شهر کانبرا در استرالیا

کانبرا با ۴۲۵۰۰۰ نفر جمعیت یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان و یکی از ۲۵ شهر دانشجوپذیر دنیاست که برخی از دانشگاه‌های برتر این کشور ( پنج دانشگاه و یک TAFE مهم ) در آن واقع است.
کانبرا با ۴۲۵۰۰۰ نفر جمعیت یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان و یکی از ۲۵ شهر دانشجوپذیر دنیاست که برخی از دانشگاه‌های برتر این کشور ( پنج دانشگاه و یک TAFE مهم ) در آن واقع است.
مجله موفقیت ایلیاد - با ۴۲۵۰۰۰ نفر جمعیت یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان و یکی از ۲۵ شهر دانشجوپذیر دنیاست که برخی از دانشگاه‌های برتر این کشور ( پنج دانشگاه و یک TAFE مهم ) در آن واقع است. این شهر از کمترین نرخ بیکاری و بالاترین نرخ دستمزد برخوردار است و با ۱۹۰۰۰ دانشجوی بین المللی بیشترین تعداد دانشجو به لحاظ زندگی در خوابگاه را داراست. این شهر از بیش از صد سال پیش به عنوان پایتخت کشور انتخاب و با جذب مردم از سراسر و جهان به رشدی قابل توجه دست یافت. مکانی پویا برای یادگیری، هنر و فرهنگ، غذا و نوشیدنی، ورزش و نوآوری به شمار می‌رود. این شهر در بخش انرژی‌های تجدید پذیر بسیار پیشرو و یکی از تمیزترین، ایمن‌ترین و سالم‌ترین پایتخت‌های جهان می‌باشد به گونه ای که سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۷ این شهر را جز سه پایتخت برتر به لحاظ کیفیت هوا معرفی نموده است.

-    پایتخت آموزش

در حدود پنجاه درصد از ساکنین شهر از مدرک لیسانس برخوردارند که این میزان بسیار بالاتر از میانگین کشوری به شمار می‌رود. یک نفر از هر شش نفر در این شهر به کار یا تحصیل در یک موسسه‌ی آموزش عالی مشغول‌اند. این شهر دارای اقتصادی دانش بنیان است و ساکنان زیادی در آن در بخش خدمات عمومی و حرفه‌ای و صنایع آموزش و پرورش به کار مشغول‌اند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهانی دارای دفاتری در این شهر می‌باشند و به دلیل اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین و درآمد بالا فارغ التحصیلان آن از مزیت اشتغال در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی برخوردارند. این شهر همچنین بالاترین میزان محل اقامت دانشجویی در دانشگاه را ارائه نموده به گونه‌ای که به بیش از ۹۰ درصد از دانشجویان جدید آن اقامت تضمینی ارائه می‌کند.

-    مرکز نوآوری و اکتشافات

محیط شگفت انگیز برای همکاری بی‌نظیر است و دسترسی آسان به رهبران دولت و صنعت را در زمینه‌های علمی، تحقیق و آموزش فراهم می‌کند. محبوبیت این شهر به عنوان مکانی قابل توجه برای نوآوری و رشد مشاغل منجر به پیدایش چندین سازمان پشتیبانی نظیر شبکه‌ی نوآوری ، مرکز نوآوری انرژی تجدید پذیر و مرکز کارآفرینی فناوری در کشاورزی شده است. بیش از ۶۰ درصد اشتغال در این شهر با بخش خصوصی است که بیش از ۲۵۰۰۰ شغل ایجاد می‌کند. بسیاری از نمایندگی‌های مهم دولتی در این شهر مستقر و ترکیب منحصر به فرد سازمان‌های برجسته‌ی دولتی با بخش خصوصی منجر به فرصت‌های شغلی و کارآموزی بی نظیری برای  دانشجویان شده است و بواسطه‌ی نرخ پایین بیکاری و بالاترین نخ دستمزد فارغ التحصیلان از مزایای اشتغال قوی برخوردار شده‌اند. این شهر مرکزی برای دانشجویانی است که در رشته‌های بهداشت و علوم ورزشی به تحصیل مشغول‌اند، انستیتوی ورزش که بسیاری از ستارگان ورزشی فعلی و آینده که برای رقابت در صحنه‌های جهانی در حال آموزش‌اند در بین دو بزرگترین شهرکه به راحتی در دسترس می‌باشد قرار دارد.

-    شهری با جمعیت جوان

شهری است جوان که در سال ۲۰۱۳ صدمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفته است. این شهر از معدود شهر‌های طرح ریزی شده جهان است که ترکیبی زیبا از ذخایر طبیعی بکر، فضای شهری مدرن و معاصر و پویا و مناطق شلوغ با یکپارچگی بی نظیر عناصر پیشرفته و طبیعی را داراست. این شهر با ۲۵ درصد جمعیت دانشجویی خود از میانگین سنی کمتری نسبت به سایر شهرهای برخوردار است و هویت جوان آن این شهر را به قطب خلاقیت مبدل و تجارت درجه یک فرهنگی، اجتماعی و اصیلی را ارائه می‌دهد. این شهر مملو  از رویدادهای ورزشی، کنسرت‌ها و جشنواره‌هایی است که به سطح نشاط و پختگی شهرهای بزرگتر را در مقیاس کوچکتر می‌بخشد.

-    جایی برای زندگی

در هر کجای این شهر تنها یک پیاده روی یا دوچرخه سواری کوتاه کافی است تا بتوانید از پارک‌های سرپوشیده و طبیعت خیره کننده‌ی آن استفاده کنید، به همین دلیل است که این شهر را پایتخت بوته‌های می‌نامند. مردم افرادی بسیار فعال‌اند که از فعالیت‌های تفریحی بی‌نظیر و ۲۴۶ روز آفتابی آن در سال بهره می‌گیرند. چشم اندازهای سرسبز این شهر طیف وسیعی از پیاده روی‌ها در طبیعت بکر و مسیرهای دوچرخه سواری با منظر دیدنی را ارائه می دهد که تجربه‌هایی لذتبخش می‌باشند. در اطراف دریاچه‌ی زیبای Burley Griffin  پیاده روی و دوچرخه سواری کنید و در National Arboretum محل نود و چهار جنگل از درختان نادر و در معرض خطر و نمادین در سراسر و جهان توقف و دیدار نمایید. این شهر به عنوان شهری از پیش طرح‌ریزی شده از ازدحام کمی برخوردار است و میانگین رانندگی در مسیرهای مختلف آن ۲۵ دقیقه می‌‌‌باشد. دانشجویان از مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری و یا کرایه‌هایی با تخفیف دانشجویی که در اتوبوس‌ها و مترو در اختیار است استفاده می‌کنند. این شهر به عنوان دروازه‌ای به مناطق اطراف تنها دو دقیقه با سواحل بکر و کوه‌های زیبا و پوشیده از برف و سه ساعت با سیدنی فاصله دارد.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● زبان، مذهب و آداب و رسوم مردم استرالیاجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.