با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.

در استرالیا بسته به میزان حقوق باید مالیات بپردازید. قبل از شروع به کار، شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی یا همان «TFN» دریافت کنید و آن‌را به رئیس خود در محل کار ارائه نمایید و اطمینان حاصل کنید که مالیات اضافی پرداخت نمی‌کنید.
در استرالیا بسته به میزان حقوق باید مالیات بپردازید. قبل از شروع به کار، شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی یا همان «TFN» دریافت کنید و آن‌را به رئیس خود در محل کار ارائه نمایید و اطمینان حاصل کنید که مالیات اضافی پرداخت نمی‌کنید.
مجله موفقیت ایلیاد - به عنوان یک دانشجوی خارجی در استرالیا، باید از خود به‌عنوان نیروی کار نیز آگاه باشید. چه کار پاره‌وقت داشته باشید و چه کار تمام وقت، قوانینی در استرالیا وجود دارد که از شما محافظت می‌کند.

کار و کارگر در استرالیا

حمایت‌های قانونی که از کارگران استرالیایی انجام می‌شود، به همان میزان از دانشجویان خارجی نیز انجام می‌شود. قوانین در استرالیا به نحوی تنظیم شده‌اند که اطمینان حاصل شود:
ـ حداقل و مزایا به کارگر داده می‌شود؛
ـ از اخراج ناعادلانه کارگر جلوگیری می‌شود؛
ـ کارگر از مرخصی و تعطیلات مناسب برخوردار می‌شود؛
ـ محیط کار ایمن و سالم باشد.
فرم‌های ویژه‌ای وجود دارد تا اطلاعات بیشتری در زمینه کار حین تحصیل در استرالیا را کسب کنید؛ آن‌ها را با جستجو در اینترنت می‌یابید. مواردی که باید بدانید به شرح زیر است:

در استرالیا حداقل وجود دارد و همه‌ی یان باید بیشتر از آن مقدار به کارگر خود پرداخت کنند.

پرداخت

در استرالیا بسته به میزان باید بپردازید. قبل از شروع به کار، شماره‌ی پرونده‌ی ی یا همان «TFN» دریافت کنید و آن‌را به رئیس خود در محل کار ارائه نمایید و اطمینان حاصل کنید که اضافی پرداخت نمی‌کنید.

فیش ی

در استرالیا فیش ی خود را حداکثر یک روز پس از واریز دریافت می‌کنید. در استرالیا به صورت دو هفته‌ای یا ماهیانه پرداخت می‌شود.

ساعات کاری

دانشجویان خارجی می‌توانند در طول ترم تحصیلی خود حداکثر ۴۰ ساعت در هفته کار کنند. در طول دوره‌ی تعطیلات محدودیتی برای کار دانشجویان خارجی وجود ندارد.

قوانین حمایت از کارگران در استرالیا

استرالیا قوانین و مقررات زیادی برای حمایت از کار و کارگر دارد. کسانی که در استرالیا حتی تحت ی موقت کار می‌کنند، تحت پوشش قوانین زیر هستند:
ـ‌ شماره‌ی پرونده‌ی ی «TFN»: برای اینکه شماره‌ی پرونده‌ی ی داشته باشید، می‌توانید به دفتر امور ی استرالیا درخواست دهید.
ـ بازنشستگی: زمانی که در استرالیا کار می‌کنید، ی شما موظف است در صورت اینکه واجد شرایط باشید، حق بازنشستگی را به جای شما پرداخت نماید. اگر بخواهید از استرالیا خارج شوید، می‌توانید این مبلغ را دریافت کنید.
ـ‌ بیمه جبرانی کارگران: طبق قانون استرالیا، باید دارای بیمه باشد که بتواند در صورت آسیب رسیدن به کارگر و یا مریض شدن وی، جبران هزینه‌های آن‌را کند. در این شرایط بیمه هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کند و کارگر تا برگشتن وی به کار را نیز متقبل می‌شود.

آیا ممکن است حق کار شما به خطر بیفتد؟

به‌عنوان یک دانشجوی خارجی، در محل کار دارای خاصی هستید که باید از آن محافظت شود. برای این کار باید به موارد زیر آگاه باشید:
-      پرداخت شما نمی‌تواند به صورت غذا یا محل خواب باشد! یان حق ندارند به جای پول به کارگران خود غذا و محل خواب اختصاص دهند. غذای مجانی ایراد ندارد، ولی تنها در صورتی ممکن است که علاوه بر باشد.
-    هیچ شکل پرداختی غیر از پول را قبول نکنید.
-    برگرداندن بخشی از به را قبول نکنید!
-    اگر قانونی شما را پرداخت کرد، ولی از شما درخواست کرد که بخشی از را به‌صورت نقد به وی برگردانید، به هیچ وجه این کار را نکنید.
-    اگر در محل کار چیزی را شکستید یا مشتری چیزی را شکاند و هزینه‌ی آن‌را پرداخت نکرد و یا موجودی صندوق کم بود، حق ندارد این هزینه‌ها را از شما کم کند.
-     تنها در صورتی می‌تواند از شما پول دزدی‌هایی که از وی شده است را دریافت کند که شما موافق باشید. این موافقت باید به‌صورت کتبی باشد.
-    اگر بخشی از خود را به‌صورت نقد به برگرداندید، می‌توانید درخواست دهید و مجدداً آن‌را پس بگیرید.
-    فیش ی خود را دریافت کنید!
-    اگر فیش ی دریافت نکنید، در واقع هیچ مدرک رسمی از ساعات کاری خود ندارید و مشخص نیست که چه مقدار دریافت کرده‌اید.
-    فیش خود را حتماً یک روز پس از دریافت درخواست کنید.
-    شماره‌ی کسب‌و‌کار استرالیایی خود را داشته باشید!
-    اگر صاحب کسب‌و‌کار خود هستید، باید برای کسب‌و‌کار خود شماره‌ی ABN درخواست دهید. برای کارهایی که در آن رئیس یا دارید، باید شماره‌ی پرونده‌ی ی داشته باشید.

