانتی گراد متغیر است. این فصل با رطوبت بالا، باران‌های موسمی و طوفان‌هایش شناخته می‌شود. فصل خشک آن از ماه مه تا اکتبر اتفاق می‌افتد با روزهای گرم و خشک آفتابی و شب‌های خنک ترش!

ـ ی کرنز

این شهر در ماه‌های تابستان که هوا گرم و مرطوب است بارندگی بسیاری را تجربه می‌کند. پاییز و زمستان در این شهر میزان بارندگی کمتر است. به عبارتی می توان گفت این شهر دو فصل یی مشخص را تجربه می‌کند. دمای هوا در ماه‌های خنک تر هنوز نسبتاً گرم و معتدل است و به همان اندازه مرطوب نمی‌باشد. میزان بارش سالانه درکرنز به طور میانگین ۱۹۹۲ میلی متر است که بین ماه‌های ژانویه و مارس اتفاق می‌افتد. شروع فصل مرطوب از حدود دسامبر است و روزهای مرطوب و شب‌هایی طوفانی به همراه دارد. دمای هوا در طول روز در این شهر ۲۳ تا ۳۱ درجه سانتی گراد در اواسط تابستان و ۱۸ درجه سانتیگراد در اواسط زمستان می‌باشد. طوفان‌های گرمسیری نیز گاه از ماه نوامبر تا مه اتفاق می‌افتند.

-    ی ی جنوبی ( آدلاید )

ـ ی آدلاید

ی این منطقه از با دیگرمناطق آن متفاوت است. آدلاید معمولاً زمستان‌های معتدل و مرطوب و تابستان‌های گرم وخشکی را تجربه می‌کند. این شهر در واقع خشک‌ترین شهر ست و میزان بارندگی در آن به ۵۵۳ میلی متر در سال می‌رسد. ماه ژوئن مرطوب‌ترین ماه سال است که میانگین بارندگی در آن در حدود ۸۰ میلی متر است. این میزان بارندگی در تابستان به ۲۰ میلی متر می‌رسد. میانگین حداکثر دما در تابستان ۲۹ درجه و در زمستان ۱۵ تا ۱۶ درجه سانتی گراد می‌باشد.

-     در صحرای

در کویر بسیار گرم و خشک می‌باشد. تابستان در این منطقه فضای خروجی بسیار گرم و مرطوبی دارد و برخی از روزها دمای هوا به ۵۰ درجه سانتی گراد هم می‌رسد. در ماه‌های زمستان در این بخش از دمای هوا به زیر دمای انجماد هم می‌رسد. در صحرای شرایط جوی غیر قابل پیش بینی است و ممکن است سال‌ها در این منطقه بارندگی رخ ندهد یا باران‌های سیل‌آسا ببارد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● شهر کانبرا در استرالیا● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● زبان، مذهب و آداب و رسوم مردم استرالیاجدیدترین مطالب● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کانادا● آزمون LANT برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا کدامند؟‌● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● چگونه برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم؟● بهبود شرایط حق کار پس از تحصیل در استرالیا● بیمه دانشجویان در استرالیا● آشنایی با دانشگاه شیکاگو● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● دانشگاه رایرسون کانادا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● آیا می‌دانید قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان کدامند؟● آشنایی با رشته فیزیک دانشگاه تورنتو● هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا● اقامت در استرالیا● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