تفریح با حیوانات در استرالیا ۱

پلاتیپوس بومی استرالیا به نحو بارزی خجالتی است که می‌توانید در جنگل‌های بارانی دور افتاده این مناطق آنان را درون آب ببینید و غواصی را با حضور آنان تجربه کنید.
پلاتیپوس بومی استرالیا به نحو بارزی خجالتی است که می‌توانید در جنگل‌های بارانی دور افتاده این مناطق آنان را درون آب ببینید و غواصی را با حضور آنان تجربه کنید.
مجله موفقیت ایلیاد - حیات وحش به نحو حیرت‌انگیزی بی همتاست و بسیاری از گونه‌های ساکن در آن در هیچ کجای دیگر جهان یافت نمی‌شود. پارک‌های حیات وحش و باغ وحش‌ها فرصت‌های عالی برای مشاهده حیوانات از نزدیک را فراهم کرده‌اند، در عین حال مکان‌های دیگری نیز در این کشور وجود دارد که می‌توانید حیوانات بومی آن را در سکونتگاه طبیعی خود ببینید. می‌توانید از نزدیک شاهد بازی و مبارزه‌ی شیطان‌های تاسمانی و استراحتگاه‌های کانگوروها باشید، با کوالاها عکس بگیرید و با کوسه‌های بزرگ سفید رودر رو شوید! با ما همراه باشید.

-    کوسه نهنگ‌ها و نهنگ‌های گوژپشت

پارک دریایی نینگالو در خط ساحلی ی غربی تنها مکان در جهان است که می‌توان شاهد نزدیک شدن تعداد فراوانی از کوسه نهنگ‌ها به نزدیکی ساحل شد. در فاصله ماه‌های آوریل و جولای با سفر به شهرهای تفریحی اکسموس یا کورال بی و شرکت در تورهای یک روزه آن می‌توانید در کنار این موجودات بزرگ گیاهخوار غواصی را تجربه کنید. آب‌های گرم غرب علاوه بر کوسه نهنگ‌ها میزبان ماهیان استوایی، سفره‌ماهی‌ها، لاکپشت‌ها، دلفین‌ها و نهنگ‌ها نیز می‌باشد و در ماه‌های جولای و اکتبر می‌توان در کنار نهنگ‌های مهاجر در نزدیکی آب سنگ‌های نینگالو شنا کرد. این نهنگ‌های مهربان را در بازه ی زمانی جولای و نوامبر نیز می‌توان در محدود ساحلی کویینزلند جایی که محلی‌ها آن را بزرگراه نهنگ‌های گوژپشت می‌نامند نیز از نزدیک مشاهده نمود.

-    با شیطان تاسمانی روبرو شوید.

هتل سفایر فری سای نت از مجلل‌ترین هتل‌های اقامتگاهی را برای شیطان‌های تاسمانی کهن سال فراهم نموده است و مهمانان این هتل می‌توانند در این اقامتگاه محصور که مشابه محیط طبیعی زندگی شیطان تاسمانی طراحی شده از نزدیک شاهد این حیوانات در معرض خطر باشند. چنانچه از کوه کریدل دیدن کردید دویلز کریدل اقامتگاه نزدیکی است که می‌توانید این حیوانات بومی و شگفت انگیز را در آنجا ببینید و درباره‌شان بیاموزید.

-    تمساح‌های آب شور

این خزندگان عظیم الجثه واقع در قلمرو شمالی این کشور بی هیچ صدایی درون آب حرکت می‌کنند و صرفاً زمانی که در زیر آب می‌لغزند موج‌های کوچکی پدید می‌آورند. یک سفر دوساعته بر روی مانداب یلو واتر، در مرکز پارک ملی کاکادو تجربه‌ای فراموش نشدنی برای تماشای این شکارچیان ماهر در سکونتگاه طبیعی شان می‌باشد.

-    وابمت‌هایی به دنبال غذا

پس از غروب آفتاب بر پارک ملی و زیبای سنگ پوز ویلسونز در ایالت ویکتوریا در جنوب شرقی ملبورن با حدود سه ساعت فاصله با خودرو سر و کله حیواناتی چاق با پاهای کوتاه و دماغ‌هایی منقبض پیدا می‌شود. این موجودات طبیعتاً شب کار و خجالتی‌اند و هنگام غروب آفتاب برای خوردن غذا از سوراخ‌های خود بیرون می‌آیند و می‌توان آن‌ها را در ورودی ساحل اصلی مشاهده نمود. گفتنی است دراین محدوده انتظار برخورد با کانگوروها، شترمرغ‌های یی، مورچه خورک‌ها و روزیلاها را نیز داشته باشید.

-    سلفی با کوالاها

در جزیره روت نست در نزدیکی ساحل شهر پرت این حیوانات با سرخوشی به جست و خیز مشغول‌اند. این موجودات که به ندرت در جاهای دیگر جهان زیست می‌کنند طبیعتی اجتماعی دارند و آن‌هایی که در این منطقه مسکونی زندگی می‌کنند از اینکه برا سلفی‌های شما ژست بگیرند خوشحال خواهند شد.

-    پنگوئن های جزیره فیلیپ

جزیره فیلیپ در فاصله ۹۰ دقیقه‌ای به سمت جنوب ملبورن با اتومبیل اقامتگاهی برای حیات وحش به شمار می‌رود. از محبوب‌ترین رویدادهای این منطقه دره پنگوئن‌هاست. به ساحل سامرلند بروید و در مکان‌های مشخص با چشم اندازی ۱۸۰ درجه از این رژه زیبا لذت ببرید. علاوه بر این تورهای وی آی پی به همراه راهنما جهت دیدن پنگوئن‌ها از نزدیک در دسترس گردشگران می‌باشد. گزینه‌ی دیگر برای مشاهده آنان از فراز راه‌های چوبی تعبیه شده در اطراف جزیره می‌باشد در این جزیره که میزبان چیزی در حدود ۳۲۰۰۰ پنگوئن می‌باشد حتماً شانس بسیاری برای مشاهده تعدادی از آن‌ها را خواهید داشت.

-    بازی با پلاتیپوس‌ها

منطقه مک لی در کویینزلند ناحیه‌ای استوایی است که به دلیل آبشارها، جنگل‌های بارانی و خاک آتش‌فشانی‌اش معروف است. این منطقه زیستگاه موجودات شگفت انگیزی نظیر پلاتیپوس‌ها می‌باشد. پلاتیپوس بومی به نحو بارزی خجالتی است که می‌توانید در جنگل‌های بارانی دور افتاده این مناطق آنان را درون آب ببینید و غواصی را با حضور آنان تجربه کنید. چنانچه ترجیح می‌دهید خیس نشوید به پناهگاه هیلزویل در بجرکریک بروید. در این پناهگاه می‌توانید یک روز در نقش نگهدارنده حیوانات فعالیت کنید و پلاتیپوس‌ها را لمس و با آنان بازی کرده و غذا دهید.  

-    شنا در کنار سفره‌ماهی‌ها

سفره‌ماهی‌ها به طول هفت متر بزرگترین سپر ماهیان دنیا هستند که به رغم اندازه چشمگیرشان شنا و غواصی در کنار آنان بی‌خطر می‌باشد، چرا که مانند باقی سپربالان از پیکان‌های تیز برخوردار نمی‌باشند. این موجودات غول پیکر را می‌توان در طول سال در جزیره لیدی الیون در جنوب دیواره آبن سنگی بزرگ یا برروی آب سنگ‌های مشهور نینگالو در خلیج مرجانی در جست و جوی غذا یافت. با کمی دقت حتماً متوجه رقابت سفره‌ماهی‌های نر برای جلب توجه سفره‌ماهی‌های ماده از طریق نمایش مهارت‌های آکروباتیک! خواهید شد.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شهر کانبرا در استرالیا● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● زبان، مذهب و آداب و رسوم مردم استرالیاجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.