دفاتر بازرسی اداره‌ی کار استرالیا

دفاتر بازرسی اداره‌ی کار «FWO» در واقع یک نهاد مستقل دولتی است که به کارگران و یان کمک می‌کند تا با و مسئولیت‌های خود تحت قوانین استرالیا آشنا شوند. این دفاتر به کارگران کمک می‌کنند تا مسائل پیش آمده در محل کار خود را حل کنند. همه‌ی خدمات این دفاتر رایگان است.
دفاتر بازرسی در موارد زیر می‌توانند به شما کمک کنند:
ـ اطلاعات دقیقی در مورد کار و پرداختی حداقل کارگران به شما می‌دهند؛
ـ مسائل پیش آمده در محل کار را برطرف می‌کنند و در این زمینه مشاوره می‌دهند؛
ـ مراجعه به دفاتر بازرسی هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. می‌توانید بدون در اختیار قرار دادن نام و مشخصات خود از این دفاتر مشاوره دریافت کرد.
تنها نهادی که می‌تواند در استرالیا ی شما را لغو کند، وزارت کشور استرالیا است و ی شما نمی‌تواند بر روی ی شما اثر بگذارد. حتی اگر بیش از ساعات مجاز در هفته کار کردید نیز می‌توانید در مورد آن با دفاتر بازرسی صحبت کنید و مشاوره بگیرید. وزارت کشور نیز معمولاً در این موارد ی شما را لغو نمی‌کند.

الزامات مربوط به

دانشجویان خارجی و شهروندان غیراسترالیایی که از استرالیا دیدن می‌کنند، باید ی استرالیا را داشته باشند. خلاصه‌ای از انواع ی استرالیا در زیرآورده شده است. شما می‌توانید با سر زدن به وبسایت وزارت کشور استرالیا از ی مناسب برای خود اطلاعات دریافت کنید.

ی دانشجویی:

استرالیا دارای ی دانشجویی «زیرکلاس 500» است که به شما اجازه می‌دهد:
-    تا ۵ سال در موسسات آموزشی استرالیایی ثبت‌نام کرده و به تحصیل بپردازید.
-    از استرالیا خارج شوید و مجدداً به آن وارد شوید.
دارندگان ی استرالیا در حال حاضر محدودیتی برای ساعات کاری خود ندارند و می‌توانند حتی در زمانی که دوره‌ی تحصیل آن‌ها شروع نشده است کار خود را شروع کنند.
دانشجوبان باید در نظر داشته باشند که برداشتن محدودیت ساعات کاری برطرف کننده‌ی الزامات زیر نیست:
-    دانشجو باید پیشرفت تحصیلی قابل قبولی داشته باشد و بین کار و تحصیل خود تعادل برقرار کند؛
-    ثبت‌نام در دانشگاه را فراموش نکند و به نحو مناسبی سر کلاس‌ها حاضر شود؛
-    میزان قبولی نسبتاً مناسبی در دروس انتخابی خود داشته باشد.
استرالیا برای کسانی که به مدت کوتاه‌تری در آنجا می‌مانند نیز های دیگری صادر می‌کند. با داشتن این ها نیز مجوز کار داده می‌شود. این ها شامل موارد زیر است:

-    ی بازدید «زیرکلاس ۶۰۰، ۶۰۱، ۶۵۱»

بر اساس این نوع می‌توان تا سه ماه در استرالیا تحصیل کرد.

-    ی تعطیلات کاری «زیرکلاس ۴۱۷ و ۴۶۲»

بر اساس این می‌توان تا ۴ ماه در استرالیا تحصیل کرد و تا ۸ ماه پس از پایان تحصیل در استرالیا ماند.

-    ی کفیل دانشجو « زیر کلاس ۵۹۰ »

 این برای والدین یا کفیل دانشجویان مناسب است. کسانی که نیازمند کفیل هستند (مثلاً کسانی که زیر ۱۸ سال سن دارند، می‌توانند با دریافت این تا سه ماه در استرالیا تحصیل کنند و یا می‌توانند دوره‌ی زبان انگلیسی فشرده را به‌صورت ۲۰ ساعت در هفته تکمیل کنند.
الزامات مربوط به ی استرالیا همیشه در حال تغییر است. برای داشتن جدیدترین اطلاعات در خصوص ی استرالیا به وبسایت وزارت کشور استرالیا سر بزنید.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کاناداجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت